Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoMapa 6.6 - oficjalnie

AutoMapa 6.6 - oficjalnie

WitekT 20 Sierpnia 2010 14:15

0 0

Wizualizacja danych o aktualnych utrudnieniach i blokadach na drogach, Asystent Pasa Ruchu dla Polski i Europy oraz nowe funkcjonalności systemu AutoMapa Traffic - to nowości w najnowszej wersji AutoMapy, oznaczonej jako 6.6.

AutoMapa udostępnia wizualizację natężenia ruchu na polskich drogach. Dzięki niej, kierowcy mogą zobaczyć, jak wygląda aktualna średnia przepustowość ulic i gdzie można spodziewać się utrudnień w ruchu.

trafmam6.6 traf visualm

Podczas nawigacji, użytkownicy AutoMapy są wspierani przez technologię LiveDrive!, dzięki której, prócz informacji o sytuacji drogowej przekazywanej w czasie rzeczywistym, pobierane są z serwera AutoMapa Traffic dane o aktualnych utrudnieniach i blokadach na drodze. Dane wpływają na wyznaczanie tras i pozwalają ograniczyć do minimum problemy wynikające z nowej organizacji ruchu w okolicy zablokowanych odcinków.




Jak podkreśla Janusz M.Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy, kierowcy często nie potrafią pokonać swoich wieloletnich przyzwyczajeń. Trasa, którą jeździli przez wiele lat - zwłaszcza w mieście, jest dla nich zawsze najszybsza. Tymczasem ruch drogowy to żywy organizm, który zmienia się każdego dnia o każdej porze. Wsiadając do samochodu kierowca nie wie, jak wygląda aktualna sytuacja na drogach, czy gdzieś nie doszło do wypadku lub innego zdarzenia drogowego powodującego korki. AutoMapa posiada te informacje i w oparciu o nie wyznacza najlepszą aktualnie trasę do celu. Jeżeli jednak kierowca chce pojechać zgodnie ze swoją intuicją - dzięki wizualizacji przepustowości dróg będzie mógł zobaczyć, czy na innych drogach są korki i spowolnienia, czy też ruch odbywa się płynnie.

W najnowszej AutoMapie 6.6 wprowadzono również nowe rozwiązania w funkcjonowaniu systemu AutoMapa Traffic. Kierowcy, poprzez komunikaty głosowe, są informowani o korekcie w planowanym czasie dojazdu do celu spowodowanej zmianami w aktualnym ruchu drogowym. Gdy zdarzy się wypadek, lub na planowanej trasie przejazdu pojawi się korek, AutoMapa sprawdzi możliwości przejazdu trasami alternatywnymi i wybierze najlepsze rozwiązanie podając przy tym nowe informacje o planowanej godzinie dotarcia do celu.

Zgodnie z oczekiwaniami ponad pół milionowej rzeszy użytkowników, AutoMapa 6.6 została również rozbudowana o Asystenta Pasa Ruchu dla Polski i innych krajów Europy. Ułatwia on pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań prowadząc jak po sznurku właściwym pasem ruchu. Dojeżdżając do skrzyżowania, AutoMapa informuje czytelnymi ikonami, którymi pasami możemy jechać, aby nie zboczyć z trasy.

AutoMapa 6.6 działa w oparciu o najnowsze mapy Polski i Europy oznaczone symbolem 1008 opracowane w sierpniu 2010 roku. Jak zwykle, legalni użytkownicy posiadający ważną subskrypcję mogą ją pobrać bezpłatnie ze strony automapa.pl.

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2010-08-21 09:25:56

    erni - Kilka razy w różnych miejscach AM kazała mi skręcić z wiadutku w ulicę pod nim biegnącą chociaż nie ma z niego żadnego zjazdu. Jeśli byłby dodatkowy profil samolot to mógłbym zrozumieć takie komunikaty. Natomiast w Świdnicy AM zaproponowała mi jazdę pod prąd jedną z większych ulic, która to jest jednokierunkową. Ze swojej strony mogę dodać, że w wielu sytuacjach ratowała mnie nawigacja Nokii w komórce, która okazała się dokładniejsza.

  • 0

    26.  2010-08-21 09:35:49

    Zapomiałem dodać, że podobnie jak *erni zauważyłem, że w skali kraju sporo jest takich sytuacji gdy jadąc prosto np. trasą szybkiego ruchu, AM zamiast prowadzić najkrócej i najszybciej po wiaducie nakazuje zjedżać na skrzyżowanie/rondo obok tej trasy aby przejechać je prosto i ponownie wrócić za nim na wybraną trasę.

  • 0

    27.  2010-08-21 09:53:46

    23 - zapłaciłem za program, co roku płacę tzw. subskrypcje i mam jeszcze robić za białego murzyna, który naprawia to co AM schrzaniła być może oszczędzając na mapach? Napisałem już że podczas jednej podróży wyłapuje zbyt dużo błędów więc zgłaszanie byłoby zbyt czasochłonne. Po zjechaniu na hotel po całym dniu wolę usiąść w knajpie i delektować się zimnym piwkiem niż siedzieć przy kompie i odrabiać lekcje za AM!

  • 0

    28.  2010-08-21 12:21:20

    do 27: dzięki takim użytkownikom jak Ty, AutoMapa na pewno nie będzie doskonalsza, skoro widzisz błędy, a nic nie robisz, by je poprawiono... ja bardzo często piszę do ich supportu :D

  • 0

    29.  2010-08-21 12:41:59

    też uważam, że powinni mapy udoskonalić a menu zostawić takiej, jakie jest...

