Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Austria i Irlandia witają iPhona

Austria i Irlandia witają iPhona

LuiN 14 Marca 2008 21:38

0 0

apple iphone Ekspansja Apple iPhone trwa - telefon trafił właśnie na rynki Austrii i Irlandii. W Austrii dostępny będzie pod logo T-Mobile, w Irlandii kojarzyć będziemy go z operatorem O2.

Irlandzkie O2 sprzedawać będzie aparat w cenie 399 euro w przypadku wersji 8GB i 499 euro w przypadku wersji 16GB. Umowy spisywane są na 18 miesięcy, w trzech wariantach: za 45 euro klienci otrzymują 175 minut i 100 SMS-ów, za 65 euro miesięcznie dostajemy już 350 minut i 150 SMS-ów, a za 100 euro dostępny jest pakiet 700 minut i 250 SMS-ów. Do wszystkich planów dodawany jest pakiet 1GB na transmisję internetową, po jego przekroczeniu Internet taryfikowany jest po 2 eurocenty za megabajt.




W Austrii przygotowano dwa plany taryfowe, znacznie korzystniejsze niż te irlandzkie, same zaś ceny aparatów są identyczne z tymi w sieci O2 (399 i 499 euro). Pierwszy plan w kwocie 39 euro zamyka 1000 minut do wszystkich sieci. Drugi za 55 euro składa się z 1000 minut w sieciach T-mobile, 1000 minut na telefony stacjonarne, 1000 minut do innych sieci i 1000 SMS-ów. Oba warianty planów taryfowych zawierają ponadto pakiet 3 GB transmisji internetowej.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: gsmarena     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Pocoloco  2008-03-14 21:53:41  host: public-gprs66093.centertel.pl

    No to ten Austyjacki plan za 140 PLN jest spoko, 1000 min do szyskich, 3Gb transmisji + iPhone. ja bym bral, ale czy te 3Gb na edge to da sie wyciagnac?

  • 0

    2. ~~Pocoloco  2008-03-14 21:54:43  host: public-gprs66093.centertel.pl

    A, jeszcze 1400 za sluchawe, no tak...

  • 0

    3.  2008-03-14 22:02:53

    Po co komu ten iPhone?? Taki pic na wodę po co komu taki wypasiony telefon bez 3G??? To chyba podstawa jak w Nokii w serii N każdy tel ma 3G. :)

  • 0

    4. ~  2008-03-14 22:23:15  host: aamy13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwistas jak widac nie moglbys byc przedsiebiorca bo nie potrafisz ocenic co by sie sprzedawalo. jak narazie ten pic sie sprzedaje calkiem niezle...

  • 0

    5. ~quzo  2008-03-14 22:26:02  host: chello089076192158.chello.pl

    wlasnie sie przesiadlem z n80 na iphona i powiem ze nokia mu do piet nie dorasta a co do 3g juz dawno mi sie znudzilo a co do hsdpa to jest tyle na miescie hotspotow z niezabezpieczonego liveboxa ze jest zbedne :D

  • 0

    6. ~quzo  2008-03-14 22:28:32  host: chello089076192158.chello.pl

    a co do noki to nawet porzadnej przegladarki niema tylko trzeba na operze jechac

  • 0

    7.  2008-03-14 22:41:55

    2 eurocenty za megabajt :)

  • 0

    8. ~koval  2008-03-14 22:55:53  host: 213-155-169-17.asternet.pl

    39*3,6=140,6 - 1000 minut + 3 GB ktoś wie jak to możliwe, przecież tam w telekomach więcej zarabiają, a u nas niejaki pan prezio witucki mówi, że internet już nie potanieje. Kurna, jak to jest z tą jekonomią? Któś się zna? - Polska to bardzo dziwny kraj

  • 0

    9.  2008-03-14 23:01:12

    2ct/MB to zapewne netto, jak i osobno pobrane/wysłane ;P

  • 0

    10. ~zax  2008-03-14 23:26:13  host: customer335.pool1.unallocated-106-0.orangehomedsl.co.uk

    Mimo wszystko wole swojego Stellara (htc) ,klawiatura normalna,dotykowy ekran,windows mobile,GPS antena wbudowana i dziala bez problemow z Tom tomem,plus pare innych wygodnych spraw

  • 0

    11. ~berdys  2008-03-15 01:16:25  host: ip-89-174-127-232.multimo.gtsenergis.pl

    jak bylem w stanach to uzywalem iphona- uzyczony przez kuzyna- i powiem ze raczej bym sie nie zdecydowal na taki tel... to juz bym wolal blackberry, praktyczniejszy... a odtwarzacz to mam w kazdym telefonie, samochodzie, i osobno kupiony- 40 GB. ajfon to dosyc slaba hybryda. Do wszystkiego- do niczego.

  • 0

    12. ~marcinb  2008-03-15 08:27:40  host: dc229.arreks.com.pl

    quzo to porównałęś N80 do iphona...

  • 0

    13. ~zajac  2008-03-15 09:19:38  host: emp120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to teraz posypia sie na alle*ro oferty iPhone'ow z irlandii...

  • 0

    14. ~egr  2008-03-15 12:00:53  host: aasn84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszyscy moim zdaniem przeceniają rolę 3G, a ono oprócz wideo rozmów tak naprade nie daje nic wiecej niz EDGE. Minimalnie większa szybkosc osiagniemy przez 3G jednak, na EDGE otrzymujemy BARDZO PODOBNE rezultaty jak przez 3G. EDGE jest jednak o wiele STABILNIEJSZY. Więc brak 3g w iPhonie nie jest moim zdaniem problemem. Ten telefon moze nie ma niektorych szczególow np. 3g, mms itp. Ale to funkcje ktore ma są BARDZO, wręcz PERFEKCYJNIE dopracowane. Ja wole taki telefon, niz majacy wszystkie mozliwe /czesto niepotrzebne/ funkcje, ale kiepsko dopracowane.

  • 0

    15.  2008-03-15 13:21:44

    14, egr - nie zgodzę się z Tobą w całej rozpiętości gdy chodzi o EDGE. Korzystam z mobilnego Internetu już ponad 3 lata i wiem jak działa EDGE u wszystkich operatorów. Wiem też jakie są z nim problemy (pracowałem na *800 w Orange, w obsłudze Orange Free). Realne transmisje realizowane za pomocą EDGE mają bardzo wysokie PING-i i spore utraty danych, związane następnie z wieloma retransmisjami. 3G to rzeczywiście przełom gdy chodzi o mobilny Internet, a HSDPA dodaje tej generacji połączeń dodatkowych skrzydeł. Zdecydowanie 3G/HSDPA daje stabilniejsze połączenia internetowe. Wideorozmowa jest tak naprawdę jedynie szczegółem, dodatkiem, do potencjału jaki leży w technologiach 3G. Gdy chodzi o samą ergonomię obsługi iPhone-a - ta rzeczywiście jest perfekcyjna.

  • 0

    16.  2008-03-15 19:46:44

    #14: u którego producenta 3G i mms-y są niedopracowane? Hę?

  • 0

    17.  2008-03-16 15:57:27

    no fakt, jest w Irlandii od 14 marca. Ale jakos szalenczych kolejek przed o2 nie widzialem :)

  • 0

    18. ~Karol  2008-03-16 21:47:44  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    Śmieszy mnie ta cała afera wokół iPhone-a...daliby sobie już spokój z tym wielkim "mistycyzmem" co do tego gadżetu :)

Dodaj swoją opinię