Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoLinQ, czyli inforozrywka w samochodzie

AutoLinQ, czyli inforozrywka w samochodzie

sirmark 3 Lutego 2010 10:33

0 0

Firmy Deutsche Telekom i Continental zawarły sojusz technologiczny, który ma służyć stworzeniu standardu usług z obszaru infotainment, czyli kontentu informacyjno-rozrywkowego, wcześniej dostępnego wyłącznie w samochodach luksusowych, dla aut osobowych z klasy średniej oraz kompaktowej.Celem jest zapewnienie, aby Internet oraz specyficzne aplikacje dedykowane kierowcom, stanowiły część standardowego wyposażenia we wszystkich kategoriach pojazdów. Aby to osiągnąć obie firmy połączą swoje eksperckie kompetencje w dziedzinie motoryzacji w ramach współpracy technologicznej. Pod nazwą AutoLinQ, prototyp tej koncepcji zostanie zainstalowany w modelu VW Passat CC i zaprezentowany będzie na stoisku wystawowym Deutsche Telekom na zbliżających się targach CeBIT.

Rozwiązanie bazuje na zasadzie przyświecającej telefonowi iPhone, którego prostota działania i szeroki zakres mini-programów oraz aplikacji stały się standardem znajdującym coraz większe uznanie w branży motoryzacyjnej. AutoLinQ, dzięki wykorzystaniu usług informacyjnych i rozrywkowych, ma pomóc producentom samochodów lepiej wyróżnić się na rynku i wzmocnić przywiązanie klientów do marki.
Continental stworzył swój własny kokpit komputerowy wykorzystujący system operacyjny Android firmy Google. Aplikacje mogą działać na tym kokpicie zarówno w postaci zainstalowanych na stałe programów bądź poprzez specjalną przeglądarkę wyszukującą dane z platformy internetowej. T-Systems, spółka Deutsche Telekom dedykowana klientom korporacyjnym, wykorzystując technologie informacyjne i komunikacyjne sprawia, że Internet i mini-programy są dostępne także w czasie podróży. W rozwiązaniu uwzględniono także ostatnie wyniki badań przeprowadzonych w T-Labs, centralnym instytucie badań oraz rozwoju Deutsche Telekom.

Na targach CeBIT partnerzy zademonstrują takie funkcjonalności jak szukanie i ściąganie muzyki z wykorzystaniem usługi Deutsche Telekom Musicload oraz nowej oferty T-Online. E-maile można będzie w samochodzie nie tylko odbierać i odczytać, ale także na nie odpowiedzieć - a to wszystko bez konieczności odrywania rąk od kierownicy czy odrywania wzroku od drogi.

Podstawowe funkcje AutoLinQ zawierają także online’ową książkę adresową połączoną z systemem nawigacji. Kierowcy mogą wpisać cel podróży na komputerze domowym czy też w biurze jeszcze zanim w ogóle wsiądą do samochodu lub też przesłać za pośrednictwem telefonu komórkowego. Co więcej, połączenie pojazdu z siecią mobilną Deutsche Telekom pozwala na wykonywanie pewnych funkcji zdalnie. Przykładowo kierowca może uzyskać informację, gdzie zaparkowany jest samochód lub też sprawdzić czy szyberdach jest otwarty czy zamknięty - a to wszystko za pomocą swojego telefonu komórkowego.

Źródło tekstu: T-Systems     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2010-02-03 11:15:28  host: v10-06.opera-mini.net

    Dlaczego akurat ,,infotainment"? Wedlug mnie lepiej by brzmialo ,,entertain(n)ews".

  • 0

    2. ~madej  2010-02-03 11:24:26  host: hrs58.internetdsl.tpnet.pl

    kontentu informacyjno-rozrywkowego? bardziej pasuje polskie słowo "infotejnent". Zdecydowanie!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-75-207.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy zmieniasz okresowo hasła?

Najpopularniejsze hasła w 2016 roku wg Keeper Security

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet