Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Awaria telefonów alarmowych w Małopolsce

Awaria telefonów alarmowych w Małopolsce

WitekT 8 Kwietnia 2007 22:35

0 0
W powiecie tarnowskim w Małopolsce doszło do awarii telefonów alarmowych 998 i 999. Dyspozytorzy straży pożarnej i pogotowia ratunkowego nie słyszą osób, które dzwonią do nich z telefonów stacjonarnych.

Strażacy i dyspozytorzy pogotowia muszą oddzwaniać do potrzebujących i potwierdzać zgłoszenia. Połączenia z telefonów komórkowych dochodzą do skutku bez problemów. Nie wiadomo jak długo potrwa usunięcie awarii.


Źródło tekstu: RMF     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2007-04-08 22:48:28

    U mnie w 98 roku też to miało miejsce bo nie można było się dodzwonić pod 999 zawiniła centrala TPSA nawet nie można było dzwonić na lokalne numey.TP musiała sprowadzić za Stanów gości z Lucenta.No ido dziś działa sprawnie.

  • 0

    2.  2007-04-08 23:09:25

    już kiedyś chyba (jak dobrze pamiętam) w Opolu "999" padło. I o dziwo, zero pomocy ze strony TP S.A. wtedy było. Gdyby nie znajomości...

  • 0

    3.  2007-04-08 23:12:02

    Dobrze, że dzisiaj jest tyle telefonów dookoła i wielu operatorów więc zawsze jest możliwość w razie potrzeby szybko i sprawnie wezwać pomoc, a nie tak jak kiedyś gdy siadła centrala jednego słusznego operatora to nigdzie nie można było się dodzwonić.

  • 0

    4. ~  2007-04-08 23:27:48  host: cex18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I kolejna kara nalezy sie TP... kolejna 100 000 000 zl

  • 0

    5.  2007-04-08 23:50:46

    hmm "bo sie odłączyło na centrali"... a swoja droga czy my mamy takie "zadupie" iż służby ratownicze nie maja "2 linii" od innego operatora? - (coś na zasadzie kierowania ruchem)

  • 0

    6. ~h  2007-04-09 10:07:20  host: 87-205-41-85.adsl.inetia.pl

    nie mają drugiej lini bo od kogo mieliby niby ją mieć???? Większość infrastruktury ma tp, nie mówiąc już o ostatniej mili. Pamiętajmy że sąmiasta gdzi etp ni ema konkurencji bo firmy które zakupiły licencję padły...

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2007-04-09 11:22:13  host: nat-go2.aster.pl

    Ciekawe czy działa "112" ze stacjonarnej powiatu, bo jest w PSP Tarnów, a połączenia mogą być przekierowywane do stanowisk trzech służb alarmowych

  • 0

    8. ~JS  2007-04-09 14:37:12  host: edz67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiadomo, jak podłączone są te 9-ki. Mogą mieć swoją centralkę. Jeżeli przyczyną jednostronnej słyszalności byłaby centrala tepsy, to problem dotyczyłby większej ilości abonentów podłączonych do tej centrali.

  • 0

    9. ~  2007-04-09 15:38:46  host: cfl45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Druga linia moze byc nawet od operatora GSM :P, a jak ten zawiedzie to nawet przez satelite moga przekierowac tez mi problem

  • 0

    10. ~berdys  2007-04-09 16:37:31  host: 100.grybow.net.pl

    to ja mieszkam w powiecie nowosadeckim... swoja droga w lutym dzwonilem na 112 z komorki i jakosc dzwieku byla fatalna, nie moglem sie dogadac z tym dyspozytorem... jakies buczenie, trzaski...

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2007-04-09 22:01:03  host: nat-go2.aster.pl

    berdys: tak może być. Z sieci stacjonarnej połączenia do stanowisk "112" (Centra Powiadamiania Ratunkowego + P.S.Pożarna) kierowane są z wykorzystaniem numeru kierowania (rutingowego - związanego z obszarem obsługi) i łącza ISDN do stanowiska. Z sieci ruchomych połączenia są kierowane z wykorzystaniem numerów podkładowych (końcowych) do stanowisk POLICJI, często po łączach analogowych na odcinku centrala- "komisariat". Niewłaściwe są też rejony obsługi wywołań. Musi to być zmienione. O lokalizacji abonenta nie wspomnę, bo to temat na osobne opowiadanie.

Dodaj swoją opinię