Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoMapa na Androida już w Google Play

AutoMapa na Androida już w Google Play

WitekT 30 Lipca 2012 22:00

0 0
W sklepie z aplikacjami dla Androida - Google Play - pojawiła się AutoMapa z mapami polski. Polityka licencyjna jest identyczna, jak w wypadku wersji na iOS, czyli nawigacja działa przez wykupiony czas.

amamam

Standardowe ceny AutoMapy na Androida to 19,99 zł za 7 dni, 59,99 zł za 90 dni oraz 119,99 zł za rok. W czasie trwania testów obowiązują specjalne ceny: 7 dni za 4,99zł lub 90 dni za 19,99 zł.

Po wygaśnięciu subskrypcji, użytkownicy nadal mogą korzystać z przeglądarki mapy oraz pełnej bazy Użytecznych Punktów (POI).


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    27. ~  2012-07-31 09:05:23  host: 46.204.33.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Drogo czy nie, to zostawmy do oceny każdemu z osobna. Jako LEGALNY użytkownik AM, nasuwają się na szybko dwa pytania: 1) dotychczas brak opłaty, nie skutkował brakiem dostępu do nawigacji, a jedynie do aktualizacji 2) Czy AM Android pobiera mapy on-line, czy jest stricte off-line bo tylko z tego powodu kupiłem przed wyjazdem zagranicę AM.

  • 0

    28.  2012-07-31 09:38:55

    Przetestujcie sobie OsmAnd bo maja świetne mapy OSM (można działać online lub offline danego terenu) które społeczność sama tworzy. Ja u siebie dodałem masę małych dróg i budynków/POI które każdy rowerzysta i pieszy doceni.

  • 0

    29. ~Lecho  2012-07-31 10:02:50  host: afok234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ktoś może sie wypowidzieć odnośnie baterii? Używałem AutoMapy jak była beta i była strasznie bateriożerna... Co ja absolutnie dyskwalifikowało... Sygic na tej samej trasie tylko 30% baterii zjadał, Navigon podobnie bo 35%...

  • 0

    30. ~wojciech  2012-07-31 10:07:07  host: 77-253-254-102.adsl.inetia.pl

    @17 OIDP jak klikniesz 'navigacja' to masz tak samo jak w AM - widok 3d i obracanie ekranu i inne szmery bajery, w tym komunikaty glosowe...

  • 0

    31. ~  2012-07-31 10:18:47  host: 46.204.45.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Kupiłem. Dałem 5zł na piwo, bo AM musi mnie przekonać, że stanowić będzie lepszy produkt niż (w dodatku tańszy) NaviExpert. Odpowiadam na poprzednie dwie wątpliwości: 1) po upływie abonamentu NIE MA MOŻLIWOŚCI nawigacji, pozostaje wyszukiwarka POI i przeglądanie map 2) mapy są dostępne lokalnie w telefonie (karcie SD - możliwość wyboru instalacji) więc mamy offline + "opcjonalnie" LiveDrive online. Jest tylko jedna niemiła niespodzianka :-( są to WYŁACZNIE mapy POLSKI. Może to kwestia wersji, może faktu statusu beta. Tak czy siak o wyjeździe po za granice kraju, z "normalną" offline mapą w telefonie można póki co zapomnieć.

  • 0

    32. ~tadek  2012-07-31 10:28:02  host: host-217-172-248-226.lodz.mm.pl

    Ta sama wersja jest na stronie automapy.

  • 0

    33. ~  2012-07-31 10:47:00  host: 46.204.45.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ZONK! Zarówno AM jak i NE wyznaczają trasę poprzez zamknięty od dziś odcinek ulicy Myśliwskiej w Gdańsku. Droga, stanowiąca alternatywną nitkę od jednej z głównych dróg w mieście zamknięta jest na okres czterech tygodni! Media o dzisiejszym całkowitym wyłączeniu z ruchu ulicy Myśliwskiej, informowały już w zeszłym tygodniu. Ciekawe, kto pierwszy AM czy NE zareaguje, wyznaczając prawidłową trasę? :) FIGHT!

  • 0

    35. ~evo  2012-07-31 12:06:44  host: w3cache.polsat.net.pl

    Potwierdzam, beta pobrana bezpośrednio ze stronki AutoMapy rejestruje się standardowo na 7 dni bez opłat.

  • 0

    36. ~Riko  2012-07-31 12:16:56  host: acze130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17 [...]GM nie obraca mi ekranu zgodnie z kierunkiem jazdy - wystarczający powód, żeby nie korzystać z tego śmiecia.[...] To jak pilotujesz z normalną papierową mapą to też ją obracasz przy każdym zakręcie? Wypier... wyrzuciłbym z samochodu po pierwszym kilometrze i wysłał do podstawówki na lekcje geografii i do Pani Przedszkolanki na korepetycję która to rączka prawa, a która lewa. To w zupełności wystarcza większości absolwentom podstawówek do nawigowania za pomocą każdej mapy.

  • 0

    37.  2012-07-31 12:32:12

    Czy tylko u mnie przy pobieraniu plików mapy i głosów wyświetla napis BETA??

