Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Awaria w Orange

Awaria w Orange

WitekT 12 Sierpnia 2010 13:47

0 0
Centertel boryka się z awarią, która w dość losowy sposób dotyka klientów - najczęściej nie mogą oni wykonywać połączeń na numery inne niż alarmowe.

Z wypowiedzi rzecznika prasowego Grupy TP Wojciecha Jabczyńskiego dla serwisu Alert24.pl wynika, że problem jest z jednym z węzłów sieci, co skutkuje problemami w centralnej i wschodniej Polsce. Jak dodaje, awaria została już usunięta i wszystko wraca do normy.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 67
  • 0

    53. ~bastek00  2010-08-12 18:12:10  host: public-gprs42888.centertel.pl

    @36 - a jakie masz pojęcie w kwestii rozwoju sieci poszczególnych operatorów? playmaniak widzę jesteś, szkoda że nie słyszysz opinii klientów, którzy potrzebują stabilnej sieci i wracają z Play na kolanach, bo teraz w Orange zdarzyła się awaria a w P4 problemą są ciągle - najgorsza infrastruktura jeśli o to chodzi.

  • 0

    54. ~znawca  2010-08-12 18:33:26  host: chaos.tpnet.pl

    @53. bastek00. Gość z opery mini bardzo trafnie opisał jak wygląda wiedza użytkowników innych sieci o jakości połączeń w Play. Sam nie używasz a powtarzasz zasłyszane frazesy. Oczywiście problemy się zdarzają, jak w każdej sieci (a nawet w Play na 2G, częściej gdyż mają tylko 25 kanałów i dość mało BTS'ów w miastach a SD to nie przelewki ;]). Tyle, że dostęp do sieci dwóch operatorów ma swoje zalety i w przypadku problemów u jednego można szukać "pomocy" u drugiego :).

  • 0

    55. ~greg  2010-08-12 18:36:37  host: 87-205-84-18.adsl.inetia.pl

    Może po prostu nadajniki się przeciążyły u nich często sieć zapchana. Ciekawe ile stracili przez tak awarie. To fakt w Play różowo nie jest. Co i raz różnie to bywa z ich siecią. Najgorszy jednak jest ten ich internet. Jego zasięg to przypomina dziurawy ser żółty - naprawdę. Z głosowymi też nie zawsze jest dobrze.

  • 0

    56.  2010-08-12 19:34:17

    Pisząc o awariach sieci, należy pamiętać o tym, że jeśli padnie któraś z W3, to jej klienci są praktycznie odcięci od świata, z powodu braku wzajemnego roamingu krajowego. W tym kontekście dziwią mnie niektóre wypowiedzi o " powrocie na kolanach " do starego operatora. Przecież zawsze można przejść na tryb ręcznego logowania i ustawić na sztywno Plusa. Podejrzewam, że spora część, która narzeka na jakość rozmów w Play, ma właśnie problem z przelogowaniem. Co innego internet - tutaj P4 musi jeszcze sporo popracować nad jakością. Z dzisiejsza awarią w Orange przeszedłbym do porządku dziennego. Wszędzie się zdarzają i nie ma sensu dawać upustu swoim frustracjom. Byle ich częstotliwość nie była zbyt częsta, bo w biznesie to niedopuszczalne.

  • 0

    57. ~Poll  2010-08-12 20:05:18  host: 195.245.213.9

    Jutro padnie Era, czego panikujecie ?

  • 0

    58.  2010-08-13 08:06:57

    No właśnie, a tak mi coś nie pasowało wczoraj... :) Ale czy Wrocław to wschodnia lub centralna Polska?

  • 0

    59.  2010-08-13 08:28:16

    Niestety w Żurominie było to samo. Jednak ogólny problem z połączeniami w moim mieście jest od roku. "Nie możemy zrealizować tego połączenia, spróbuj później" - te słowa są mi doskonale znane. Zajęta sieć, zrywanie połączeń, użytkownik poza zasięgiem mimo, że na telefonie on jest. Na codzień korzystam z trzech sieci, ale Orange w jakości połączeń jest daleko za Plusem i Play'em. Przez ostanią awarię straciłem dużo klientów. Kto mi za to zwróci?

