Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Awaria Play

Awaria Play

WitekT 13 Sierpnia 2010 17:25

0 0
Klienci Play w północnej Polsce mają problem z zasięgiem sieci własnej P4 i muszą korzystać z roamingu Polkomtela.

Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii wynikającej z przerwania jednego ze światłowodów w północnej części Polski. Duża część ruchu realizowana jest w roamingu krajowym. Mogą jednak występować utrudnienia z wykonywaniem połączeń za co przepraszamy wszystkich klientów - napisał na swoim blogu rzecznik operatora Marcin Gruszka.


Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 219
  • 0

    237. ~  2010-08-15 16:26:43  host: t07-16.opera-mini.net

    @236, niestety napisu gadu-gadu nie zlikwidujesz, bo GA ma odrebny system bilingowy. W samsungach mozna calkiem wylaczyc napisy. Wlasnie pisze z GA. Mozna naprawde wyciagnac niezle stawki jak juz pozna sie oferte.

  • 1

    238.  2010-08-15 16:56:10

    @236 kodako - we Freshu są również dostępne pakiety internetowe, które działają w roamingu w Plusie. Jeśli wcześniej zablokowałeś transfer kodem *111*51*1# , to żeby z tych droższych pakietów skorzystać musisz go odblokować kodem *111*52*2#. Czy odblokowanie nastąpiło najłatwiej sprawdzisz wpisując ponownie drugi kod. Powinno się wyświetlić, że transfer został odblokowany, w przeciwnym razie pojawia się komunikat : " usługa w trakcie zmiany". Wadą pakietów internetowych w PF jest taktowanie co 100kB, a GA co 1kB. No, ale nie można mieć wszystkiego.

  • 0

    239. ~sven  2010-08-15 17:47:58  host: public-gprs135493.centertel.pl

    Niektórym uświadomię, że w Erze są pakiety 100, 300, 500 mb i 2gbw cenach nieco niższych niż podobne w Play na zasięgu Plusa...

  • -1

    240. ~Poll  2010-08-15 17:56:17  host: user-109-243-176-217.play-internet.pl

    Ale już na zasięgu macierzystym Play jest taniej uświadomię Cię.

  • 0

    241. ~sven  2010-08-15 19:56:41  host: public-gprs124046.centertel.pl

    @ 239 - ok, jest taniej, ale w sumie w necie liczy się mobilność. aktywnego klienta mało obchodzi, czemu ceny są różne zależnie od nadajników, on chcę netu w całej Polsce. zatem w sumie tak oferty warto porównywać i tu tak krytykowana Era jest tańsza

  • 0

    242. ~  2010-08-15 20:54:07  host: t18-09.opera-mini.net

    241. W Play masz pakiety internetowe dostępne dla wszystkich abonentów Play. A w Erze w jakimś abonamencie, który nie należy do tanich, do tego zły zasięg Ery, Plusa jest dwa razy lepszy. Era nie ma nic do zaoferowania. Mam nadzieję że po nowej umowie szybko naprawia płynne przejścia z zasięgu Play na Plusa, mam nadzieję że to szybko nastąpi.

  • -1

    243. ~Poll  2010-08-15 22:30:16  host: tr1-97.netfala.pl

    @239 W necie liczy się mobilność? Pewnie też ale przede wszytstkim w Polsce liczy się cena bo jest znacznie wygórowana.

  • 0

    244. ~  2010-08-15 22:43:24  host: batory-do-korbotron.korbank.pl

    @225 Oczywiście masz rację. Dlatego wybierasz inną ofertę. Na technikę nie poradzisz. Jak dana sieć nie ma zasięgu w Twojej lokalizacji korzystasz z konkurencji. Konkurencja oznacza, że mamy taniej, coraz taniej. A czy to Play czy W3 ma taniej, nie ma znaczenia. Ważny jest wybór. Jak mi W3 da podobne ceny za nie gorszą jakość (dla mnie nie gorszą) to rozważę. Na razie nie chcą gadać o takich cenach :) A klientem byłem każdej sieci.

  • -1

    245. ~mk  2010-08-16 12:02:17  host: 87-205-29-214.ip.netia.com.pl

    Widzę że co niektórzy nie mogą przeżyć tego, że w chwili obecnej Play ma najlepszą ofertę. Konkurencję jak widać bardzo to boli.

  • 0

    247. ~  2010-08-16 13:56:20  host: cpe-83-2-238-72.tps.tkb.net.pl

    @242 Nowa umowa nic nie poprawi. Musiłby Plus i Play połączyć wszystkimi nadajnikami i tak samo je ponazywać na masztach wszystkie jako np.plejo-plus,wtedy problem by się rozwiązał,a tak będzie lipa dopóki Play nie oddzieli od Plus i nie postawi nadajników swoich w całej Polsce.

