Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoMapa dla Androida z nowymi mapami

AutoMapa dla Androida z nowymi mapami

LuiN 8 Października 2012 15:39

0 0

AutoMapa udostępniła użytkownikom korzystającym z platformy Android najnowsze mapy nawigacyjne w wersji 1209.



Wprowadzona pod koniec sierpnia AutoMapa Android cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród użytkowników. Teraz, użytkownicy AutoMapy Android otrzymali możliwość pobrania najnowszych map nawigacyjnych.

Nowe mapy, datowane na wrzesień 2012 roku stanowią najaktualniejszy obraz dróg i wraz z danymi systemu LiveDrive! pozwalają na wyznaczanie tras z uwzględnieniem rzeczywistej sytuacji na drogach - w tym utrudnień takich jak korki czy remonty. Pełną wizualizację natężenia ruchu drogowego oraz jego prognozy sprawdzić można w serwisie lokalizacyjnym Targeo.pl, który również wykorzystuje już najnowsze dane mapowe AutoMapy w wersji 1209.




Mapy, z których mogą korzystać użytkownicy Androida, obejmują m.in 100% dróg prowadzących do miejsc zamieszkania, ponad 664 tys. dróg wszystkich kategorii, ponad 640 tys. Użytecznych Punktów (POI) a także ponad 3,1 mln kształtów budynków z przypisanymi do nich adresami punktowymi.

Tradycyjnie już, najnowsze inwestycje drogowe, które zostaną oddane do użytku w najbliższym czasie (obwodnice Frampola, Kurozwęk, Rawicza oraz północna obwodnica Poznania i południowa obwodnica Powiatu Pilskiego) zostały przygotowane do odblokowania poprzez technologię LiveDrive!. Z chwilą ich faktycznego oddania do ruchu zostaną automatycznie udostępnione użytkownikom AutoMapy. W aktualnych danych uwzględniono również kompleksową aktualizację organizacji ruchu w Tarnobrzegu, Ostrołęce i Płocku a także dodany został pikietaż na drogach województwa opolskiego.

Użytkownicy AutoMapy dla systemu Android mogą pobrać najnowsze mapy bezpośrednio z programu wybierając zakładkę Aktualizacja systemu.

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~kuba  2012-10-08 17:15:18  host: 193.0.97.170

    Wole navieksperta.

  • 0

    7. ~abc  2012-10-08 17:22:40  host: ip-151-248-42-209.free.aero2.net.pl

    kuba 6, naviexpert jest online. Automapa offline! nawet twoj play nie da rady na naviexpert bo gubi zasieg!

  • 0

    8. ~  2012-10-08 17:24:44  host: 89-70-224-78.dynamic.chello.pl

    AM skończyła się na wersji 6.5. Teraz wymyśla tak bzdurne trasy że strach jechać.

  • 0

    9. ~ds  2012-10-08 17:28:09  host: mx.bcs.com.pl

    no właśnie coś ta automapa szaleje jedziesz z punktu A do B jedną droga a powrót serwuje ci zupełnie inną żona mi się ciągle gubi

  • 0

    10. ~HD  2012-10-08 17:43:44  host: 89-77-4-247.dynamic.chello.pl

    TOMTOM MA LEPSZĄ OFE SZCZEGÓLNIE CENOWĄ

  • 1

    11. ~amt  2012-10-08 17:45:28  host: apn-5-60-76-23.dynamic.gprs.plus.pl

    @9. Dobre,.nowa wymówka jak wrócę rano do domu. "k Kochanie to nie moja wina to AutoMapa!"

  • 0

    12. ~pisul  2012-10-08 17:55:02  host: nat1.res.pl

    Moze ja zareklamuje nawigacje noki. Przejezdzalem przez stolice i konczylo mi sie paliwo. Tak mnie pokierowala ze trafilismy na taka nieczynna od 10 lat z kostka pokryta juz chaszczami. Ubawilismy sie po pachy. Teraz tylko sygic.

  • -1

    13. ~ant  2012-10-08 18:49:42  host: apn-5-60-76-23.dynamic.gprs.plus.pl

    Każda prezentowana tu opinia jest wybiórcza .jednostkowa i nieobiektywna. Dotyczy jednostkowych przypadków, nie ocenia programów całościowo. Każda nawigacja jest tak samo dobra jak i zła ;)

  • 0

    14. ~  2012-10-08 20:01:40  host: ip-84-39-173-167.free.aero2.net.pl

    13* Ano,to co napisales jest w bardzo koncyliacyjnym tonie,mozna powiedziec ze politycznie poprawne itp ;) jednak wole czytac negatywne opinie ; jak i pozytywne- niz tylko propagande ( vel informacje prasowe) producentow ;)

  • 0

    15. ~xxxx  2012-10-08 20:32:58  host: adnz66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niezbyt się znam ale mam zamiar zakupić smartfona... Mapy google też mają nawigacje, jak ją oceniacie? I jeśli już wybierać, to AutoMapa czy NaviExpert?

  • -1

    16. ~andi  2012-10-08 20:38:07  host: c61-164.icpnet.pl

    #1, ramirez. Ty wogóle wiesz o czym piszesz? Automapa ma najdokładniejsze pokrycie Polski ze wszystkich dostępnych nawigacji. Ale bracie palnąłeś z tym Garminem czy Nokia Maps

  • 1

    17.  2012-10-08 21:05:50

    @13,@16. cóż z tego, że ma najdokładniejsze, skoro jadąc główną drogą (krajową/wojewódzką), nagle każe z niej zjechać w osiedlówki (ok 3m szerokie), po czym po ok 1km wracamy na główną (krajową/wojewódzką) drogę... Innym razem, poprowadziła mnie w las (objazd), po czym nagle zaczęła marudzić - zawróć, zawróć.... czyli wybrała drogą i zmieniła zdanie... super nawi.