  • 0

    60. ~monia  2010-08-13 08:43:41  host: pc-77-46-17-93.euro-net.pl

    No nie wiem, jak to wraca do normy, bo ja dziś mam większe problemy z dodzwonieniem się niż wczoraj. Mogę się połączyć, ale zaraz mnie rozłącza, a niby cały czas jestem w zasięgu... Ogólnie potwierdzam, że w jakości połączeń Orange jest najsłabsze...

  • 0

    61. ~sanczo  2010-08-13 10:24:59  host: ig2.internetdsl.tpnet.pl

    A ja nie wiem o jakiej awarii mowa. Mieszkam pod Warszawa, pracuje w Warszawie, a wczoraj nawet jechalem do Łowicza na pare godzin. Wszyscy sie do mnie bez problemu dodzwaniali- i dzwonili to ludzie z Orange, z calej Polski.

  • 0

    62. ~Poll  2010-08-13 12:10:04  host: tr1-97.netfala.pl

    @61 bo z Orange do Play zawsze działa . Nawet jak Orange ma awarię.

  • 0

    63. ~Gdańsk  2010-08-13 14:03:23  host: 148.81.175.42

    Ja właśnie obserwuje awarie w Plus GSM/PLAY. W Gdańsku nie działają połączenia wychodzące ani w trybie GSM ani w 3G. Wyskakuje komunikat "sieć zajęta". Dzwoniłem ze stacjonarki do szwagra (PLAY)w innym powiecie woj. pomorskiego i też nie mogłem. Ciekawe?!

  • 0

    64. ~Gdańsk  2010-08-13 14:23:46  host: 148.81.175.42

    w Elblągu też nie działa dzwonienie, ani internet w PLAY. Chyba coś grubszego, bo od dobrych 2h problemy.

  • 0

    65. ~znawca  2010-08-13 16:28:13  host: chaos.tpnet.pl

    @63-64. Można się zalogować na roaming krajowy w Polkomtelu?

  • 0

    66. ~?  2010-08-13 21:17:12  host: bso76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jak jest w samym plusie? często macie problemy z zasięgiem? Bo np. ja mam ere i tylko jak jestem gdzieś np. w knajpie to mam tylko alarmowe a poza tym jeszcze mi się nie zdarzyło żebym nie miał zasięgu który w większości Polski jest git. Jakość połączeń super żadnego pogłosu czy czegoś takiego żadnych numerów natury ktoś próbował się z tobą skontaktować ale mu się nie udało. Także jak ja słyszę co piszecie o innych sieciach to się cieszę że mam numer od początku w ptc

  • 0

    67. ~  2010-08-14 01:33:51  host: 91.216.160.25

    @66: Ja też nigdy większych problemów nie miałem z Erą ani z Plusem, no chyba, że wybyłem na jakieś naprawdę mega zadupie ;-)

  • 0

    68. ~Wielbiciel Pomarańczy  2010-08-14 22:35:54  host: user-188-33-98-246.play-internet.pl

    Co jak co, ofertę Orange Free na Kartę mają z.a.j.e.b.i.s.t.ą!

  • 0

    70. ~  2010-08-17 17:43:53  host: 088156140005.radom.vectranet.pl

    a ja chciałem telefon wyrzucić....

  • 0

    71. ~kiki  2010-08-18 12:51:27  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    a wg mnie orange to jedna wielka awaria!! ciągle sa problemy z zasięgiem w tej sieci

  • 0

    72. ~orange is fake  2010-08-19 16:47:22  host: adrt119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    orange jest lipne Cały czas awariee w brak mozliwosci polaczenia sie z abonentami orange ;/

  • 0

    73. ~Fuck...;/  2010-08-20 18:10:53  host: internet-solec.pl

    Mój tata ma z Orange... I od początku jak ma (jakieś pół roku) narzeka, że ciągle mu przysyłają jakieś sms-y o treści, że może coś wygrać. Mój tata nie daje się na takie badziewie nabrać i nie wysyła tychże sms-ów, ale go jak i mnie to denerwuje te ciągle przysyłanie tych samych sms-ów. Dlatego oboje jesteśmy negatywnie nastawieni na tą sieć.

Dodaj swoją opinię