Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aukcja LTE - wyniki po 25. dniu

Aukcja LTE - wyniki po 25. dniu

LuiN 25 Marca 2015 18:51

1 4

Za nami 25. dzień aukcji częstotliwości LTE. Cena za wszystkie bloki 800 MHz wynosi obecnie 2,105 mld złotych, a licząc wraz z blokami z pasma 2600 MHz uczestnicy zadeklarowali łącznie 2,513 mld zł.

 

Zobacz: Wystartowała aukcja LTE.
Zobacz: [Aktualizacja] UKE ma problemy z platformą aukcyjną.

Ceny osiągnięte na koniec dnia dla 5 bloków z pasma 800 MHz:




Blok

Cena po 25. dniu

Wzrost względem poprzedniego dnia

Wzrost względem ceny wywoławczej

A1

422,762 mln zł

2,01%

69,10%

A2

422,806 mln zł

2,01%

69,12%

A3

418,623 mln zł

1,00%

67,45%

A4

422,068 mln zł

2,01%

68,83%

A5

419,181 mln zł

1,00%

67,67%

Razem

2105,440 mln zł

1,61% (33,273 mln zł)

68,44% (855,440 mln zł)


Ceny osiągnięte na koniec dnia dla 14 bloków z pasma 2600 MHz:

Blok

Cena po 25. dniu

Wzrost względem poprzedniego dnia

Wzrost względem ceny wywoławczej

B1

29,022 mln zł

0,00%

16,09%

B2

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B3

29,025 mln zł

1,00%

16,10%

B4

29,298 mln zł

1,00%

17,09%

B5

29,298 mln zł

1,00%

17,09%

B6

29,298 mln zł

1,00%

17,09%

B7

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B8

29,025 mln zł

1,00%

16,10%

B9

29,025 mln zł

1,00%

16,10%

B10

29,025 mln zł

1,00%

16,10%

B11

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B12

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B13

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B14

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

Razem

407,166 mln zł

0,78% (1,444 mln zł)

16,33% (57,166 mln zł)


Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 24. dniu
Zobacz: Polkomtel rezygnuje z licytacji bloków częstotliwości 800 MHz

UKE nie podaje kto na danym bloku złożył najwyższą ofertę. Licytujący widzą tylko, czy ich oferta jest najwyższa czy nie. Przypomnijmy, że w aukcji startował Polkomtel, Orange, T-Mobile, P4, Hubb Investments (spółka zależna Emitela) oraz NetNet (spółka należąca do Szymona Ruty, syna Heronima Ruty - partnera biznesowego Zygmunta Solorza-Żaka). Wszyscy zadeklarowali chęć zdobycia maksymalnej puli, czyli po dwóch bloków z pasma 800 MHz oraz czterech z pasma 2600 MHz.

Zobacz: Grupa Midas uruchomiła komercyjnie sieć LTE 800
Zobacz: Orange Polska zakończył licytację jednego bloku pasma częstotliwości 2600 MHz

Źródło tekstu: wł     
Źródło zdjęć: Shutterstock

w sumie: 28
  • -2

    16. ~pabloki  2015-03-25 22:57:40  host: 213.158.218.114.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    zawrotne tempo licytacji dobra rzadkiego i pożądanego. dziś same emocje , prosze państwa podbicia bloków 800-tki osiągnęly emocjonujący poziom wzrostowy o 1,61% , cóż za dynamika. o ja , o ja , oj nie mogę taka dynamika że ...mam zawał.

    Mnie interesuje czy za samo przeprowadzenie tej aukcji , która zostanie z pewnością wywrócona , będą premie dla właściwych osób.

