Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoMapa Europe już w Google Play

AutoMapa Europe już w Google Play

WitekT 5 Grudnia 2012 10:04

0 0

W Google Play - sklepie z aplikacjami na Androida - pojawiła się AutoMapa Europe. Zawiera ona mapy 44 krajów Europy. Mapy krajów poza Polską dostarczył Navteq.

AutoMapa Europe dla Androida dostępna w ramach tej samej aplikacji, na której bazuje AutoMapa Polska. Dotychczasowi użytkownicy nie muszą pobierać dodatkowego oprogramowania, a wraz z najnowszą aktualizacją AutoMapy oznaczonej numerem 1.4.2 dostępnej już w Google Play otrzymają możliwość zakupu licencji map Europy. Pełna oferta AutoMapy Europe dla Androida przedstawia się następująco:
7 dni: 23,99 zł,
90 dni: 89,90 zł,
rok: 219,99 zł.




Po wygaśnięciu subskrypcji, użytkownicy nadal mogą korzystać z przeglądarki mapy oraz bazy POI. W Polsce, posiadając dostęp do sieci, wykorzystując technologię LiveDrive! kierowcy, oprócz nawigacji z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i korków, korzystają z mechanizmów pozwalających na automatyczną zmianę kierunkowości ulic czy ich czasowe zamykanie i otwieranie.

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 2

    8.  2012-12-05 11:00:08

    grzemach: sporo jeżdżę na różnych mapach i nawigacjach i NAPRAWDĘ trudno znaleźć mi coś, co pobije AutoMapę. Polecam Ci szczególnie poszukać adresów "łamanych" w innych niż AM nawigacjach. Poszukaj np. ulicy Zadumanej 3/5 w Warszawie (3/5 to numer bloku, a nie 3 m. 5).

  • 2

    9.  2012-12-05 11:06:25

    Witku, na CE też tylko AM. Ale tutaj jak spojrzałem na opinie użytkowników to mi się odechciało. Poza tym, nie mam ochoty szukać i kombinować z profilami prędkości, aby AM prowadziła mnie lepszymi drogami. Ileż to już razy jechałem z nią jakąś boczną nieuczęszczaną drogą (tylko, dlatego, że jest krótsza od głównej o 20m), gdy obok była główna pusta... cóż myślałem, że gdzieś zaraz będę skręcał, dlatego pojechałem wg wskazań.

  • 1

    10. ~ss  2012-12-05 11:13:22  host: mx.bcs.com.pl

    @grzemach, jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.

  • 1

    11. ~ss  2012-12-05 11:14:40  host: mx.bcs.com.pl

    to znaczy jak sobie ustawisz tak cie poprowadzi :))

  • 1

    12. ~user  2012-12-05 11:15:34  host: prx01.polskieradio.pl

    Witku, a testowałeś może NaviExpert? Ciekaw jestem Twojej opinii w sprawie AM vs NE.

  • 2

    13. ~luki  2012-12-05 11:23:12  host: 195.205.178.240

    A ja polecam darmowe alternatywy. Np Waze w Polsce ma coraz większą popularność i dodaje grywalizację, korki, powiadomienia o policji czy niebezpieczeństwach. Mapy są niepełne ale w wielu miejscach są najbardziej dokładne bo zmiany są robione przez użytkowników i pojawiają się kilka dni po edycji. world.waze.com

  • 1

    14. ~Colo  2012-12-05 11:23:23  host: ecs83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak tam wolę NaviExperta PL, bo na Europę to wolę TomToma

  • 3

    15. ~  2012-12-05 11:43:38  host: user-31-174-87-124.play-internet.pl

    Ktoś napisał że Sygic na niezłe mapy. Poprawiam, miał niezłe dwa lata temu. Od tamtej pory przynajmniej trójmiasto jest bardzo słabo aktualizowane. Jedynym plusem jest bardzo płynna grafika. Z komercyjnych programów Automapa rzeczywiście ma najlepsze mapy i miarę często aktualizowane. Całkiem niezły jest też iGo. Z darmowych programów najlepszy jest chyba Osmand+, pobiera za darmo całe państwa z OpenStreet, gdzie aktualizacje mamy codziennie, jak i mapy z ump.

