Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Awaria smartfonu? To musiał być iPhone

Awaria smartfonu? To musiał być iPhone

LuiN 17 Listopada 2016 20:16

15 2

Z ostatniego raportu Blannco Technology Group wynika, że urządzenia z Androidem zawieszają się znacznie rzadziej niż iPhone'y.



III kwartale zawieszało się 62% wszystkich iPhone'ów i iPadów, w porównaniu do 47% urządzeń z Androidem (co też nie jest wynikiem dobrym). Jeszcze większy rozrzut dotyczy statystyk awarii aplikacji - dotknęły one 65% urządzeń z iOS-em i tylko 25% z Androidem.

Im nowszy sprzęt Apple'a, tym częściej się zawiesza - nawet dwukrotnie częściej w stosunku do telefonów i tabletów z Androidem. Stopy awarii były najwyższe w przypadku iPhone'a 6 (13%), a następne były iPhone 6S (9%), iPhone 5S (9%) i iPad Air 2 (2%).

Za niską stabilnością iOS-u stoi niezbyt udana aktualizacja do wersji 10., która - jak na złość - została bardzo szybko zainstalowana na większości telefonów i tabletów Apple'a. Do tego "pracowała" na te wyniki mniejsza stabilność aplikacji dodatkowych, z Pokemon Go i aplikacjami społecznościowymi na czele.




To właśnie Pokemony przyciągały w III kwartale statystycznych użytkowników iPhone'ów na rekordowe 33 minuty dziennie, a więc na dłużej niż Facebook, Snapchat, Twitter i Instagram. W III kwartale podatność tej gry na awarie w wersji dla iOS-u oznaczono przy tym wskaźnikiem 5% - takim samym jak Messengera. Aplikacje społecznościowe były jednymi z najbardziej awaryjnych - Snapchat uzyskał 12% wskaźnik zawieszeń, Facebook 9%, a rekordowe 14% należy do Instagramu.

W świecie Androida najgorzej pod względem zawieszania wypadł smartfon mało znanej firmy LeEco - model Le2 (13%). Kolejne na niechlubnej liście były popularne smartfony Xiaomi: Redmi 3S i Redmi Note 3 - oba ze wskaźnikiem 9%. Pierwszą piątkę domykają Samsung Galaxy S7 Edge (5%) i Lenovo Vibe K5 Note (4%).

Co psuje się najczęściej w świecie aplikacji Androida? IMS Service wiedzie prym z 32% wskaźnikiem awaryjności, książka adresowa była druga na liście z 12%, a trzeci sklep Google'a (10%).

Samsung okazał się producentem, którego urządzenia były najbardziej podatne na wady fabryczne (11%), co biorąc pod uwagę ponad 2,5 mln sztuk wycofanych Note'ów 7 nie powinno nikogo dziwić. Drugi na liście jest Xiaomi (4%), który przynajmniej oficjalnie, nie zgłaszał żadnych masowych problemów z telefonami.

Źródło tekstu: Blannco, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | google | android | ios

w sumie: 40
  • 1

    23.  2016-11-18 00:38:17

    Miałem (mam nadal tylko w szufladzie) S5 a teraz mam S7 Edge. S5 miałem ochotę rzucać czasami w ścianę. S7 jakoś na razie działa jak powinien. Inaczej: działa bajka. Pierwszy raz od czasów Symbiana mam normalny telefon. Czasami jakiś komunikat się pojawi że aplikacja telefon nie odpowiada ale nic się nie dzieje. Dodatkowo bateria ma niesamowity czas przetrwania i bardzo krótki czas ładowania (nie używam trybu Fast Charge). Nie mam doświadczenia z iOS więc nie będę się wypowiadał. Najlepsze jest to stare S5. Włożyłem tam kartę tylko do rozmów i nie zainstalowałem absolutnie żadnej aplikacji. I wyobraźcie sobie że bateria w telefonie wytrzymuje spokojnie TYDZIEŃ przy paru rozmowach dziennie. Tylko wymieniłem przy okazji baterię na nową (czego już niestety nie da się zrobić w S7). Wniosek: aplikacje żrą baterie :) W S7 można jednak to powstrzymać ustalając uśpienie wszystkich apek które nie są potrzebne 'od zaraz'. Wtedy jest ok.

  • 0

    24. ~Hotelarz  2016-11-18 01:37:03  host: apn-5-60-247-89.dynamic.gprs.plus.pl

    wlo - Pozbyłem się go jednak wolę coś z renomowanych marek jak Huawei chociaż zasięg dobrze trzyma.

  • 0

    25.  2016-11-18 04:53:01

    Ja mam 550, aplikacje to dno. Facebook wysypuje się ale system jeszcze nie zawiesił się nigdy.

  • 1

    26.  2016-11-18 05:49:25

    Tak mnie to zaciekawiło, że aż przejrzałem ten raport.
    To nie jest raport awaryjności smartfonów, tylko raport awaryjności smartfonów, na których zainstalowano oprogramowanie diagnostyczne firmy, która przygotowała raport. To, że jakiś smartfon przoduje w ilości awarii w tym raporcie świadczy generalnie tylko o tym, że na tym modelu zainstalowano najwięcej kopii tego oprogramowania. Na przykład Manty nie ma na liście wcale nie dlatego, że jest taka dobra;-)
    Jak się przeczyta ten raport w całości, a dodatkowo porówna z raportem za poprzedni kwartał to wnioski są oczywiste: raport jest g...o warty;-)

  • -1

    27. ~XiaomiFan  2016-11-18 06:55:06  host: n11-08-08.opera-mini.net

    Jestem tzw Hewijuzerem, korzystam z flagowca Xiaomi na sieci Plus i jeszcze nigdy nic mi sie nie zawiesilo. Siec tez działa doskonale.

  • 0

    28. ~LuckyLuke  2016-11-18 07:29:31  host: public-gprs171427.centertel.pl

    Wierutne bzdury. Miałem androidy iOS BB, Windows phony. Android to jedna wielka niestabilnosc, lagi i zawieszanie (ostatni Android na Moto X). BlackBerry używam do dziś jako telefon służbowy i tez potrafi sie zastanawiać. Windows zawsze działał płynnie i bez zawieszeń, tak samo jak obecnie używany przeze mnie iPhone z najnowszym iOS. Moje doświadczenia wskazują na zupełnie cos odwrotnego do tego co opisują w raporcie.

  • -1

    29. ~Mam123  2016-11-18 08:03:06  host: user-94-254-147-79.play-internet.pl

    Chyba nikt z was nigdy nie używał iPhone - adroidosyf wiesza sie

  • 0

    30.  2016-11-18 08:49:37

    Mój jajfon po podłączeniu do fabrycznego USB w samochodzie i włączonym odtwarzaczu muzyki oraz do tego navi albo yanosik potrafi kilkukrotnie w czasie godziny zrobić restart. Ale żeby się zawiesił?Nigdy w życiu

  • 0

    31.  2016-11-18 09:19:39

    Pokemony i iPhone ;) Wszystko pewnie zależy od liczby uruchomionych aplikacji. Mnie czasami krzaczy się videorejestrator. Jak jadę samochodem potrafi się zwiesić. Za bardzo nie narzekam na telefonik za 300 zł który ciągnie w tym samym czasie videorejestrator, radio internetowe, nawigację i resztę standardowych aplikacji jak np. poczta i inne. Jak widać wydanie paru tysięcy nie daje gwarancji stabilności ale wiara czyni cuda ;)

  • 0

    32. ~sueshack  2016-11-18 09:28:06  host: 80.245.23.162

    Co się zawiesza na iPhone? Pokemony i Facebook. A co na Androidzie? SMSy i książka adresowa. Hm, chyba wiem, na czym bardziej mi zależy. Also - jak to możliwe, że św. Xiaomi tak słabo? Czy to spiseg fanbojów (w sumie nie wiem czyich, bo fanbaza Xiaomi chyba ma kosę ze wszystkimi i każdym z osobna)?

