Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoMapa oficjalnie w AppStore w przyszłym tygodniu

AutoMapa oficjalnie w AppStore w przyszłym tygodniu

WitekT 18 Marca 2011 12:11

0 0

AutoMapa przeszła pomyślnie proces certyfikacji przez Apple i została dopuszczona do sprzedaży w AppStore. W sklepie pojawi się 22. marca. Znana jest także jej oficjalna cena.



Pierwszym produktem sprzedawanym w AppStore będzie AutoMapa Polska XL. Wersja dla iPhone i iPad korzysta z tych samych, najaktualniejszych map Polski wraz z trójwymiarową wizualizacją budynków, punktowymi adresami i ponad 600-tysięczną bazą Użytecznych Punktów (POI). Co szczególnie ważne, w okresie ważności licencji, użytkownicy iAM będą mieli dostęp do wszystkich aktualizacji, które pojawią się w AppStore i wszystkich funkcji udostępnianych w kolejnych wersjach AutoMapy.




iamiamiamiam

iamiamiam

Roczny koszt licencji programu AutoMapa Polska XL dla platformy iOS wynosi 34,99 euro.

Źródło tekstu: AutoMapa, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~  2011-03-18 13:35:21  host: ip-93-154-160-97.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Dziewiczy iOS ma kilka istotnych wad. Dopiero po jailbreak znikają ;-)

  • 0

    7. ~loocas  2011-03-18 13:36:06  host: host-46-186-46-64.dynamic.mm.pl

    35 euro za każdy rok, czyli subskrypcja na każdy kolejny rok będzie kosztowała ok 140 zł, tymczasem na normalną AM ok 75 zł, dodatkowo AM ma być przypisana do urządzenia. W porównaniu do konkurencji wygląda to tragicznie, mam nadzieję, że się opamiętają chociaż z cena subskrypcji.

  • 1

    8.  2011-03-18 15:46:09

    Witku, kiedy Europa? Wiemy coś?

  • 0

    9. ~Kokolino  2011-03-18 15:56:19  host: p5B3A5146.dip.t-dialin.net

    Witam. Powiem tylko, że oferta tragiczna! Czekałem na AM ale teraz już mam jej serdecznie dość. Kupuje Navigona darmowe aktualizacje, licencja przypisana do konta itd... Pozdrawiam wszystkich!

  • 0

    10. ~MindMaker  2011-03-18 16:56:25  host: rxproxy.com

    A co się dziwicie z ceną. Normalna AM na winmo kosztuje 220zeta [czas nieograniczony a subskrypcje 79], więc tu i tak będzie taniej, chyba że użytkownik będzie korzystał dłużej niż rok, wtedy będzie miał w plecy. Powinni dać podobną co za win mobile cenę za wersję wieloroczną- choc tak naprawde nie znamy jeszcze szczególow oferty wiec sa to tylko domysly. Bierzcie poprawke na to ze jeszcze apple zgarnia 30% z tej sumy? Z drugiej strony nie rozumiem roszczeniowej postawy użytkowników - jak wam nie pasuje nawigacja lub jej cena to kupcie inną (macie szeroki wybór), dorwijcie gdzieś freewara, albo napiszcie ją sami (oops za trudno? :) ) lub wyciągnijcie kasę i zlećcie komuś opracowanie takiej nawigacji (ooo zbyt kosztowne? :P) No ale jak sie widzi wiekszosc aplikacji w appstorach i androidmarketach za rownowartosc 5-10zł to sie czlowiek przyzwyczaja ze koszt programu musi byc maly, skoro jest sprzedawany w cenie piwka lub dwoch. A ich napisanie i wypromowanie wymaga znacznie wiekszego nakladu kasy, np. rzedu kilkunastu tys zł i nie ma gwarancji ze sie to zwroci - producent to nie wolontariusz. Poza tym obsluga konsumentow i wprowadzanie poprawek - na to tez producent musi miec kase, a nie bedzie mial jak bedzie sprzedawal aplikacje po 5zł sztuka. Jestem tylko ciekaw jak sobie poradzi producent AM, bo teraz ma do prowadzenia wersje na winmobile, dochodzi mu ios, a w miedzyczasie pewnie rzezbia wersje na androida, bo programistow androida ostatnio szukaja. A z tego wszystkiego to zaciera rece oczywiscie apple. Jak by nie bylo, i tak zgarna swoje 30% i kupujac AM w wersji ios fundujecie kolejne rezydencje i samochody właścicielom i udziałowcom apple. Czyli jak zwykle - zamiast do tworcow coraz wiecej kasy trafia do kieszeni sprytnych pośrednikow, którzy ustawili sobie monopol.

