Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AutoDock - nowa jakość ładowania smartfonu

AutoDock - nowa jakość ładowania smartfonu

LuiN 20 Kwietnia 2017 22:18

4 4

AutoDock to niezwykła, zrobotyzowana stacja dokująca dla smartfonów, która pozwala raz na zawsze zapomnieć o szukaniu gniazda ładowania.

Wkładamy smartfon do stacji dokującej i tutaj nasza rola kończy się. Dwa ramiona chwytają telefon, a od spodu wsuwa się wtyczka ładowania. Chcemy zabrać smartfon? Wystarczy machnąć ręką po prawej stronie stacji i uchwyty zwalniają się, a wtyczka ładowania chowa się w stacji.

7654bfd7abf61477151ec7a44ea5733b original

Niby banał, a ile w tym wygody. Co ważne, do stacji możemy podłączyć dowolną szybką ładowarkę i z jej prędkością będzie ładowany telefon (to spora przewaga względem ładowania indukcyjnego). Da się też stację podłączyć do komputera w celu synchronizacji plików.

Ograniczenia urządzenia AutoDock są tylko dwa. Uchwyty zoptymalizowano pod kątem telefonów o przekątnych ekranu od 5 do 6 cali, a smartfon musi mieć umieszczone centralnie złącze ładowania. Jeśli ktoś planuje zakup wariantu microUSB, powinien też pamiętać o wybraniu opcji ze złączem ładowania zwróconym we właściwym kierunku. Oprócz złącza microUSB, do wyboru mamy stacje z dwustronnymi złączami Apple Lightning i USB Type-C.




26033c36fce8ca5bf656356468cff814 original

AutoDock dostępny jest w przedsprzedaży na KickStarterze w cenie 39 dolarów, z dostawą w styczniu 2018 roku - w cenę wliczone zostały koszty przesyłki do dowolnego miejsca na świecie.

Duże wrażenie robi szybkość działania stacji - zarówno dokowanie, jak i zdjęcie blokady następują błyskawicznie. Obawy budzić może natomiast celność mechanizmu w osi przód-tył. Jak się jednak okazuje, producent pomyślał i o niej - położenie wtyczki ładowania jest regulowane. Oznacza to jednak tyle, że stacja będzie działała idealnie tylko z jednym modelem telefonu, który został "ubrany" w jeden rodzaj etui ochronnego.

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety


Pozostaje mieć nadzieję, że po premierze wersji biurkowej producent zabierze się za przygotowanie wariantu samochodowego. W domu może jeszcze znajdzie się czas (i światło) na grzebanie się w plątaninie przewodów, w aucie zaś AutoDock zwiększyłby nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.

Źródło tekstu: KickStarter, wł     

Dodaj do:

Tagi: autodock | ładowarki

w sumie: 22
  • 0

    3. ~r  2017-04-21 05:52:56  host: 89-77-34-35.dynamic.chello.pl

    A jak kot mi przejdzie po biurku to też mi "zwolni" telefon? Poza tym bałbym się o gniazdo ładowania. Zbyt prostacki mechanizm. Położenie wtyczki jest regulowane,, hehe, dobre. Nie kupię takiego wynalazku..

  • -1

    4.  2017-04-21 06:51:32

    Bez sensu.

  • -1

    5. ~rrrr  2017-04-21 07:46:39  host: host-89-230-176-59.dynamic.mm.pl

    Z bólem serca patrzę jak telepolis ewoluowało z artykułów i felietonów wnoszących coś do świadomości czytelnika do wiadomości-śmieci dla gimnazjalistów zgodnie z trendem, w którym liczy się ilość, a nie jakość. Dla większości "redaktorów" szczytem elokwencji jest obecnie przetłumaczenie papki marketingowej z zagranicznej strony stojaczek, słuchaweczki i darmowa gierka - śmieciopolis...

  • 0

    6.  2017-04-21 08:16:09

    Stacja dokująca pozwalajaca "zapomnieć o szukaniu gniazda ładowania." byla juz w Xperiach od modelu z1(4-5 lata temu) Sam mam taka w Z3c, jedyne co pusze zrobic to wsunac tam telefon. Takze zadna rewolucja :)

  • 1

    7. ~Master Chief  2017-04-21 08:58:53  host: gny186.internetdsl.tpnet.pl

    Bardzo fajna sprawa, tylko czemu wyłącznie dla praworęcznych?
    I przydałoby się także pod 4 cale.