  • 1

    248. ~franio  2010-08-16 22:02:16  host: cpe-83-2-238-72.tps.tkb.net.pl

    A jeszcze nie dają jak inni operatorzy Era,Plus,Orange zwykłych kart SIM i perpaidów na nie,tylko same U-SIM,że na niektórych telefonach nie działa ich UMTS i jest dodatkowo zaszyfrowany,są również problemy z nimi na starszych telefonach i ich te karty U-SIM nie są takie uniwersalne jak mogłoby wydawać. Wymieniają tylko ludziom karty U-SIM na U-SIM,zamiast robić jak inni operatorzy SIM na U-SIM lub na odwrót.Pozdrawiam

  • 1

    249. ~franio  2010-08-16 22:04:54  host: cpe-83-2-238-72.tps.tkb.net.pl

    I mieć troche kart SIM i troche kart U-SIM jak inni operatorzy,a nie same U-SIM.

  • -1

    250. ~Poll  2010-08-17 08:19:50  host: user-109-243-139-135.play-internet.pl

    @248 Chyba nie ma się co dziwić . To tak jakby dziwić się że Szpakowski komentując mecz nie mówi juz dawno: "dla tych co mają cz-b odbiorniki Real gra w jaśniejszych strojach"

  • 1

    251.  2010-08-17 13:47:24

    Nie ma co gdybać, awarie się zdarzają, ale nie aż tak wielkie, że sieć upada cała na, całym terenie kraju. Co to tu dużo mówić, gdyby nie Play, nie byłoby mnie tu. Czy ma się zasięg czy czasem brak, ta sieć jest spoko o tak. :-D

  • 0

    254.  2010-08-18 22:03:53

    Tylko PLAY,gdy naprodukował same karty U-SIM zapomniał o tym,że korzysta w więkoszości i całej Polsce z romaningu Plus,jego sieci 2G i podpisał z nimi umowe,a Plus ma całkiem inne zwykłe karty SIM obsługujące UMTS.A UMTS PLAY jak na lekarstwo........ I niby jak teraz ma działać prawidłowo ten romaning Plus na kartach U-SIM.......???? Jak PLAY ma same karty U-SIM przeznaczone do sieci 3G,a na sieci 2G mogą być problemy i występują u wielu osób. Temu niech nie ściemniają i dają również do swoich kart U-SIM,również zwykłe SIM z obsługą UMTS podobne jak ma Plus ze swoim logiem.Pozdrawiam

  • 0

    256. ~bastek00  2010-08-21 23:30:24  host: public-gprs10253.centertel.pl

    jeszcze 2 lata i zobaczycie jak chętnie play skorzysta ze swoich zapisów regulaminowych :)) stawki w górę i heja :) chyba że do tego czasu "się sprzeda"

  • 0

    257. ~znawca  2010-08-22 09:53:47  host: chaos.tpnet.pl

    @256. Jeszcze dwa lata do podniesienia cen w Play? Liczyłem że zrobią tak już w 2011 roku jak UKE wprowadzi MTR "kosztowy" ;(. Po co ja podpisywałem umowę w abonamencie Premium z Samungiem Galaxy Wave za 399zł. Teraz w 2011 roku będę płacił 200zł abonamentu :(. Liczyłem, że skorzystają z zapisu w regulaminie: "Operator zastrzega sobie prawo do odwołania niniejszej Oferty Promocyjnej, bez konieczności podawania przyczyn" i zapomną o jego dalszej części: "z zastrzeżeniem, że odwołanie nie wpłynie na prawa i obowiązki uprzednio nabyte przez Abonenta." Wtedy miałbym prawo zerwać umowę bez konsekwencji, a tak to niedługo będę płacił abonament 200zł. Co ja teraz pocznę ;P.

  • 0

    258. ~jojo  2010-08-23 12:54:34  host: public32084.xdsl.centertel.pl

    leczcie sie na glowy dzieci

  • 0

    259. ~Agaaaa  2010-08-23 13:34:50  host: dym42.internetdsl.tpnet.pl

    Przeczytajcie regulamin ciemniaki ! Play ma zastrzezone prawo do podnoszenia stawki za minute polaczenia w trakcie trwania umowy,co oznacza,ze podpisujac mozecie miec stawke 10 gr a po 3 miesiacach moze dojsc do 2zl za minute !!! Wiec bardzo sie to oplaca....rzeczywiscie ;/ Ludzie leca na to,ze sa tanie telefony,bo nie stac ich na to aby kupic na wlasna reke,a to jest totalna bzdura.

  • 0

    261. ~znawca  2010-08-23 20:03:16  host: chaos.tpnet.pl

    @269. Aga, ja przytoczyłem fragment regulaminu promocji z taryfą LongPlay (konkretnie punkt 13), w którym jest mowa możliwości zakończenia promocji w każdej chwili. Ale przeczytaj zastrzeżenie. Tam jest wyraźnie napisane, że wszelkie prawa (taryfa) użytkownik zachowuje. Jeżeli gdzieś znalazłaś inny zapis to proszę mi go wskaż to wtedy, jeżeli dobrze go interpretujesz, przyznam tobie racje. A na razie sama wychodzisz na "ciemniaczkę".

Dodaj swoją opinię