Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Awaria w Plusie

Awaria w Plusie

WitekT 29 Czerwca 2006 18:04

0 0

Plus ma poważną awarię w strefie gdańskiej w wyniku przepełnienia rejestru VLR. Problemy zaczęły się około godziny 16.



Rejestr VLR (ang. Visitor Location Register) to baza, w której przechowywane są wszystkie dane abonentów (dozwolonych i zakazanych usług, aktualnego położenia, itp.) znajdujących się w zasięgu danej centrali. W tej chwili jest ona zapełniona, a aktualizacja oprogramowania, która zwiększy jej pojemność, planowana jest na dzisiejszą noc.




Strefa gdańska graniczy od zachodu ze szczecińską, od południowego-zachodu z bydgoską, a od południowego-wschodu i wschodu – z warszawską.

Abonentom Plusa znajdującym się w strefie gdańskiej zalecamy nie wyłączanie telefonów, gdyż ponowne zalogowanie do sieci może okazać się niemożliwe.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 75
  • 0

    56. ~wlo  2006-06-30 08:55:04  host: asn40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie! Wakacje się zaczęły! Polaków STAĆ na wyjazd na Nasze Morze! Cieszyć się powinniście!!

  • 0

    57. ~issa  2006-06-30 09:15:37  host: ayh22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak tylko dla niepoznaki Plus dodał na końcu R , ale wiadomo powszechnie , że chodzi o promocję "Awaria w Plusie VL" ;-) Rzymianie byliby dumni z Plusa. Tak na wszelki wypadek - czy promocja awarii się już skończyła , czy też Plus planuje jej przedłużenie? ;-P

  • 0

    58.  2006-06-30 09:59:27

    diesel , nie do końca w Polsce - Vodafone ma w Polkomteli udział 19,61 % czyli nie cała kasa zostaje w Polsce >

  • 0

    59. ~g2  2006-06-30 10:26:00  host: nat6.gress.com.pl

    Dobrze jest, gadacie głupoty BEZ TEGO NEWSA NAWET BYśCIE NIE ZAUWAZYLI AWARII a sami tego nie odczuwacie.

  • 0

    60. ~KimdzonG  2006-06-30 10:34:26  host: dpo80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kolejna awaria? oni powariowali!

  • 0

    61.  2006-06-30 10:44:54

    U mnie wszystko działa, więc chyba aktualizacja oprogramowania się udała :)

  • 0

    62. ~janczer  2006-06-30 11:03:40  host: dpo228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kolejna awaria, jeszcze jakiś czas temu były błędy w naliczaniu darmowych minut

  • 0

    63. ~janina  2006-06-30 11:05:40  host: dpv212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja słyszałam o przypadkach, że za dużo kasy naliczał Plus, teraz znów jakieś problemy!

  • 0

    64. ~jarekt  2006-06-30 11:10:45  host: ebn221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Akcjonariat Plusa lekka reka wyplaca sobie dywidendy od lat zamiast inwestowac w infrastrukture. Ja rozumiem ze jak firma przynosi zyski to kusi zeby je zdyskontowac ale zaprzestanie inwestycji w takim sektorze rynku to po prostu samobojstwo. Jak w dzisiejszych czasach mozna funkcjonowac nie wiedzac czy nasz telefon nie zawiedzie nas w najgorszym momencie? Olewanie padow SimPlusa jeszcze rozumiem (prepaid=dzieciaki=przezyja jak telefon przestanie dzialac) ale nie wyobrazam sobie zebym sam byl w stanie przejsc do porzadku dziennego po takiej awarii.

  • 0

    65. ~bi_boom  2006-06-30 11:38:14  host: 87-204-123-2.ip.netia.com.pl

    to jzu wiadomo jak pani K. z Orange dawala do zrozumienia ze w orange klienci zaplaca wicej bo jakosc... hihi to w kon. tych 500 postow jak by to w orange bylo...

  • 0

    66. ~jacek  2006-06-30 11:56:35  host: dqo147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w tym Plusie to dbają o rekordowy zysk, a nie swoją infrastrukture. od dawna to zauważam.

  • 0

    67. ~dt  2006-06-30 13:05:00  host: wap.plusgsm.pl

    czytam te posty i jakos nie widze kogos kto mieszka w Gdanskiej strefie i bezposrednio go ta awaria dotknela... Wypowiadaja sie Ci ktorych to nie dotyczy

  • 0

    68.  2006-06-30 14:02:16

    mnie chyba dotknęła ta awaria w okolicach Rumi wczoraj ok. 17, fon zalogował się do sieci dopiero w Gdyni

  • 0

    69.  2006-06-30 16:47:56

    A widzisz *dt, *żabcia się wypowiada że ją Plusiana zmora dotknęła. Ja akurat z Plusem nie mam problemów. Jest oki. Może dlatego, że nie mam tam żadnej aktywacji, uff :-)

  • 0

    70. ~Lianhua  2006-06-30 17:13:47  host: staticline25105.toya.net.pl

    ~Diesel, piszesz o Orange "Francowaty Orangutan, a o Erze że "juz prawie niemiecka"... A Plus to myslisz że bez "Wodafone" zostanie? :P I Szybciej chyba to nastapi niż Era -> DT... Wode to oni już leją. :P

  • 0

    71. ~Lianhua  2006-06-30 17:15:16  host: staticline25105.toya.net.pl

    A co do awarii to milczę, bo jej nie doswiadczyłem, ale prawda jest taka że nasi "Polscy" opowie codziennie mają dziesiątki mniejszych awarii, tylko że wy o nich nic nie wiecie. ;)

  • 0

    72. ~Czytek Newsów  2006-06-30 17:24:49  host: buka.umcs.lublin.pl

    **55~sławek 2006-06-30 08:39*
    Coś jest na rzeczy. Wczoraj koło południa wielokrotnie dzwoniłem z Simplusa na Orange i dostawałem info typowe dla wylogowanego odbiorcy, ale sms-y... dochodziły...?? (Lublin)

  • 0

    73. ~getITright  2006-06-30 20:40:17  host: phantom.teldom.pl

    @Dario - "Poprostu nie przewidzieli takiego ruchu w sieci i sie "rozjechalo" " NO WŁAŚNIE O TO CHODZI ! trzeba było przewidzieć i tyle. @mekk - ale żeś mnie rozbawił :D "zamiast popierac swoje - swoja siec - wszyscy na nia pluja szkaluja" jakie MOJE ??? nie jestem akcjonariuszem polkomtela (plusa) ! "siec to jest nasza rodzina !" oszalałeś ?!? "z nia jestesmy na dobre i na zle przez 2 lata lub wiecej" bo na tyle trzeba podpisać umowę żeby mieć tani telefon, choć ciężko powiedzić żeby one były tanie, bo na zachodzie nowości z wyższej półki sie dostaje za darmo, u nas trzeba prę setek dopłacić :/ "czy nikomu z Was nic sie nie popsulo ?" mi nikt za to nie płaci ! a jak by płacił to mógł by wymagać rekompensaty, ja plusowi płacę i poprostu wymagam zeby nic się nie psuło, a już tym bardziej nie w wyniku głupoty, czy niedopatrzenia, jak w tym przypadku

  • 0

    74. ~  2006-07-01 18:09:44  host: abrz148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie problemy to pikuś!Ja miałam Plusa i była awaria i zjechała mi kasa do -300zł!Gdyż telefon był na karte a numer miałam zarejestrowany!

  • 0

    75.  2006-07-05 08:52:14

    74 - ja bym tego nie popuścił - do 300 zlotych to juz nie jest 5 ;)

Dodaj swoją opinię