Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoLinQ, czyli inforozrywka w samochodzie

AutoLinQ, czyli inforozrywka w samochodzie

sirmark 3 Lutego 2010 10:33

0 0

Firmy Deutsche Telekom i Continental zawarły sojusz technologiczny, który ma służyć stworzeniu standardu usług z obszaru infotainment, czyli kontentu informacyjno-rozrywkowego, wcześniej dostępnego wyłącznie w samochodach luksusowych, dla aut osobowych z klasy średniej oraz kompaktowej.

Celem jest zapewnienie, aby Internet oraz specyficzne aplikacje dedykowane kierowcom, stanowiły część standardowego wyposażenia we wszystkich kategoriach pojazdów. Aby to osiągnąć obie firmy połączą swoje eksperckie kompetencje w dziedzinie motoryzacji w ramach współpracy technologicznej. Pod nazwą AutoLinQ, prototyp tej koncepcji zostanie zainstalowany w modelu VW Passat CC i zaprezentowany będzie na stoisku wystawowym Deutsche Telekom na zbliżających się targach CeBIT.

Rozwiązanie bazuje na zasadzie przyświecającej telefonowi iPhone, którego prostota działania i szeroki zakres mini-programów oraz aplikacji stały się standardem znajdującym coraz większe uznanie w branży motoryzacyjnej. AutoLinQ, dzięki wykorzystaniu usług informacyjnych i rozrywkowych, ma pomóc producentom samochodów lepiej wyróżnić się na rynku i wzmocnić przywiązanie klientów do marki.
Continental stworzył swój własny kokpit komputerowy wykorzystujący system operacyjny Android firmy Google. Aplikacje mogą działać na tym kokpicie zarówno w postaci zainstalowanych na stałe programów bądź poprzez specjalną przeglądarkę wyszukującą dane z platformy internetowej. T-Systems, spółka Deutsche Telekom dedykowana klientom korporacyjnym, wykorzystując technologie informacyjne i komunikacyjne sprawia, że Internet i mini-programy są dostępne także w czasie podróży. W rozwiązaniu uwzględniono także ostatnie wyniki badań przeprowadzonych w T-Labs, centralnym instytucie badań oraz rozwoju Deutsche Telekom.

Na targach CeBIT partnerzy zademonstrują takie funkcjonalności jak szukanie i ściąganie muzyki z wykorzystaniem usługi Deutsche Telekom Musicload oraz nowej oferty T-Online. E-maile można będzie w samochodzie nie tylko odbierać i odczytać, ale także na nie odpowiedzieć - a to wszystko bez konieczności odrywania rąk od kierownicy czy odrywania wzroku od drogi.

Podstawowe funkcje AutoLinQ zawierają także online’ową książkę adresową połączoną z systemem nawigacji. Kierowcy mogą wpisać cel podróży na komputerze domowym czy też w biurze jeszcze zanim w ogóle wsiądą do samochodu lub też przesłać za pośrednictwem telefonu komórkowego. Co więcej, połączenie pojazdu z siecią mobilną Deutsche Telekom pozwala na wykonywanie pewnych funkcji zdalnie. Przykładowo kierowca może uzyskać informację, gdzie zaparkowany jest samochód lub też sprawdzić czy szyberdach jest otwarty czy zamknięty - a to wszystko za pomocą swojego telefonu komórkowego.

Źródło tekstu: T-Systems     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2010-02-03 11:15:28  host: v10-06.opera-mini.net

    Dlaczego akurat ,,infotainment"? Wedlug mnie lepiej by brzmialo ,,entertain(n)ews".

  • 0

    2. ~madej  2010-02-03 11:24:26  host: hrs58.internetdsl.tpnet.pl

    kontentu informacyjno-rozrywkowego? bardziej pasuje polskie słowo "infotejnent". Zdecydowanie!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet