Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Awaria w T-Mobile na Węgrzech

Awaria w T-Mobile na Węgrzech

WitekT 4 Grudnia 2009 15:12

0 0

Większość klientów węgierskiego T-Mobile miała dziś problemy z nawiązywaniem połączeń. Awaria trwała od północy i wynikła podczas nocnych prac przy aktualizacji oprogramowania. Częściowo została już usunięta.

Rzecznik węgierskiego regulatora rynku (NHH) Georgy Marton powiedział, że zgodnie z prawem jeżeli przerwa w świadczeniu usług jest dłuższa niż 4 godziny, telekom musi wypłacić odszkodowanie. Zarówno klienci abonamentowi, jak i prepaid, powinni otrzymać ośmiokrotność średnich, dziennych wydatków z ostatnich 6 miesięcy.




T-Mobile jest największym operatorem komórkowym na Węgrzech, obsługującym 5,2 mln klientów i mającym 44,3% udziałów w rynku.

Przypomnijmy, że T-Mobile borykał się w tym roku z awariami w Niemczech i USA (tu winien był w dużej części Microsoft). Wykradziono także dane użytkowników w Wielkiej Brytanii i USA.

Źródło tekstu: MTI, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2009-12-04 15:47:33  host: public71318.xdsl.centertel.pl

    Ostatni akapit: "Przypominamy..." jest literka za dużo "pborykał" ;)

  • 0

    2.  2009-12-04 15:59:38

    1, dzięki - poprawione

  • 0

    3. ~  2009-12-04 16:01:29  host: public-gprs123409.centertel.pl

    Kiedy T-Mobile w polsce? Chcemy tych awarii

  • 0

    4. ~despera  2009-12-04 16:05:58  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    a jak PLAY walną w PL to tylko skromna notka....

  • 0

    5.  2009-12-04 16:07:12

    despera: tu też jest skromna notka, więc nie rozumiem o co Ci chodzi. I wybacz, ale dlatego, że Ty nie lubisz Play, to nie będziemy go piętnować inaczej niż piętnujemy innych, bo Ty masz takie życzenie.

  • 0

    6. ~heh  2009-12-04 16:14:58  host: avy114.internetdsl.tpnet.pl

    @4 To była pierwsza awaria Play'a... na dodatek nie występowała wszędzie... to co się wyprawia w T-Mobile czy tam Erze przechodzi wszelkie granice... :-) Sam zobacz na ile sieć padła ile razy miało to miejsce oraz zwróć uwagę na fakt, ze w 2 krajach zostały wykradzione dane użytkowników... istna masakra.

  • 0

    7. ~  2009-12-04 16:17:44  host: v02-04.opera-mini.net

    Dobry zapis z tym odszkodowaniem za 4h.w pl tez tak powinno byc.uke i mi może dadzą rade w 2010?mirekb

  • 0

    8. ~mati  2009-12-04 16:19:12  host: public-gprs4513.centertel.pl

    awarie w erze nie są częściej niż u innych, bez przesady. do tego ostatnio jak była awaria to jej przyczyną było to że, jakis oferma koparką kabel przerwał - trudno o to ere winic

  • 0

    9. ~Longman  2009-12-04 17:01:44  host: adbs18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7, słuszna uwaga!

  • 0

    10.  2009-12-04 18:02:22

    Ja osobiście będąc w Erze najmniej narzekałem na Erę, to chyba jedyna sieć do której nie mam pretensji, wszędzie świadczy usługi na bardzo dobrym poziomie, może zasięg nie wysokich lotów, ale za to jakość dźwięku mam idealną. Jeśli miałbym odejść z Play to tylko do Ery, wiadomo oferty nie są wysokich lotów, ale jak by dawali takie uczciwie warunki jak w Play Fresh z miłą chęcią bym przeniósł tam numer, bez obaw.

  • 0

    11.  2009-12-04 18:34:10

    ksistas (10) - Popieram! Jeżeli tylko PTC wprowadzi w Erze (T-Mobile) takie same warunki w pre-paid (mogą być oczywiście lepsze) jak Play we Fresh, to zaraz przenoszę numer z powrotem. Z drugiej strony wiadome jest, że szybko coś takiego nie nastąpi - o ile w ogóle. ;-)

  • 0

    12. ~  2009-12-04 19:21:50  host: v05-15.opera-mini.net

    Panowie to wszystko zależy od lokalizacji u mnie w Erze była makabryczna jakość połączeń. Często zrywało połączenia bądź przerywało. W Plusie i Orange nie ma tych problemów. Ja po 2 latach z tego powodu zrezygnowałem z Tak-taka i to w czasach kiedy ta oferta pre-paid była najlepsza.

  • 0

    13. ~  2009-12-04 19:35:19  host: v04-10.opera-mini.net

    Ja mam Erę od 2002 i NIGDY nie miałem żadnych problemów. Raz tylko w nocy natrafiłem na jakąś rekonfigurację. Na jakoś rozmów też złego słowa nie powiem. Nie rozumiem też o co niektórym chodzi z tym zasięgiem - to bzdury jakieś. Dodam, że z telefonu korzystam intensywnie i trochę Polski zjeździłem. Mam też Plusa od 2004 i wydaje mi się, że ogólnie pojęta jakość i zasięg są porównywalne. Co do Playa to żadnej wzmianki tu nie było, tylko dopiero jak Gruszka zaczął przepraszać.

  • 0

    14.  2009-12-04 19:54:36

    Wiadomo że w jednych miejscach lepsza będzie Era w innych inna sieć zawsze tak będzie bo nie ma fizycznie możliwości żeby wszędzie było idealnie. Mnie osobiście też Era jeszcze nigdy nie zawiodła/

  • 0

    15. ~medyk  2009-12-04 20:11:46  host: 91-64-121-23-dynip.superkabel.de

    a w Stargardzie Szczecinskim od 3 lat lezy jakość Ery. Masz Tak-Taka i nie dodzwonią się do Ciebie. W całym mieście, bez względu na lokalizację. Za mała pojemność sieci jest. Zasięg na max a ciągle tylko info o próbach połączenia. A jak dzwonie z play czy plusa na leżącego obok erowego prepaid a- to albo numer zajęty albo poza zasięgiem. Różne telefony, różne startery. Nie ma Era zasobów do obsługi połączeń,

  • 0

    16. ~  2009-12-05 00:53:50  host: v07-03.opera-mini.net

    15. Zgłaszaj ten problem Erze, oni zawsze coś poradzą.

Dodaj swoją opinię