Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Axel Springer Polska kolejnym MVNO?

Axel Springer Polska kolejnym MVNO?

sirmark 13 Października 2009 10:04

0 0

Koncern Axel Springer Polska analizuje możliwości wejścia na polski rynek komórkowy, jako wirtualny operator (MVNO) - informuje Dziennik Gazeta Prawna. Oferta może być wzorowana na niemieckim BILDmobil, który wykorzystuje markę tabloidu Bild.

Usługa Bildmobil ruszyła pod koniec 2007 roku. Oferuje karty pre-paid do telefonów komórkowych i dostęp do internetu. Jednocześnie powstał serwis, oferujący m.in. artykuły i zdjęcia przygotowywane przez redakcję gazety. Użytkownicy telefonii Bildmobil mają do niego darmowy dostęp. W Polsce Axel Springer Polska może wykorzystać w podobny sposób tabloid Fakt. Koncern wydaje także m.in. Przegląd Sportowy, Forbes, Newsweek, Auto Świat i Komputer Świat.




Biorąc pod uwagę strategię koncernu zakładającą przenoszenie na inne rynki modeli biznesowych stosowanych w Niemczech, wejście na rynek telefonii komórkowej może nastąpić w przyszłym roku.

Ewentualny start nowego MVNO nie będzie jednak łatwy. Na rynku jest duża konkurecja, a do tej pory działający wirtualni operatorzy nie zdobyli dużego rynku. Jak wynika z danych o polskim rynku kart SIM, działający MVNO po drugim kwartale posiadali ok. 127 tys. kart SIM.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2009-10-13 10:19:48

    Ile jeszcze powstanie MMVNO, do których właściciele będą chcieli dokładać? Jakoś trudno mi uwierzyć, że mimo wszystko się to opłaca jako narzędzie reklamowe zupełnie innej działalności, jak choćby mBank czy Avon. A może to właśnie dlatego nie ja jestem właścicielem banku... :)

  • 0

    3. ~J  2009-10-13 10:33:46  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Jestem zadopwolony z mBanku 19 gr/min.

  • 0

    4. ~  2009-10-13 10:34:39  host: chello087207224188.chello.pl

    Oferty mogą się pojawiać ale czy to ma sens?...rynek zweryfikuje. Także uważam, że z obecnych ofert MVNO to mBank mobile, GaduAir, MobilKing (wierze, że wróci), CMM, mają dobrą ofertę a reszta...szkoda gadać ;)

  • 0

    5. ~mirekb  2009-10-13 10:38:03  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    wynika z tego ze w.w. wydawnictwa mają duży wpływ na zachowanie "tłumu".są skierowane do różnych grup docelowych i mogą wywierac znaczący wpływ na kształtowanie opinii "tłumu".kapitał wiadomo jaki jest.projekt mvno na sieci ptc co oczywiste jednak nie wypali.za dużo mamy mvno,chyba ze komus chodzi o to aby interes był z góry skazany na niepowodzenie.na stratach też można zarobic

  • 0

    6.  2009-10-13 10:44:06

    @3: A ja jestem zadowolony z Orange - śr. 1,2 gr/min. Tylko co to ma wspólnego z newsem?

  • 0

    7. ~  2009-10-13 10:46:16  host: v04-08.opera-mini.net

    Kolejny mvno na naszym rynku? Oby sie pojawil bo konkurencji nigdy dosc. rcicho

  • 0

    8. ~  2009-10-13 11:15:36  host: v03-13.opera-mini.net

    Wystarczy juz ze wykupili 80% tytulow i robia wode z mozgow polakom!teraz beda sms-ami lasowac mozgi

  • 0

    9. ~chłop/zMazur  2009-10-13 11:18:44  host: drx182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MVNO mnożą się w tym kraju jak grzyby po deszczu lub afery w rządzie, ale kto w ogóle korzysta z takich ofert ? Chyba tylko pracownicy i prezesi tych spółek, bo ofertę mają mało atrakcyjną. A tak w ogóle tylko Plus, Era, Orange i Play oferują konkretną ofertę na połączenia, sms, mms dla wszystkich mieszkańców Polski, a np. mBank tylko dla posiadaczy ich kont i mieszczuchów (brak doładowań w spożywczakach dyskwalifikuje tego operatora).

  • 0

    10. ~berdys  2009-10-13 11:30:07  host: eab76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    FUCKTmobile.

  • 0

    11.  2009-10-13 11:30:44

    @6: Jak Ci wychodzi taka średnia?

  • 0

    12. ~aserty  2009-10-13 11:41:16  host: 94.254.143.176

    do 11 bo jemu wychodzi nie 1,2gr tylko 1,2 zł;p pomylil sie chlop;p jak to orznac;p

  • 0

    13.  2009-10-13 12:01:32

    11: Pewnie dzwoni głównie pod jeden darmowy numer i nigdzie indziej :D

  • 0

    14.  2009-10-13 12:39:44

    @9 Akurat GGair i mBank mobile to mają świetną ofertę. A brak doładowań w spożywczaku przeszkadza tylko emerytom. Dziś nawet na wioskach jest Internet, więc z doładowaniami nie ma najmniejszego problemu. Ja ostatni raz kupowałem doładowanie/opłacałem fakturę inaczej niż przez Internet gdzieś tak z 4 lata temu...

  • 0

    15.  2009-10-13 12:50:50

    No i startery mBanku można kupić nie posiadając u nich konta bankowego, więc nie jest wyłącznie dla posiadaczy kont. Przynajmniej z tego, co zauważyłem.

  • 0

    16. ~j  2009-10-13 12:57:21  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    @6: Pogłówkuj albo popytaj forumowiczów co mBank ma wspólnego z MVNO i czy oferta podstawowa 19 gr/min do WSZYSTKICH jest dobra czy zła.

  • 0

    17. ~patriota  2009-10-13 14:43:46  host: efu187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do Waszej wiadomości Axel Springer to wydawcy die Welt - To Ci którzy napisali o " polskich obozach śmierci " , z przyzwoitości powinno się zbojkotować taką nazistowską inicjatywę!

  • 0

    18. ~despera  2009-10-13 14:56:52  host: v05-16.opera-mini.net

    panowie, lizaki się skończyły? bierzcie to co wam odpowiada i już - np. multimo coś tam i ich 7GB/59 :) po orange :)

  • 0

    19.  2009-10-13 16:11:10

    @11: Na ostatniej fakturze prawie 4700 min wychodzących i 55PLN (125 - bonusy za umowę na 12 m-cy). Pięć 'darmowych' numerów i free po 20tej, a że większość znajmych mam w orange... Na połączenia poza sieć zwykle wystacza kasa z abo. a jak nie wystarcza, to VoIP poprzez 'darmowe'... Żadna filozofia, prawda?

  • 0

    20.  2009-10-13 16:14:52

    @16: Oferta mBanku jest OK, jeśli ktoś rzeczywiście gada ze wszystkimi. A Twoja opinia pod newsem o ASP w dalszym ciągu jest nie na temat.

  • 0

    21. ~J  2009-10-14 08:22:02  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    @20: Przeczytaj dokładnie dwa ostratnie zdania. Moje wtrącenie jest krótkie i treściwe "ASP musiałby zaproponować (na przykład mi) lepszą oferte podstawową niż 19 groszy brutto do wszystkich sieci". Ot tyle.

Dodaj swoją opinię