  • 1

    16. ~xXx  2012-12-05 12:12:11  host: cnv130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ktos zwrocil uwage jakich uprawnienin chce up am podczas instalacji? dostep do pamieci urzadzenia, do ksiazki adresowe, id call logow itp.. kogos mocno pogielo, szkoda ze rozmow nie beda nagrywac jeszcze i tworzyc swoja baze danych...

  • 1

    17. ~T  2012-12-05 12:16:31  host: czv250.internetdsl.tpnet.pl

    @15 -Osmand+ nie jest darmowy, kosztuje 30 pln. Osmand bez plusa jest darmo ale ma ograniczenia m.inn w pobieraniu map.

  • 1

    18. ~ziomalus  2012-12-05 12:30:23  host: iwf50.internetdsl.tpnet.pl

    Licencja przypisana do urządzenia czy konta?

  • -1

    19. ~młody  2012-12-05 12:53:01  host: public133761.xdsl.centertel.pl

    nie trzeba instalować AM 1.4.2. żeby mieć mapy europy... wystarczy poprzednia finalna wersja 1.4.1. i do niej wklejamy mapy 1210 Europa z 1.4.2. :) śmiga jak ta lala

  • 0

    20.  2012-12-05 14:31:47

    @16. a wiesz czemu chce dostęp do call logów? Ponieważ gdy rozmawiasz przez telefon i jedziesz autem, raczej nie chcesz słyszeć "za 400m skręć w lewo", chcesz słyszeć tylko rozmówcę i bez tego uprawnienia nie ma możliwości tego zrealizować.

  • 2

    21.  2012-12-05 14:52:44

    Zdecydowanie korzystniej kupić proste urządzenie PNA i automapę do tego. Ja ze 2 lata temu za niecałe 300zł kupiłem taki sprzęt (automapę miałem wcześniej). Tak jak piszą poprzednicy taniej to rocznie wychodzi.

  • 2

    22.  2012-12-05 14:53:29

    A 300zł tylko dlatego że chciałem ekran 5", mniejsze są tańsze.

  • 0

    23. ~Edzio  2012-12-05 16:12:24  host: 131.207.242.128

    Co za cena!!! Polecam darmowe OpenStreetMap. W Polsce mapy nie są tak dokładne jak AutoMapa, ale w Niemczech, Francji są obecnie najdokładniejszymi mapami. Mapy są rozwijane przez około 900tys użytkowników z całego świata. Można sobie zainstalować na Androidzie, WinCE i innych systemach operacyjnych.

  • 0

    24. ~Dotevo  2012-12-05 19:47:22  host: catherina.static.korbank.pl

    Zgadzam się. Warto mieć zainstalowanego OSM na telefonie bo przecież nic nie kosztuje. A nie wiadomo kiedy się przyda.

  • 0

    25. ~super  2012-12-05 21:28:56  host: ip-78-30-106-240.free.aero2.net.pl

    gratulacje AM. W koncu was wpuscili do google play

  • 0

    26. ~rudy  2012-12-06 10:22:44  host: customer-ip-193-151-51-252.ipv.net.pl

    byli wczesniej ale tylko z mapami polski, to pewnie byla kwestia AM a nie Google co do wprowadzenia dopiero teraz map calej europy.

  • 0

    27. ~Lichooo  2012-12-06 10:55:00  host: proxy.ckzeto.com.pl

    @rudy - google ich nie chcialo dopuscic do przedazy. AM miala z tym duzy problem. Google i Apple boi sie konkursncji bo ma uklady z TomTom itd. Spojrz na to ze TT ma problemy ze swoja wersja dlatego Google zdecydowalo sie dopuscic kolejna firme Apple nadal odrzuca non stop prosby AM o dodanie ich EU map do APple store

Dodaj swoją opinię