  • -1

    17.  2015-03-25 23:32:53

    Według moich szacunków spodziewam się zakończenia aukcji w... 2222 roku, więc mamy jeszcze troszkę czasu ;-)

  • -1

    18. ~bez zasięgu GSM@@@@@@@  2015-03-26 05:31:10  host: adro83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange ma dziadu dwa razy lepszy zasięg po NetWorks! niź twój badziewiasty Plus co nawet 2G dobrze zorganizować nie umie i nie stać go nawet jak Play na romaning , a nie mówiąc o budowie własnych stacji bazowych i ich dobrej organizacji, żeby choć ich podstawowym zasięgiem pokryć prawie cały kraj. A białych plam i dziur ma najwięcej ze wszystkich sieci, że ludzie kontaktu ze światem nie mają w XXI wieku!!! Stać go tylko na reklamy swojego srejj-LTE którego nie ma oraz wciskanie kitów i oszukaństwa,kłamstw ludziom. I hhuu......... posty usuwają!!!!!!!

  • 0

    19. ~Pizdekpoplussss@@@@@@  2015-03-26 06:08:34  host: adro83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange,T-mobile the best z NetWorks! Najwiekszy zasięg GSM,UMTS,LTE!!!
    Play ma tego romaning też the best!!!!!!
    A Plus dno całkowite nie potrafi swoich nadajników zorganizować, ludzie bez zasiegu podstawowego 2G w nawiększym procencie,
    nie stać tego Plus nawet na romaning tak jak Play, a na reklamy aukcje LTE ma kase!!!
    A i tak tego nigdy nie zrobi!!!!
    Niech zmieni ten Plus lepiej w Polsat komórkowy ,Vodafone lub nawet białoruski life:) ,bo to już jego koniec całkowity i degradacja , dnooooooooo.

  • 0

    20. ~kamil  2015-03-26 07:39:59  host: ip-37-152-19-128.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Pryszczate gimbusy mają dziś chyba religię na 8 rano bo wcześnie wpisy robią : o 5,31 i o 6.08. Po wklepaniu tych głupot ruszyli przez las do przystanku PKS by przesiąść się do PKP i dojechać na 8.00 :)

  • 0

    21. ~Camillo  2015-03-26 07:56:27  host: adro83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @kamil
    chyba tobie człeku w główce poprzewracało i to mocno,
    pisz na temat ,a powyżej masz całą prawde o tej sieci PLUSSSSS,
    i tych aukcjach LTEEEEEEE;

  • -1

    22.  2015-03-26 08:05:57

    19 - o Orange mówisz? No jak działa, to zasięg może i jest... ;-)

  • 0

    23. ~WOJAK!!!!!!!!!!!#####  2015-03-26 08:14:52  host: adro83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kolega mówił o PLUSSSS, czytać nie umiesz i Stolarzu, że nic nie robi i nie stać go nawet na romaning jak Play z T-Mobile lub Orange, brak podstawowego zasięgu 2G w większości kraju i nie potrafi zmodernizować swoich nadajników ,żeby poprawić zasięg 2G, a bierze za LTE , reklamuje to i na to ma kase , a ludzie pozostają bez zasięguuuuuuuu nawet 2G;
    A Orange jeszcze jako takooooo ma NetWorks! i tyle i cały kraj praktycznie pokryty;

  • -1

    24.  2015-03-26 08:20:33

    23 - cytat: Orange,T-mobile the best z NetWorks! Najwiekszy zasięg GSM,UMTS,LTE!!!
    Ludzie bez zasięgu jednej sieci, raczej idą do innej, nie? Przynajmniej 18 lat temu, kiedy jak kupowałem telefon, nie kupowałem w sieci, która nie miała zasięgu w okolicy, gdzie najczęściej z telefonu korzystałem. Dla mnie to proste jest, ale widać nie dla wszystkich. Po to jest 4 MNO i dziesiątki MVNO, żeby jak ostatni debil korzystać z sieci, która zasięgu nie ma?

