Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoMapa - funkcja AutoRadar dla każdego

AutoMapa - funkcja AutoRadar dla każdego

orson_dzi 11 Maja 2017 15:06

3 1

autoradar

Producenci AutoMapy udostępnili nową wersję swojego programu dla systemu Android pozwalającą na korzystanie z AutoRadaru przez wszystkich kierowców.




Wraz z najnowszą wersją AutoMapy dla systemu Android z AutoRadaru, czyli narzędzia służącemu wymianie informacji drogowych m.in o punktach kontroli, radarach czy wypadkach, korzystać mogą wszyscy kierowcy - również ci, którzy nie byli do tej pory użytkownikami AutoMapy, jak również osoby, które w tej chwili nie posiadają aktywnej licencji czasowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby uruchamiania dodatkowych programów, a użytkownicy uzyskują dostęp zarówno do aktualnych danych o sytuacji na drodze, jak i do mapy, na której zdarzenia te są wizualizowane.

Pobierając AutoMapę po raz pierwszy, każdy użytkownik otrzymuje dostęp do bezpłatnego, 7-dniowego okresu testowego, podczas którego może zapoznać się ze wszystkimi możliwościami AutoMapy i AutoRadaru. Po zakończeniu testów, użytkownicy nadal mogą korzystać ze wszystkich możliwości AutoRadaru - nawet, jeśli nie posiadają licencji. Dzięki temu mogą ostrzegać i być ostrzeganym przez innych, a z AutoMapy skorzystać wykupując licencję czasową, lub skorzystać z oferty abonamentowej Orange lub Play

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:

Tagi: autoradar | automapa

w sumie: 18
  • 0

    1. ~Bill  2017-05-11 15:18:28  host: 81-210-38-36.static.ip.netia.com.pl

    Konkurencja dla Yanosika się robi?
    Mi brakuje w nawigacji, którą używam bieżącej informacji o dopuszczalnej prędkości. Przydałaby się taka opcja w Mapach Google....

  • 0

    2. ~Waze  2017-05-11 15:24:53  host: 77-254-153-173.adsl.inetia.pl

    Yanosik? Dawno przekroczyli wszelkie granice przyzwoitości w ładowaniu po oczach reklamami.

    Jedyne warte polecenia to darmowe Waze na mapach Google z duża liczebnie polską społecznością i aktywnymi alertami, wielką liczbą POI

  • 1

    3.  2017-05-11 15:50:38

    Waze? Duża liczba użytkowników? Ile razy nie jechałem z tym ustrojstwem, to praktycznie zero ostrzeżeń. Tylko yanosik. Przeszkadzają reklamy? Wyłącz ekran, wystarczą komunikaty głosowe.

  • 0

    4. ~  2017-05-11 15:51:44  host: 212.160.172.71

    no to po tej decyzji Automapa powinna szybko stać się bardziej popularna od Yanosika, bo to właśnie Automapa ma najlepsze pokrycie w Polsce [nawet włącznie z obrysami budynków i ich numerami], a brakowało jej funkcji ostrzegania np. przed radiowozami Policji

  • 0

    5.  2017-05-11 15:58:32

    Kilka lat temu Automapa miała sens. Sam kupiłem i kilka lat płaciłem za aktualizacje. Od czasu dużych smartphone-ów i rozbudowy Google maps, nie ma sensu imho.

  • 0

    6.  2017-05-11 16:01:08

    No proszę... Prawi Polacy ;-)

  • 2

    7. ~Stanek  2017-05-11 16:22:15  host: a25-06-09.opera-mini.net

    @4 Raczej wątpię. NaviExpert, dość popularna nagi z wbudowanym radarem, a jednak Janosika nie przegoniła.

    @5 Nawet nie żartuj. Jeśli chodzi o powszechną dostępność i jako taka jakość map, to można to uznać za zaletę. Ale jakością map nie dorównują nawet w promilu do automapy. Dopóki google nie weźmie się porządnie za aktualizacje dróg i nadal będzie polegać na wolontariuszach, ktorzy są niewydolności, to nic się nie zmieni. Miesiąc temu zgłosiłem za pomocą nowego mechanizmu googlezmiane kierunku ruchu na jednej z dość ważnych ulic w okolicy szpitala w dużym mieście. Do dziś nie ma jakichkolwiek zmian. Za to na mapach automapy, oznakowanie było poprawne, lecz malutki fragment był źle oznakowany. Zgłosiłem i w ciągu godziny zmiana była naniesiona. Także google może być dobre dla niedzielnych kierowców, którzy nawet jak źle pojadą przez błąd mapy, to nic im się nie stanie.

  • -1

    8.  2017-05-11 16:36:48

    @7 Automapa leży jeśli chodzi o bazę adresów. Wsie zupełnie nie opisane. W google wpisuje i mam.