  • 1

    33.  2016-11-18 09:45:48

    Posiadam od dwóch lat Z1C, w tym czasie raz się zawiesił. Jestem więc z lekka zaskoczony że to nadal jest problemem w wielu sprzętach i to nawet w bądź co bądź znacznie droższych iPhonach. A to ponoć DOSKONAŁY sprzęt... Kiedyś zadałem kolesiowi (maniakowi) Apple pytanie, dlaczego ten sprzęt jest taki drogi, odpowiedział że płaci się za DOSKONAŁOŚ, jeśli to jest doskonałość to ja za nią dziękuje, nie skorzystam.

  • 0

    34. ~bysior  2016-11-18 11:08:42  host: 78-11-53-66.static.ip.netia.com.pl

    pakiet podójnego nieszcęscia to mieć iPhone i być w Orange

  • 0

    35. ~Piotrek  2016-11-18 11:33:16  host: public-gprs358795.centertel.pl

    Iphone 5S używam od 2 lat i zawiesił się może 2 razy przez ten czas. Pod IOS 10 ani razu się nie zawiesił mimo że prawie 2 miesiące już dziąła pod kontolą 10 tki (kilka dni po premierze aktualizowałem)

  • -1

    36.  2016-11-18 12:14:38

    Aplikacje sie wywalaja to prawda. Ale sam iOS nigdy mi sie nie zawiesil, a mam 3 iPhony i 5 iPadów. Chyba, że mają jakąś własną definicję zawieszania.

  • 0

    37. ~boncio  2016-11-18 14:26:20  host: egress505.cws.sco.cisco.com

    @JackLondon w S5 też możesz natychmiast usupiać aplikacje w andku 6.0.1. Ja póki co optymalizuje S7, żeby mi trzymała tak długo jak S5...
    To, że sam system mało zużywa baterii jest wiadome od dawna. Przekonałem się kiedyś w S3. Naładowałem i zostawiłem w szufladzie. Po 2 tygodniach nadal było 30% baterii.

  • 0

    38. ~mrosi  2016-11-18 14:49:15  host: reserved50.army.mil.pl

    "... Drugi na liście jest Xiaomi (4%), który przynajmniej oficjalnie, nie zgłaszał żadnych masowych problemów z telefonami"

    Czyli skąd pochodzą dane na temat procentów dotyczących awaryjności, skoro rzekomo to dane nieoficjalne? Na podstawie czego? Wypowiedzi wróża Macieja? Układu kart Tarrota? Układu gwiazd? Tego, że Indianie od dwóch lat zbierają chrust? I to porównuje się z danymi oficjalnymi...?
    Powodzenia...

  • 0

    39.  2016-11-18 16:00:27

    @38, mrosi - Tutaj możesz sobie pobrać cały raport wraz z metodologią. Są tam też slajdy dotyczące awaryjności innych marek. http://info.blancco.com/en-rs-state-of-mobile-device-performance-and-health-trend-report-q3-2016.html

  • 1

    40. ~Ola  2016-11-18 19:13:56  host: nsithb13.blokowe.pl

    Ale ze co wam się wiesza?
    Nexus 4 2 lata ani jednego zawieszenia
    nexus 5 tak samo
    lg g flex 2 tak samo.
    To nawet nie wiedziałam że to taki rarytas ten brak zawieszeń.

  • 0

    41. ~marek  2016-11-18 19:15:44  host: i124.dbsinternet.pl

    Jeszcze nigdy mi się nic nie zawiesilo w redmi note 2 xiaomi

  • 0

    42. ~Ola  2016-11-18 19:16:03  host: nsithb13.blokowe.pl

    Kolega Mrosi z forum miui się obruszyl.
    To normalne że xiaomi się zawiesza jak coraz nowa aktualizacja i nowe błędy.

Dodaj swoją opinię