  • 0

    11. ~loocas  2011-03-18 17:25:34  host: host-46-186-46-64.dynamic.mm.pl

    @10 Kilka sprostowań: 1. Widzisz gdybyś czytał komentarze to byś wiedział, że AM na wolnym rynku kosztuje z przesyłką ok. 180-190 zł. 2. Na Allegro czy w sklepach internetowych dystrybutorzy też zarabiają, to dlaczego Apple ma nie zarabiać nawet tych 30% zapewniając duże ograniczenie rozpowszechniania nielegalnych kopii. 3. Tutaj nie chodzi o to, żeby iAM kosztowała 5 czy 10 zł, tylko żeby subskrypcja na kolejne lata była w niższej cenie, ale tak jak napisałeś nie znamy szczegółów więc musimy poczekać, może pojawią się jakieś kupony promocyjne....

  • -2

    12. ~Andrea  2011-03-18 17:32:52  host: dpc57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolejny ruch Aplle ktory miota na kolana inne firmy. Schowajcie sie ze swoimi *** telefonami. Liczy sie TYLKO I WYLACZNIE IPHONE!

  • 0

    13.  2011-03-18 18:34:43

    @12 a tak po za tym to w domu wszyscy zdrowi? wychodzac z takiego zalozenia jak Ty iphone'y powinny dawnos sie schowac, bo telefony z WM juz dawno AM mialy...

  • 0

    14.  2011-03-18 18:39:15

    @10 freeware? moze nie, ale z pewnoscia za darmo na 24 miesiace masz navigona select. moze nie jest rozbudowany i nie ma takich bajeranckich funkcji, ale jechac sie z tym dal. haczyk? musisz wydac oszalamiajace 5zl na starter TT lub heyah.

  • 0

    15. ~  2011-03-18 19:00:13  host: 178-36-13-160.adsl.inetia.pl

    Wciąż zapominacie o nokii z darmowymi mapami, czasy zarabiania kokosów na nawigacji powoli mijają. Nie żeby AM była jakoś mocna droga ale dla większości użytkowników "jednorazowych" będzie to kwota zaporowa.

  • 0

    16.  2011-03-18 19:05:01

    @15 jednorazowo raczej nikt AM nie wybierze. raczej pozyczy zwykla sprzetowa nawigacje, albo wykupi naviexperta :) jest duzo alternatyw.

  • 1

    17.  2011-03-18 19:20:23

    BTW: A co się dzieje z aplikacją po roku? Jest zdalnie usuwana?

  • 0

    18.  2011-03-18 20:52:00

    Całkiem nieźle byłoby kupować iAM co 2-2,5 roku... Przez pierwszy rok mamy aktualizacje, a drugi jedziemy na starej wersji - w końcu u nas nie budują dróg na potęgę... I wychodziłoby 75 zł/rok, co już jest do przyjęcia. Pytanie tylko czy jej przypadkiem po roku nie usuwają...

  • 0

    19.  2011-03-19 00:17:13

    senshiro: nie wiadomo jakie zmiany Apple wprowadzi do swojego Store'a przy wprowadzeniu subskrypcji. Obstawiam, że nie będzie to zdalne usuwanie aplikacji. Myślę jednak, że po prostu pojawi się specjalny komunikat informujący o tym, że licencja wygasła. Takie mam jednak przeczucia.