  • 0

    8.  2017-04-21 09:45:21

    "AutoDock dostępny jest w przedsprzedaży na KickStarterze w cenie 39 dolarów, z dostawą w styczniu 2018 roku - w cenę wliczone zostały koszty przesyłki do dowolnego miejsca na świecie."
    pokazuje +15$ do Polski, więc nie są wliczone i wychodzi 54$ za sztukę

  • 0

    9.  2017-04-21 11:08:41

    wypóbowalbym

  • 0

    10.  2017-04-21 11:11:11

    Jakoś mnie nie porwało... Wolę stracić te 5-10 sekund życia na podłączenie ładowarki do gniazdka i "mozolne" włożenie wtyczki do gniazda zasilania a przy okazji w każdej chwili można dalej skorzystać z telefonu... Ale może to ma być gadżet "EMEJZING" także pewnie znajdą się chętni jak na iphone :D

  • 0

    12. ~klimass  2017-04-21 11:28:43  host: 212.160.172.85

    Ech no po co coś takiego w aucie, jak są ładowarki indukcyjne?

  • 0

    13. ~~~  2017-04-21 12:03:50  host: ddk77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy nie szybciej samemu podpiąć do ładowarki?

  • 0

    14.  2017-04-21 12:06:07

    Nie bardzo mi się chce wierzyć w kompatybilność z szerokim zakresem telefonów. Nawet ja wtyczka jest umieszczona symetrycznie, nawet jak do USB-C lub właściwie zwrócone microUSB, to pozostaje kwesta grubości telefonu.
    Przy pechowym modelu telefonu, może się okazać, że po iluś tam ładowaniach gniazdo ładowania do wymiany.
    Że też w telefonach nie mogą robić gniazd USB w kształcie minijack. Co to za problem dać w walcu kilka plastikowych przerw.

  • 0

    15.  2017-04-21 14:13:13

    5, rrrr - zwiększamy różnorodność treści bez uszczerbku dla kluczowych, dotychczasowych tematów. Siłą nie trzymamy niezainteresowanych.

  • 0

    16. ~Normalny  2017-04-21 14:36:29  host: public-gprs352912.centertel.pl

    Na pewno zapłacę 39 USD za ładowarkę która - WOW - ma uchwyt! Boki zrywać :)

  • 0

    17.  2017-04-21 18:15:02

    jakos nie mam potrzeby posiadania czegos takiego

  • 0

    18. ~Normals  2017-04-21 19:37:20  host: 78-11-246-113.static.ip.netia.com.pl

    @15 nie zwiększacie różnorodności, tylko wrzucacie badziew, w dodatku wyglądający jak z materiału marketingowego!

  • 0

    19. ~  2017-04-22 12:23:59  host: 185.137.17.95

    a co z psującymi się gniazdami USB micro? co z tego ze podłaczy, jak może nie ładowac

  • 0

    20.  2017-04-22 12:47:45

    19). Zgadza się, tyle, że zawsze coś się może zepsuć...
    Odnośnie gniazd m usb, to moim zdaniem w każdym fonie powinno się znaleźć dodatkowe miejsce na dwie końcówki umożliwiające ładowanie w dock stock (takie dwa piny blaszki jak to kiedyś miały ericssony). Wygodne i pasujące do każdego telefonu.

  • 0

    21. ~  2017-04-22 18:05:56  host: 185.137.18.141

    do 20 mnie by zadawalał zwykły pin (jack?) - tak jak kiedyus to było - idealny niepsujący się wtyk - a wystarczyło jedynie zadecydować, że ma mieć konkretne napiecie i tyle

  • 0

    22.  2017-04-22 18:15:49

    21). Może być i ten mini jack, ale tu chodzi o stację dokującą - stawiasz fonik na stację, i rozpoczyna się samoczynne ładowanie fonu.
    (Podobne rozwiązanie stosowane jest w.... fonach stacjonarnych! Tak, tak, w tych nowoczesnych, co słuchawka jest bez przewodu.)

  • 0

    23.  2017-04-22 18:18:20

    21). i też jestem za powrotem tego mini jacka, bo służył jedynie do ładowania fonu, a nie jak teraz w usb i do przesyłu danych.

Dodaj swoją opinię