  • 0

    9. ~rrrr  2017-05-11 16:44:16  host: host-89-230-176-59.dynamic.mm.pl

    z Automapy przesiadłem się na Yanosika , (forma abonamentowa w Automapie mi nie odpowiada :P ) nie wiem o jakich reklamach w Yanosiku mówicie - może dlatego że mam root-a i Adblocka. Na razie wracać do automapy nie zamierzam, może Yanosik nawigacją nie dorównuje Automapie , ale do celu zawsze doprowadzi , a o sytuacji na drodze i cichociemnych wie dużo więcej, a o to mi głównie chodzi :]

  • 0

    10. ~qx  2017-05-11 16:49:04  host: 89-79-216-12.dynamic.chello.pl

    Widać poczuli na plecach oddech Yanosika. Udostępnili to z nadzieją na pozyskanie danych by mieć skuteczne ostrzeżenia. A wystarczyłoby tylko odpowiednio zejść z cenami np. specjalna licencja domowa do zastosowań niekomercyjnych bo niestety są bardzo drodzy. Jakiś czas korzystałem z AM ale zrezygnowałem z powodów cenowych oraz braku ostrzeżeń, ale przyznam, że była to najlepsza nawigacja PL z jakiej korzystałem do tej pory (zarówno wśród płatnych jak i bezpłatnych).

  • 0

    11. ~nn  2017-05-11 18:38:20  host: 78-11-201-19.static.ip.netia.com.pl

    Piszcie co chcecie ale używałem map google, używałem hereWeGo i wróciłem do automapy, co z tego że google mapy i here mapy mają ogromną ilość punktów POI jak gubią się na zwykłej nawigacji. Do punktów POI jak najbardziej nadają się mapy google lub me maps, here trochę kuleje ale daje radę. Dla przykładu podam: wyjazd z ul. Króle w Zakopanem - punkt docelowy ul. Zubka na Góbałówce i tu google mapy się wykładają bo kierują najkrótsza trasa przez Kotelnice i szlak niebieski gdzie nie ma przejazdu dla samochodów, dopiero jako alternatywne drogi mapy google podają przez Suche i Ząb albo przez Kościelisko, to tylko jeden przykład wypuszczenia użytkownika w las, dlatego śmiem twierdzić że do nawigacji automapa, do punktów POI jak najbardziej google.

  • 0

    12. ~  2017-05-11 18:53:18  host: 5.254.65.205

    Ja przesiadłem się z AM na darmową Here Wego - i nic mi się nie gubi. Jedyna wada to słaba baza POI, no i np. jest ulica i nie ma numeru - też się zdarza (dokładnie to raz mi się zdarzyło). Jako backup mam Panoramę Firm Nawigację (też darmowa i offline) i jeśli Here się wyłoży, to odpalam Panoramę, która ma chyba jedną z najlepszych baz POI.

    W Google Maps nie ma prędkościomierza i pokazywanych ograniczeń prędkości, co dyskwalifikuje jej używanie jako podstawowej nawigacji. No i nie jest offline (choć jakieś protezy są, typu ściągnięcie części mapy na telefon).

  • 0

    13. ~Gość  2017-05-11 20:39:42  host: apn-37-248-167-126.dynamic.gprs.plus.pl

    AM zabija... cena. Powinna być opcja "bezabonamentowa" - czyli raz płacisz i używasz rok z aktualizacjami. Potem - jak nie potrzebujesz aktualizacji stare mapy. Tak było na Win CE. Ale połasili się jak MS...ale u prywatnych użytkowników to nie przejdzie.

  • 0

    14. ~JJK  2017-05-11 22:02:41  host: aflm29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale przecież AM na androida można zakupić płacąc 89,99 pln raz na 366 dni czyli podobnie jak w przypadku win ce gdzie jest troche taniej bo 79 pln . To ceny za Polskę za Europę ceny za rok za odpowiednio 149,99 i 149 pln

  • 0

    15. ~  2017-05-11 22:29:29  host: 185.182.81.48

    Jeśli chodzi o Europę, AM korzysta z map Here, ergo - nie warto kupować AM Europa, tylko jechać na darmowej Here.

  • 0

    16. ~  2017-05-11 22:47:30  host: user-94-254-129-228.play-internet.pl

    Po co płacić za coś co jest za darmo i to lepsze w postaci Yanosika. Chyba że ktoś nie ma co z pieniędzmi robić.

  • 0

    17. ~As Wita Was  2017-05-11 22:48:34  host: 185.20.175.154

    Ja używam Naviexpert na androida. Używałem AM ale swego czasu była mocno przerosnieta. NAVIEXPERT kosztuje często 69 albo i 59zł /rok a cena standardowa to 99. Ma też darmowe oprogramowanie Rysiek odpowiednik Autoradar i myślę że dlatego AM udzieliła swój soft za darmo do komunikacji. Naviexpert polecam mapy online, bardzo duża baza adresów i POI oraz automatyczne przedłużanie abonamentu za czas korzystania Naviexpert

  • 0

    18. ~adi  2017-05-12 09:46:05  host: user-94-254-146-33.play-internet.pl

    Mi brakuje w yanosiku typowych map offline do pobrania, czasem brak transferu i mapa biała, bez sensu taka nawigacja, a jak jest transfer to się updatuje

Dodaj swoją opinię