Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoMapa 3.8 już dostępna

AutoMapa 3.8 już dostępna

WitekT 1 Kwietnia 2005 01:42

0 0

Masz już swoje auto, a w nim sprzęt audio i zestaw do nawigacji satelitarnej, dzięki którym możesz komfortowo i swobodnie podróżować, zawsze wiedząc gdzie jesteś i jak masz dojechać do celu.

Teraz wyobraź sobie, że podczas jazdy, seksowny, kobiecy (lub męski) głos ostrzega Cię o zbliżających się fotoradarach, czarnych punktach i innych wybranych przez Ciebie obiektach. Czy można wyobrazić sobie przyjemniejszą podróż?

W marcu 2005 roku na rynku pojawiła się nowa wersja 3.8 programu AutoMapa® – polskiego systemu nawigacji satelitarnej. Wśród nowych funkcji najważniejsze jest ostrzeganie głosowe i wizualne o zbliżaniu się do wybranego obiektu, np. do fotoradaru, tradycyjnego radaru "suszarki", stacji benzynowej, czy też czarnego punktu – miejsca szczególnie częstych wypadków. Na tę funkcję czekało niecierpliwie liczne grono użytkowników AutoMapy®. Teraz nie muszą już spoglądać co chwilę na ekran PDA, aby pilnować miejsc, gdzie trzeba zdjąć nogę z gazu.
W nowej wersji AutoMapy® użytkownik wybiera kategorie obiektu, rodzaj komunikatu oraz zakres wykrywania. Może określić odległość, kąt widzenia, a nawet prędkość minimalną, przy której pojawiać się będą komunikaty ostrzegające o wybranych obiektach, oraz jak często ostrzeżenia będą powtarzane. Może również użyć własnych plików z nagraniami komunikatów ostrzegawczych.

Mamy nadzieję, że nowa wersja 3.8 AutoMapy® przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i choćby w niewielkim stopniu do obniżenia liczby wypadków. Dzięki głosowemu informowaniu, kierowcy będą mieli możliwość bardziej intuicyjnej kontroli prędkości jazdy w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Pracujemy nad tym, by w kolejnych wydaniach map informacje o obiektach typu radary, fotoradary, czy czarne punkty, były możliwie jak najpełniejsze i aktualne – twierdzi Mirosław Bartos z firmy Geosystems Polska, która wspólnie z firmą Aqurat już od dwóch lat produkuje i oferuje kolejne wersje systemu AutoMapa®.

Obok głosowego ostrzegania o wybranych obiektach na drodze, w wersji 3.8 AutoMapy® na uwagę zasługuje poprawiony algorytm autokorekty długich tras. W razie zjechania z trasy, w AutoMapie® 3.8 korekty następują szybciej oraz z mniejszą ilością prób powrotu na pierwotną trasę.

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~bartosz  2009-02-13 17:28:54  host: htm5.internetdsl.tpnet.pl

    czy działa na SE w910i

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet