Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aukcje Netii usunięte z Allegro

Aukcje Netii usunięte z Allegro

LuiN 19 Sierpnia 2008 15:59

0 0

Netia jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce zdecydowała się wykorzystać do sprzedaży swych usług aukcje internetowe. Robiła to jednak w sposób, który wzbudził wątpliwości co do zgodności z regulaminem Allegro - pisze Dziennik Internautów.



O innowacyjnym pomyśle operatora pisaliśmy w tej wiadomości. W ramach oferty możliwe było wylicytowanie kwoty miesięcznego zobowiązania za usługę Szybki Internet o przepustowościach 512 kb/s, 1 Mb/s lub 2 Mb/s.

Pierwsze wątpliwości stanowi kwota licytacji, która zgodnie z zasadami Allegro powinna być kwotą końcową, od której Allegro pobiera swoją prowizję.




Kluczową kwestią nie był jednak brak przemnożenia kwoty abonamentu przez ilość miesięcy, na które podpisywana jest umowa, lecz zawarta w treści aukcji zachęta do zawarcia umowy poza systemem aukcyjnym:

Jeśli chcesz domówić modem ADSL USB za 29zł brutto, wpisz to w mailu potwierdzającym udział w aukcji.

Wczoraj popołudniu aukcje Netii zostały usunięte z serwisu. Po otrzymaniu zgłoszenia o naruszeniu zasad usuwamy aukcje bez względu na "wielkość" Użytkownika - wyjaśnia Patryk Tryzubiak z Allegro, dodając, że Netia nie będzie traktowana na specjalnych zasadach.

Netia nie chce jednak rezygnować z pomysłu i niebawem najprawdopodobniej w serwisie ukażą się poprawione aukcje operatora.

Źródło tekstu: Dziennik Internautów     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~elita  2008-08-19 16:14:44  host: dep248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ważne jak piszą, byle pisali, jeden event news co 2 dni :) W pń znowu dowiemy się że aukcje wróciły i jakie to opcje adsl można zamówić, jakie to wielkie wydażenie że Netia jako pierwszy oper sprzedaje na allegro i jakie to modemy możemy kupić itd. itp. bull shit i darmowe docieranie do klientów z ofertą. A może nawet dowiemy się że allegro to największy system aukcyjny w pl.

  • 0

    6. ~  2008-08-19 16:34:57  host: inet20909ni-1.eranet.pl

    qqq - jednak narusza: http://www.idg.pl/news/163083/Aukcje...piraty..popularniejsze.ni z..oryginaly...html

  • 0

    7. ~get  2008-08-19 16:36:21  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    no to allegro się ośmieszyło... duży minus dla tego serwisu...

  • 0

    8. ~fghfg  2008-08-19 16:56:23  host: mail26.anonymouse.org

    hehe nawet tak poważna firma jak Netia padła ofiarą debilizmu Allegro

  • 0

    9.  2008-08-19 17:00:18

    Hehe, już wcześniej pisałem, ze aukcje są niezgodne z regulaminem. Bardzo dobra szybka reakcja Allegro ;-)

  • 0

    10. ~  2008-08-19 17:32:42  host: 87-205-159-184.adsl.inetia.pl

    a wszystko rozchodzi się o prozwizje...

  • 0

    11.  2008-08-19 18:06:16

    Sam wiem jak często Allegro wycofuje aukcje z debilnych powodów. Najpier wycofuje potem myśli dlaczego to zrobiło... Allegro zrobiło się jak TP patrzą tylko na swój zysk - pokazali to usuwając aukcje prywatne. Aukcje są drogie a oni patrzą na każde najmniejsze westchięcie sprzedaży czegoś nie przez Allegro. Mam coraz bardziej negatywny stosunek do tego serwisu.

  • 0

    12.  2008-08-19 18:07:59

    5 masz słuszność - niech o niczym nie piszą, o niczym nie informują - skasować TELEPOLIS!

  • 0

    13. ~denis  2008-08-19 19:04:26  host: 195-205-75-50.mtk-tv.pl

    #11 piszesz że aukcje są drogie...a coś konkretniej? Każdy dba o własne interesy,bo na tym polega biznes,myśle że Netia wpadła na dobry,prawie darmowy sposób reklamy i allegro się zorientowało...

  • 0

    14. ~  2008-08-19 22:42:36  host: 212-102-25-84.adsl.inetia.pl

    Ta... a łącza Alledrogo tak sie składa, że są od netii ;p

  • 0

    15. ~  2008-08-20 07:13:36  host: aejo13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wie ktoś na jakiej kwocie stanęła licytacja zanim usunięto aukcję?

  • 0

    16. ~kilus2008  2008-08-20 07:47:55  host: ip-89-174-123-249.multimo.gtsenergis.pl

    to bylo do przewidzenia, ze specjalisci z netii cos sknoca, u nich to normalne, sprzedaz , a raczej wsparcie sprzedawcow tragiczne, to i tutaj bez niespodzianek... ot, taka firma ;)

  • 0

    17. ~wujek_Pier  2008-08-20 08:04:11  host: ecl155.internetdsl.tpnet.pl

    4.bkawa - święta prawda tzw. "chłit martetindody"

  • 0

    18. ~OBiektywny  2008-08-20 10:46:33  host: proxy2.netia.pl

    I tak Wszystkich Pozdrawiam-amy jako Netia.

  • 0

    19. ~  2008-08-20 16:04:01  host: 86-98-n1.aster.pl

    Ale i tak osiagnieto efekt jaki sobie zamierzyli.Kto wiedział ten wszedł na aukcje i obejrzał i stwierdził ze znowu Netia zaslyneła z innowacyjnych rozwiazan promocyjnych ;-)

  • 0

    20.  2008-08-20 17:16:47

    14*** Akurat pudlo, bo Allegro jak i N-K nie korzystaja z Netii, ani innej komuny - sa wpieci bezposrednio w Pixa (czy jak sie to tam nazywa). I to bardziej Netii zalezalo, by miec bezposredni styk z Pix'em ;) Bodajze jedynie TP z tych wielkich nie mialo tam styku, ale jak wyglada to na dzisiaj - nie wiem.

  • 0

    21. ~nijel  2008-08-20 17:24:02  host: chaos.tpnet.pl

    Jak dla mnie dział marketingu netii bardziej zasłynął z amatorszczyzny, naiwności i dziecinady. Nic dziwnego, że Ci z Allego się wkurzyli. Przykładowo, każdy może wystawić na aukcji laptopy po złotówce. Poniżej trzeba dopisać tylko tekst: "UWAGA! Warunkiem udziału w Aukcji jest zapoznanie się z poniższym regulaminem... tutaj url do regulaminu z info, że najpierw trzeba wpłacić 2 tyś - później odbiór sprzętu. Prowizja dla allego = niemal 0. Kwestię "Nie ważne jak piszą, byle pisali" skomentuję tak. Jakiś czas temu było głośno o firmie Constar (robale, szczury i inne tego typu badziewia w mięsie - później odświeżanie), od tego czasu parówek od nich nie kupuję. Mogliby zmienić pracowników marketingu, burzą zaufanie do firmy.

  • 0

    22. ~nijel  2008-08-20 23:55:54  host: cka28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19. a jaki to efekt? Okradanie serwisu allegro w celu darmowej reklamy? Taką poważną i uczciwą firmę jak netia powinno stać na po prostu uczciwe formy reklamy.

  • 0

    23. ~  2008-08-21 14:48:17  host: 86-98-n1.aster.pl

    22. a czy według Ciebie ten sposób nie był uczciwy ??? Tobie nigdy nie usunięto aukcji z powodów niejasno regulaminowych??? nei jestem klientem Netii ale pomysł bardzo mi sie podobał.A o Netii i tak sie mówi dobrze bez wzgledu czy jest aukcja czy jej nie ma.

  • 0

    24. ~aaa  2009-05-06 23:40:53  host: apn-77-114-179-160.dynamic.gprs.plus.pl

    Pismo do UOKIK. Aby Urząd się nim zainteresował musi być podane dane osobowe i podpis osoby wysyłajce. Zgodnie z art. 63 par. 2 kodeksu postępowania administracyjnego pragnę zgłosić do Urzędu naruszenie przez przez firmę QXL Poland Sp. z o.o. ul. Marcelińska nr 90, 60-324 Poznań właściciela portalu aukcyjnego Allegro.pl zbiorowych interesów konsumentów polegających na stosowaniu praktyk polegających na: - wycofywaniu Użytkownikom portalu (klientom QXL Poland Sp.z o.o.) umieszczonych przez nich aukcji powołując się na zapisy regulaminu. Poniżej wyciąg z regulaminu Allegro.pl na dzień 06.05.2009: 8.2. QXL nie sprawdza Towarów oferowanych w ramach Aukcji, zastrzega sobie jednak możliwość zmiany kategorii Towaru albo usunięcia Aukcji, o czym informuje Sprzedającego oraz Licytantów. 8.3. QXL może usunąć Aukcję w przypadku, gdy czynności związane z Aukcją naruszają postanowienia Regulaminu lub obowiązujące przepisy prawa bądź negatywnie wpływają na dobre imię Allegro. Wskutek usunięcia Aukcji informacje dotyczące tej Aukcji (w szczególności treść zawarta na stronie Aukcji) przestają być dostępne w Allegro, dalsze czynności w ramach tej Aukcji są niemożliwe, a wszelkie dotychczasowe czynności Licytantów nie wywołują skutku. Jeżeli w trakcie Aukcji wieloprzedmiotowej wyłącznie z opcją Kup Teraz część sztuk wystawionego Towaru została sprzedana przed usunięciem Aukcji, od momentu usunięcia Aukcji nie jest możliwe wystawienie do niej komentarza lub odpowiedzi na komentarz. Usunięte Aukcje nie mogą zostać przywrócone. 8.4. QXL może zawiesić na czas określony albo nieokreślony jedno, kilka bądź wszystkie Konta Użytkownika w przypadku, gdy działania Użytkownika naruszają postanowienia Regulaminu, negatywnie wpływają na dobre imię Allegro w inny sposób szkodzą Allegro bądź w uzasadnionych przypadkach, gdy Konto wymaga dodatkowej weryfikacji danych, o których mowa w art. 2.2. lub 2.3. Niezależnie od zawieszenia Konta Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za swoje dzia

Dodaj swoją opinię