  • 0

    20. ~Kamil  2011-03-19 00:21:47  host: dynamic-78-8-74-125.ssp.dialog.net.pl

    @10 Co do tego, że producent nie może wolontariuszem, to się nie zgodzę. Debian, Ubuntu, Firefox, GIMP, VLC - to jedne z największych projektów, jakie tworzą wolontariusze.

  • 0

    21. ~MindMaker  2011-03-19 04:34:35  host: rxproxy.com

    @20. Producentem oprogramowania może być firma, może być student, może być hobbysta. Wszystko zależy od tego, do czego piszą programy i za co się utrzymują i jakiej jakości oferują rozwiązania. Jak studencik ma dobrą posadkę i dużo czasu dla siebie to może rzeźbić takie rzeczy i udostępniać za free, jego wola. Tak samo hobbysta. Ale firma, która zawodowo tworzy soft (a do takich zalicza się produkucent am), sama z siebie nie potrafi rozwijać oprogramowania bo robią to zatrudnieni w niej pracownicy. Oni nie będą pracować jako wolontariusze, bo nikt na zdrowy rozum, mając jedyne źródło utrzymania z pracy, nie będzie jej wykonywał za friko. Jeśli firma chce uprawiać wolontariat i płacić z własnej kieszeni programistom, a sama nie chce na programie zarabiać, bo kieruje się "wyższymi celami" to ok, wolna wola, choć jest to dziwne. W normalnych, rynkowych przypadkach soft musi być płatny, aby nakłady na napisanie go się zwróciły. Darmowe rozwiązania często mają jakiś haczyk, czesto jest to brak jakiejkolwiek gwarancji na dzialanie programu. GIMPa stworzyli studenci, za Firefox odpowiada Mozilla Fundation, która jednakże utrzymuje się i kase zarabia, bo zatrudnieni w niej programiści nie będą pracować za darmo. Organizacja odpowiadajaca za VLC również utrzymuje się z dotacji. Nikt na zdrowy rozum zawodowo nie będzie uprawiał wolontariatu - nawet coś co na taki wygląda może być przejawem próby opanowania rynku i zdobycia monopolu. Np. google lubuje się w tego typu praktykach. Jeśli np. jakaś firma rozwijała dane produkty i nie ma w planach ich dalszego rozwoju to również zdarza się, że udostępniają taki soft za free. Bo nie chcą brać odpowiedzialności, gdyby ktoś im zareklamował produkt, który sprzedali, a którego nie są w stanie prowadzić, bądź zagwarantować określonego poziomu jakości.

  • 0

    22. ~Kokolino  2011-03-19 17:30:57  host: p5B3A53A8.dip.t-dialin.net

    Witam ponownie. Proszę niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens jest kupować AM za 35 Euro/Rok ( tylko Polska) jeśli można kupić Navigona albo TomTom-a za taką samą cenę i dodatkowo mieć darmowe aktualizacje oraz możlwosć użytkowania na wiecej niż jedno urządzenie. Wydaje mi sie że producent AM jest bardzo chciwy by nie napisać pazerny na zysk! Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne wyjaśnienie

  • 0

    23. ~Kokolino  2011-03-19 17:39:58  host: p5B3A53A8.dip.t-dialin.net

    Cd. TomTom Polska cena 40 Euro, Navigon mobile jest droższy ponieważ sama mapa Polski jest niedostępne i trzeba kupić NM 10, lub NM Wschodnia Europa lub NM Cała Europa cena wacha sie od 75E do 90E

  • 0

    24. ~qaz  2011-03-20 16:22:08  host: 89-75-187-217.dynamic.chello.pl

    ja tam lubię AM, jeszcze nic nie kupiłem, to może zdecyduję się na nią, a za rok... jeśli okaże się, że faktycznie będzie na kolejny rok pełna suma, to może pomyślę o TT, chyba, że... we wtorek dowiem się, że AM na iPhone zawiera jakieś błędy - wtedy moje rozważanie o TT nieco przyspieszę ;)

  • 0

    25. ~???  2011-03-22 07:44:42  host: 213.25.166.26

    Jakbym chciał, żeby ludzie nie kupowali mojego produktu, to wystawiłbym cenę właśnie taką jak AM.

Dodaj swoją opinię