Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Azjatyccy giganci

Azjatyccy giganci

LuiN 29 Kwietnia 2009 18:46

0 0

Witryna CellularNews opublikowała zestawienie ilości aktywnych kart SIM w poszczególnych krajach Azji. W 2008 roku w Chinach przybywało 7 mln klientów sieci komórkowych miesięcznie. Na tym największym na świecie rynku telekomunikacyjnym było z końcem roku prawie 616 mln aktywnych kart SIM.

W zeszłym roku Indonezji udało się przeskoczyć znajdującą się dotychczas na trzecim miejscu Japonię. Awansowały również Filipiny przeskakując na szóstą pozycję. Dla porównania warto dodać, że według danych GUS-u na koniec 2008 roku było w Polsce 44,0317 mln sztuk aktywnych kart SIM.




Dziesięć największych rynków azjatyckich (liczby oznaczają ilość aktywnych kart SIM):
1. Chiny - 615,7 mln
2. Indie - 346,8 mln
3. Indonezja - 140,2 mln
4. Japonia - 105,8 mln
5. Pakistan - 89,9 mln
6. Filipiny - 68,1 mln
7. Wietnam - 67,2 mln
8. Tajlandia - 61,9 mln
9. Korea Południowa - 45,6 mln
10. Bangladesz - 45,2 mln.

Źródło tekstu: CellularNews, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2009-04-29 19:05:45

    no to do dzieła, możemy być pierwsi ;)

  • 0

    2.  2009-04-29 19:17:32

    Przegonił nas Bangladesz. -_-

  • 0

    3.  2009-04-29 19:23:49

    heh Bangladesz przed nami ;)

  • 0

    4.  2009-04-29 19:35:53

    2,3 - gratuluje :) mowimy o rynku Azjatyckim, wiec Polska ni chu chu tu nie pasuje :D chyba ze ja oczyms nie wiem xD hehe Chinczykow jest 1,2Mld i tylko 616mln aktywnych SIM? a reszta? oO

  • 0

    5. ~  2009-04-29 19:57:31  host: static189.debica230.tnp.pl

    ciekawe jakie są ceny w takich chinach za minutę połączenia?;p gdyby wszedł tam play fresh to pewnie zyskałby 500 mln. klientów:D

  • 0

    6.  2009-04-29 20:59:14

    I tu nasuwa się pytanie, czy np. producentowi telefonów bardziej opłaca się produkować drogi wszystko mający telefon na rynek europejski czy np. lowendowy na rynek chiński. Ciekawe na jakim produkcie więcej zarobi:)

  • 0

    7.  2009-04-29 22:33:20

    #6: a skąd wiesz, że chińczyk kupuje głównie lowendy?

  • 0

    8. ~  2009-04-29 22:43:30  host: adh149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #4 a reszta zapieprza na polu ryzowym ;D

  • 0

    9.  2009-04-29 22:45:23

    zastanawia mnie prawdziwosc informacji w tym newsie. w 2007 bylo 3mld aktywnych kart sim na swiecie, na koniec 2008 juz 4mld, co daje okolo 1 mln aktywacji dziennie. rynek chinski jest spory... wiec 7 mln aktywacji w ciagu roku to ... kropelka. info z "LTE for UMTS" Holma 2009

  • 0

    10.  2009-04-29 23:55:57

    r: Czytaj ze zrozumieniem! Czy ja to stwierdziłem, czy tylko zadałem pytanie? Ponawiam pytanie, jak myślisz, czego sprzedaje się więcej? I jaki rynek jest większy? Chiński czy np. europejski?

  • 0

    11.  2009-04-30 00:17:30

    * "wiec 7 mln aktywacji w ciagu roku" mialo być w ciągu miesiąca

  • 0

    12.  2009-04-30 09:31:47

    #10: czytaj ze zrozumieniem. Zastanawiałem się tylko dlaczego uważasz, że żaden Chińczyk nie kupi telefonu "wszystkomającego". I jak myślisz na jakim telefonie producent zarabia więcej? Prostym czy wszystkomającym?

  • 0

    13.  2009-04-30 15:27:41

    8- ano w sumie racja :D ktos musi robic, zeby drugi mial dobrze ;>

Dodaj swoją opinię