  • 1

    30.  2010-08-21 12:51:30

    Layout menu też potrzebne, ale tylko wtedy gdy jest ono przez to czytelniejsze, byśmy nie mieli ukrytych zakładek czy ikon których szukamy.I tu przyznaję rację powinni się skupiać na projektowaniu map bo tylko one zapewniają nawigacji, nam pewne wsparcie w dotarciu do celu, punktu docelowego.

  • 0

    31.  2010-08-21 15:16:18

    papszmir - to dzięki suportowi ze strażackim stosunkiem do pracy wielu użytkowników nie zgłasza już błędów. Na jednym z for cztałem sporo opinii, że suport nie zajnuje się należycie zgłaszanymi błędami. Zreszta kiedyś sam tego doświadczyłem. Poza tym wiele osób wyjeżdżając w trasę jedzie zarabiać pieniądze i raczej nie ma czasu na przestoje i opisywanie kolejnych błędów. Dlatego też programiści zamiast coraz bardziej komplikować program przy dodawaniu kolejnych zbytecznych funkcji powiniem opracować jakiś moduł upraszczający maksymalnie zgłaszanie błędów dla osób, które nie zawsze mają na to czas. AM umożliwia jednym kliknięciem zrobienie zrzutów ekranowych a przy tym zapisuje dodatkowe dane. Zatem programiści powinni rozbudować to funkcjonalność i opracować jakiś moduł, który jednym kliknięciem wysyła takie dane supportowi celem dalszej analizy w czasie gdy navi jest podłączona do internetu. Skoro można było zintegrować taki serwis jak MIPLO z mapami to czemu nie rozbudować możliwości zgłaszania błędów?

  • -2

    32. ~Terytorium  2010-08-21 15:37:54  host: metroeth-nat12.217.146.194.generacja.pl

    Ile z wypowiadających się tu osób ma legalną wersję?

  • 0

    33. ~  2010-08-21 15:42:48  host: t15-14.opera-mini.net

    ja mam a ty?

  • 0

    34. ~andrzej  2010-08-21 17:14:20  host: chello084010246220.chello.pl

    ja mam

  • 0

    35.  2010-08-21 22:03:11

    Terytorium (32) - powinieneś nauczyć się czytać posty ze zrozumieniem zamiast posądzać ludzi o piractwo.

  • 0

    36.  2010-08-22 05:45:00

    ja mam oryginalną PL, jako wielki fan napisałem mail do AM z tym linkiem z TelePolis, oto co mi odpisali: "Witam, dziekujemy za przeslane zgloszenie, informacje w nim zawarte napewno sie nam przydadza.Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen GruessenAutoMapa (dk)" :D więc nie jest tak, że ten support totalnie wszystko olewa :D

  • 1

    37. ~  2010-08-22 09:58:06  host: public-gprs3605.centertel.pl

    #36: pewnie odpowiedź została wysłana przez automat. Jak suport zareaguje na te zgłoszenia przekonamy się podczas najbliższych aktualizacji. Nadal występują błędy w mapach, które zgłosiłem ponad dwa lata temu.

  • 0

    38. ~McSimus  2010-08-22 15:17:02  host: acsa186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co z plotkami o AM na bada.os ???

  • 1

    39. ~ABP  2010-08-23 10:05:28  host: 77-253-66-102.adsl.inetia.pl

    Ja Robo rozumiem. Skoro płacę za produkt, to dlaczego mam za darmo przy nim pracować aktualizując dane i poprawiając błędy? Może właściciele programu powinni przewidzieć jakąś symboliczną zapłatę, np. kilkadziesiąt zł, za zgłoszony błąd na mapie? Żeby to nie skutkowało zgłaszaniem tych samych błedów po 1000 razy, mogłoby to być w takiej formie jak ma bugzilla. Przy okazji pozwoliłoby to na obserwowanie jak postępują prace nad usunięciem zgłoszonych błędów.

  • 1

    40. ~  2010-08-23 11:40:55  host: v01-15.opera-mini.net

    Ta wersja 6.6 to jakiś niewypał. Strasznie zamula na nawigacjach Mio.

  • 0

    41.  2010-08-23 18:35:16

    40 - mój palmtop nadal daje radę. Jednak po szybkości ubywania energii z akku dochodzę do wniosku, że procek musi intensywnie pracować nawet przy wyłączonym trybie 3D z obrysami budynków. Czas pracy bez ładowania w stosunku do wersji 3.9.7 jest ponad dwukrotnie mniejszy!

  • 0

    42. ~  2010-08-24 12:06:32  host: gaja.tpnet.pl

    @ 39. ~ABP: To by było zbyt kosztowne dla AM, ale gdyby np. uruchomili coś podobnego do programu Profit w Idei, gdzie za zgłoszone błędy otrzymywałoby się punkty, którymi można by zapłacić np. za aktualizacje programu lub wręcz kupić nową AM, to jak najbardziej miałoby szanse powodzenia.

  • 0

    43. ~bartos  2010-08-25 16:37:09  host: dpn118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    podobne rozwiązania jak np. średnia przepustowość ruchu na ulicach zastosowane są również w nawigacjach komórkowych. Oferowanych przykładowo przez Orange. Więc szczerze mówiąc, to rozwiązanie w najnowszej wersji Auto Mapy jakoś za bardzo mnie nie zachwyciło. No, ale to może tylko moje spostrzeżenie.

  • 0

    44. ~jerry  2010-09-18 09:27:20  host: static-78-8-163-202.ssp.dialog.net.pl

    Nic tu dodać.Im nowsza wersja AM to większa kicha

Dodaj swoją opinię