  • 0

    18. ~gimzik  2012-10-08 21:37:08  host: 94-40-46-28.tktelekom.pl

    nawigacje są przede wszystkim dla inteligentnych co potrafią czytać mapy i konfigurować urządzenia. co z twojego narzekania ze prowadzi po osiedlówkach?? ustaw prowadzenie po głównych drogach a nie najkrótszą trasą... akurat AM ma najlepsze pokrycie i najdokładniejsze mapy i największą konfigurowalność. kwestia w obsłudze programu. ale niewielu widać to potrafi

  • 0

    20.  2012-10-09 00:06:37

    16, wiem o czym pisze. Uzywałem wiele nawigacji- Garmina, Nokia map, Automape, Mape map, Sygica ,naviexperta i widzę jak to wygląda. Automapa ma przyjemny wygląd, rozbudowane opcje, największa bazę adresów ale nie ma osiedlowych ulic nie licząc tych największych. Skąd masz takie dane ze automapa ma największe pokrycie?? Tak producent podał??? A wiesz że każdy producent zachwala swój produkt??

  • 0

    21. ~smutek  2012-10-09 00:19:56  host: public-gprs150642.centertel.pl

    Akurat tej wersji AM jeszcze nie instalowałem. Licencję BOX przedłużam od kilku lat i zaczynam rozgladać się za czymś innym. Od 2 lat odnoszę wrażenie, że kolejne aktualizacje wnoszą więcej minusów niz plusów. Bajerów przybywa, wszystko piekne, coraz piekniejsze, tylko błędów też coraz wiecej. Kiedyś jak na 500-600 km trafił się 1 błąd, to go zaraz zgłaszałem z dumą, że znalazłem. Teraz na 200 km już mi się nawet nie chce liczyć błędów.

  • 0

    22.  2012-10-09 00:25:36

    Niestety każda nawigacja ma błędy, te aktualizowane również. Szczególnie razi jak każe skrecać w ulice jednokierunkową :]

  • 0

    23. ~ant  2012-10-09 08:22:58  host: apn-37-7-217-4.dynamic.gprs.plus.pl

    To co napisałem wcześniej to fakt, bełkot marketingowy - skrzywienie zawodowe :) A na poważnie nawigacja ma pomagać, a nie wyręczać.

  • 0

    24. ~rudy  2012-10-09 10:18:49  host: customer-ip-193-151-51-252.ipv.net.pl

    a ja dodam i swoja opinie: naviexpert nie korzystalem (opinie zle sa pewnie usuwane przez te logo co w stopce strony:P ), nokia maps i google maps to kiedys bylo straszne dno, a ze zawsze byly jakies nokie na symbianie to garmin byl optymalnym rozwiazaniem o ile nie chcialo sie nosic "prawdziwej" nawigacji w kieszeni tj automapa. garmmin rownie dobrze jak automapa mnie zawsze prowadzil, mial jedna wade - stare wersje nie rozroznialy zakazow skretow, wjazdow i drog jednokierunkowych...

  • 0

    25. ~Octopus  2012-10-09 20:04:15  host: host-37-190-154-144.dynamic.mm.pl

    Navi i iGo jest całkiem dobry , jednak targeo bije wszystko. Automapa to rozczarowanie , podobnie jak mapamap. No ale ile dróg tyle programów do nawigacji :))

  • 0

    26. ~zbylo  2013-02-14 12:14:15  host: mail.alfa-net.pl

    @abc To mit. Uzywam NE od prawie 2 lat. Jezdze po różnych dziurach przez całą Polskę i zasieg nie jest żadnym problemem. Owszem zdarza sie chwilowy brak sygnału, kiedy jedziesz gdzies w głębokim lesie, ale po pierwsze trasa z punktu A o B jest pobierana w calosci podczas startu podróży. W trakcie jazdy (sporadycznie co kilka dziesiąt km)dociągane są tylko etapowo szczegóły wokół trasy. Główna linia jest dostępna cały czas. Jaki to problem, że czasami (naprawdę rzadko) nie widzę wokół mojej trasy wielkiej ziolenej plamy oznaczającej las? Tak czy siak maksymalnie po kilku minutach zlapie sie zaiseg nawet GPRS i mapa sie zaktualizuje. ale tak jak pisalem, to sa bardzo sporadyczne przypadki. Dociąganie szczegółów w trakcie jazdy ma też swoje dobre strony. Po kilku godzinach sytuacja na drodze może się zmienić i mapa sama się aktualizuje reagując na korki. Dzieki temu, że trasa jest on-line na bieżąco sa dostepne wszystkie aktualizacje. Odpowiednikiem automapowej mapa.targeo.pl jest dla NE korkosfera.pl. Prosze porównać. Dosyć znacząco różnią się czasy (i czasami przebieg trasy) przejazdu podawane przez oba serwisy. W praktyce mogę powiedzieć, ze NE potrai bardzo trafnie przewidziec czas przejazdu. Przykladowo trasy, ktore trwaja 8h potrafi przewidziec z dokladnoscia do 15-30 minut.

Dodaj swoją opinię