Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Awaria Orange On-line naraziła bezpieczeństwo danych osobowych klientów sieci

Awaria Orange On-line naraziła bezpieczeństwo danych osobowych klientów sieci

LuiN 13 Marca 2012 16:58

0 0

Czytelniczka Alert24 doniosła, że po zalogowaniu się na swoim koncie na stronie orange.pl uzyskała dostęp do danych osobowych innych użytkowników. Problem potwierdziło biuro prasowe Grupy TP.

Po zalogowaniu kobieta została rozpoznana jako inny użytkownik, dostając dostęp do danych osobowych, szczegółów na temat numerów sześciu różnych osób, jak i też mogła wysyłać SMS-y z obcych jej numerów czy zmieniać na nich usługi.




Rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński potwierdził zaistnienie awarii, przeprosił za sytuację i jednocześnie zapewnił Alert24, że problem został już usunięty. Wciąż trwają prace mające na celu ustalenie co dokładnie się wydarzyło i jak długo trwała awaria.

Źródło tekstu: Alert24     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    22. ~  2012-03-13 21:05:37  host: 31.41.144.41

    Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale zdaje się że to druga tego typu awaria w Orange on-line?

  • 0

    23. ~Słoneczny  2012-03-13 22:08:39  host: 87-207-198-64.dynamic.chello.pl

    Nius o Orange, a komentarze o Playu. :-)

  • 0

    24.  2012-03-13 22:52:25

    Orange powinno dostać solidną karę za dopuszczenie do takiej sytuacji. Awarie mogą zdarzać się wszędzie, ale taka sieć jak Orange powinna się zastanowić zanim zacznie udostępniać - specjalnie lub z powodu rzekomej "awarii" - dane osobowe swoich klientów innym użytkownikom...

  • 0

    25. ~Klient Orange  2012-03-14 02:29:37  host: 87-207-216-78.dynamic.chello.pl

    czy w tej awarii mogłem dostac połączenie z numeru zastrzeżonego (BLOKADA TAKICH POŁĄCZEŃ WŁĄCZONA)i po odebraniu muzyka leci jakby w oczekiwaniu na odebranie? Prosiłbym o Odpowiedź. pozdrawiam

  • 0

    26.  2012-03-14 03:24:27

    @LuiN: 'przepotwierdził'?? ;]

  • 0

    27. ~  2012-03-14 07:57:24  host: z21-05.opera-mini.net

    Mnie wczoraj zginęło z konta Orange Free na Kartę 37 gr i telefon w środku dnia, gdy byłem w pracy połączył się kilkukrotnie z Internetem - połączenia łącznie trwały ponad 3 godziny, a nie miałem ustawionego sprawdzania poczty czy czegoś takiego, a poza tym nigdy wcześniej nic takiego się nie działo - czy może być to spowodowane awarią? I czy mogę składać reklamację za te zagubione 37 gr?

  • 0

    28. ~Forest150  2012-03-14 08:19:38  host: user-164-126-118-57.play-internet.pl

    @27 Jeżeli chcesz się kłócić o 37gr to powodzenia... A poza tym to wina telefonu. Co za ludzie... Ja tam się nie martwię bo mam prepaid w orange i nic więcej nigdy w życiu nie będę z nimi podpisywał.

  • 0

    29. ~  2012-03-14 08:44:44  host: p21-05.opera-mini.net

    Wczoraj zniknęło mi z konta 20gr za sms którego nie wysyłałem. Czy można zgłaszać reklamacje bez rejestracji? W play nie mogłem nic.

  • 0

    30. ~  2012-03-14 08:52:35  host: z36-12.opera-mini.net

    Ja zgłoszę reklamację, że Chochlik mały już się obudził :-p

  • 0

    31. ~Paweł  2012-03-14 09:06:32  host: public-gprs208290.centertel.pl

    Ja miałem ten problem w ubiegłe Święta Wielkanocne. Po zalogowaniu miałem dostęp do innego konta, na którym było ok. 200 kontaktów telefonicznych.