  • 0

    38.  2012-07-31 12:50:54

    Bo to jest beta 3 release candidate, to tak jak z wydaniami windowsa jest rc a potem final. Potestowałem dzisiaj tą nawigacje i nawet ciekawa, wszystko ładnie pokazuje, ale zaobserwowałem że trochę za długo odświeża pozycje na mapie jak na mapę offline.

  • 0

    39. ~max  2012-07-31 15:24:19  host: host-53-171.compi.net.pl

    a ja mam taki problem, ze jak zjadę z trasy to nie chce mi wyznaczyć ponownie trasy, ktoś coś podpowie bo w ustawieniach nie znalazłem a kiedyś jak korzystałem na Mio P550 pamiętam było takie ustawienie, "wyznacz ponownie"

  • 0

    40. ~  2012-08-01 11:17:00  host: dmh6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Całkiem przyjemny interfejs, numeracja domów miło rozpieszcza po używaniu MapaMap, która mimo braku numerków jednak potrafi doprowadzić pod dokładnie wpisany adres. Zapłaciłem 4,99 zł za używanie wersji beta a potem złapałem się za głowę - za co właściwie i komu ja płacę. Aplikacja wywala się na wpisywaniu nazwy ulicy zaczynającej się na "sk", nie wiem dlaczego akurat przy tej, może to kwestia współpracy z androidowym Swype - pewnie poprawią to w pełnej wersji. Denerwuje automatyczne przełączanie się do trybu 3D. Poza tym drogo. Jeśli będzie licencja lifetime na poziomie 80-100 zł to można rozważyć kupno.

  • 0

    41. ~comet bird  2012-08-01 18:13:30  host: static.kpn.net

    Normalnie AM kosztuje 149 zł za cały rok w wersji na całą Europę (subskrypcja) a na androida 120 zł wersja beta i w dodatku tylko mapa Polski... czy to ma być "zachęta" ze strony producenta?

  • 0

    42. ~  2012-08-02 12:20:27  host: agah8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @36, dobrze się czujesz? Po to każda szanująca się i użytkownika aplikacja ma obracanie mapy zgodnie z kierunkiem jazdy, żeby z tego korzystać. Jeśli jesteś zwolennikiem "metod tradycyjnych" to proponuję gotować strawę w kociołku na ognisku, myć się popiołem i piaskiem a na rany przykładać chleb zagnieciony z pajęczyną.

  • 0

    43. ~jędrek  2012-08-02 13:14:42  host: 77-255-106-21.adsl.inetia.pl

    @33 AM zareaguje jak im to zgłosisz! Nie zgłaszasz nie ma reakcji. Nie są w stanie być wszędzie i znać każdą ulicę. Przykład to obwodnica Myślenic (Małopolska) wraz z rondem oddana w ostatnich tygodniach. na AM nie ma po nich śladu. Tam gdzie prowadzi dziś obwodnica na AM nadal pasą się krowy na zielonej łące. Tu akurat jest mega zaniedbanie twórców map dla AM, bo zanim obwodnica powstanie fizycznie to wcześniej od kilku lat są już gotowe projekty na papierze i nie widzę problemu uwzględnić je przy tworzeniu nowych map. Oznaczyć je jako odcinki czasowo jeszcze zamknięte - tak aby przy pierwszej edycji map po otworzeniu obwodnicy także i na mapie ją otworzyć. Podobnie jest z rondami na trasie Kraków-Proszowice. Dwa ronda i nowa obwodnica do dziś nie zaistniała na AM.

  • -1

    44.  2012-08-02 13:29:19

    a po wyganieciu z nawigacji mozna skorzystac? Bo jesli tak to te kilka zlotych sa fajne.

  • 0

    45.  2012-08-02 13:36:59

    A czy jesli kupie to moge zaintalowac na 3 moich urzadzeniach z android czy tylko na 1?

  • 0

    46.  2012-08-02 13:41:56

    i ostanie pytanie czy jakos mozna dostac fakture vat za automape teraz skoro jest tylko w play google?

  • 0

    47. ~  2012-08-04 21:58:40  host: 58.244.206.91.rev.jpk.pl

    @43 ~Jędrek, to nie tak. AM nie jest projektem otwartym, nie zrzesza hobbistów. Płacę nie małe pieniądze, oni zarabiają, więc spodziewam się że dostanę finalnie wykończony produkt w pełni funkcjonalny. Rozumiem Twoją idee, ale chyba jestem za stary by interweniować społecznie w takich momentach. Nie wiem jakie instytucje odpowiadają za remonty, nie wiem czy technicznie LiveTrafic można zaprzątnąć, ale wierzę że jeżeli chce się dbać o klienta to można. Siłą nawigacji, jej konkurencyjnością jest aktualność i właściwe układania trasy. Jeżeli na lokalnych odcinkach łapię się za głowę, to na wakacje z rodzinką mnie nie przekona. I wcale nie musi okazać się, że AM jest gorsza. Ot, zaufanie. Wiarygodność.

Dodaj swoją opinię