  • 0

    32. ~Paweł  2012-03-14 09:07:19  host: public-gprs208290.centertel.pl

    @31 Ale dla dowodu zrobiłem jeszcze skan ekranu.

  • 0

    33. ~martini  2012-03-14 11:02:15  host: 89.174.81.114

    trzeba było zrobić screena a nie skanować monotor lol

  • 0

    34.  2012-03-14 11:10:18

    @25: To że ktoś do Ciebie dzwoni to nie oznacza awarii Orange. Uwierz mi :-) Ja też tak czasami mam że ktoś do mnie dzwoni. To taki standard jak się ma komórkę. A co do blokady połączeń anonimowych - ona działa ale nie na wszystkie połączenia. Połączenia gdzie nie ma przypisanego numeru dzwoniącego przechodzą np. różnego rodzaju voip-y. Tutaj pewnie było podobnie.

  • 0

    35. ~ogonet  2012-03-14 12:26:53  host: 82-160-218-20.tktelekom.pl

    Orange z Kontami na orange.pl ma kłopoty od dawna. Niestety zgłoszenia awarii kończą się naprawieniem jej na koncie a nie w całym systemie. 1. Po założeniu konta na orange.pl miałem dostęp do sms-ów które ktoś wysłał przed likwidacja konta o tym samym loginie. 2. Poczta nie działa trzeba zgłaszać przy każdym założeniu konta. 3. Ostatnio nawet nie działa prawidłowo odzyskiwanie haseł. Niestety nikt z Orange nie sprawdza czy wszystko działa poprawnie.

  • 0

    36. ~thecarpenter  2012-03-14 13:54:41  host: bqe165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mój brat mial identycznie jak zalogowal sie ostatnio na stronie plusa. tez niby wklepal swoj nr i haslo a wyswietlila mu sie nie jego oferta i w ogole jakis inny numer. w kazdej sieci jest podobnie.

  • 0

    37. ~DAD  2012-03-14 13:56:43  host: 178.183.133.144.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Mam inną sytuacje T-Mobile twierdzi, że 22 4279310(operatorem jest CROWLEY DATA Poland Sp.z.o.o)to Gwinea-zamiast mazowieckie-ciekawe? Z +22 to jest Gwinea Republika ale rachunek szczegółowy nie odnotował zanaku +.Wybierzcie z prefiksem +48224279310 połączenie NIE będzie płatne ale ciekawe.Na google wpiszcie ten nr też ciekawe wypowiedzi.

  • 0

    38.  2012-03-14 15:47:46

    ciekawe czy osobe których dane wyciekły zostały o tym poinformowane? zgadzam się że za to się należy kara dla Orange, bo jak mają syf to niech za to płacą. Ciekawe jak już TP ofiacjalnie stanie się orange i bedą mieli też tą funkcje co to się będzie działo,bedzie ciekawie

  • 0

    39.  2012-03-14 15:49:10

    ~thecarpenter - i dostał na swój numer hasło jednorazowe? A jakaś twoja kuzynka nie miała jeszcze tak samo czasem?

  • 0

    40. ~dandi 555  2012-04-16 13:59:29  host: public106949.cdma.centertel.pl

    Na moim koncie on-line w orange.pl nie mogę się zalogować wyświetla błąd i hasła też nie chcemi wysłać i pisze... Obecnie nie możesz odblokować swojego konta. Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

  • 0

    41. ~halina  2012-08-09 18:15:06  host: coj38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    odzyskiwanie hasła to totalna porażka. Mam wpisać kod otrzymany sms ale żadnego sma nie otrzymuję. Wcześniej przychodził komunikat abym wpisała hasło, którego właśnie nie pamiętałam i chciałam je odzyskać. Kompletna kompromitacja Orange. Od pewnego czasu mam również problemy z połączeniami.

Dodaj swoją opinię