  • -1

    25.  2015-03-26 08:20:59

    Korzystać... Mieć numer w takiej sieci ;-)

  • 0

    26. ~WOJAK!!!!!!!!!!!#####  2015-03-26 08:45:18  host: adro83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @24
    W Belgii kolego każda sieć ma zasięg z najbliższego nadajnika, a w Polsce....?
    T-Mobile,Orange,Play lecą po 2G NetWorks!I mają praktycznie teraz to samo i największy zasięg w kraju, pokrycie prawie 100% obecnie powierzchni kraju 2G i do tego budują LTE.
    A Plus ma tylko swoje zacofane, przedpotowe nadajniki, wogóle niemodernizowane ze znikomym pokryciem 2G o połowę mniejszym niż to co powyżej, gdzie w XXI wieku ludzie pozostają bez kontaktu ze światem i zasiegu w sieci PLUS, też niby robi LTE ,ale jak nie ma romaningu i podstawy 2G i tego nie kończy co rozpoczął.
    Czemu Play było stać na romaning i reklamy też w TV.
    A Plus tylko ludzi oszukuje. Bo naprawdę każdy wie, ze zasięg LTE jest znikomy i każda sieć ma podobny.
    A PLUS DODATKOWO COFNĄŁ Z 2G,GSM POZOSTAWIAJĄC ABONENTÓW NA LODZIE BEZ PODSTAWOWEGO ZASIĘGU , A JAK JEST TYLKO PO ZNIKOMEJ ILOŚCI SWOICH NADAJNIKÓW!!!!!!!!

  • 0

    27. ~gądów  2015-03-26 09:02:58  host: ns510622.ip-167-114-102.net

    ta cała rezerwacja to jest na 15 lat, więc aukcja dotyczy usług świadczonych przez 15 lat i prawa do przedłużenia... patrzę w kalendarz i widzę, że cały ten proceder trwa raptem od 10 lutego, ceny wzrosły o 70% (ten 800), rosną dalej wykładniczo. jeżeli ktoś myśli, że to długo trwa to znaczy, że myślenie nie jest jego mocną stroną.

  • 0

    28. ~WOJAK!!!!!!!!!!!#####  2015-03-26 09:12:20  host: adro83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech PLUS zastanowi nad swoim zasięgiem GSM i zrobi romaning lub zmodernizuje swoje nadajniki na wzór NetWorks! z którąś z sieci ,bo przyszłość tej sieci widzę w ciemnych kolorach,bo tylko on jest w tyle,więc o LTE jego nie ma co nawet pisać. Rebradning tego Plus by też przydał na n.p na Vodafone,Polsat, o2,i.t.p.Dobrze by mu to zrobiło ,bo on tylko tego nie uczynił z sieci komórkowych w Polsce, bo Play jest jeszcze na to za młody.I to co pisałem powyżej.
    Pozdrawiam

  • 0

    29. ~Pl  2015-03-26 09:36:27  host: apn-46-76-51-54.dynamic.gprs.plus.pl

    Kiedy koniec?

  • 0

    30. ~Gajowa  2015-03-26 10:47:02  host: s16701418.onlinehome-server.info

    Przecież cała ta nagonka, że jest już długo, podsycana celowym odpaleniem LTE800 jeszcze w czasie aukcji, to presja Solorza, bo chce kupić tanio. Prawdopodobnie nie stać go, żeby przebić ani T-mobile ani Orange'a ani nawet Playa a wtedy gó...o (na szczęście!) z jego planów żeby kontrolować następne pasmo. Do tego według cen z tej aukcji będzie płacić w 2018 za przedłużenie dla Sferii. Wszystko jasne?

  • 0

    31.  2015-03-26 13:03:52

    Dlaczego redaktor Tomaszewski nie wkleił dziś takiej informacji: http://tlp.is/5s0

  • 0

    32. ~hahahaha  2015-03-26 13:16:18  host: 212.160.172.87

    taa solorz ma braki funduszy... hahahaha.... szczególnie po kodowaniu FIVB, nic nie zarabia, klientów niema, a ci co narzekają to od lat siedzą na tych samych śmieciach. @wlo nie wyjaśnisz naganiaczowi ze to co pisze to bzdet. Ssał z mlekiem taty wszystkie życiowe mądrości, pewnie dalej ssie tylko komu innemu

  • 0

    33. ~prawdomówny  2015-03-26 13:18:09  host: 212.160.172.87

    @31 a widzisz tak kogoś z Playozy ?? byłby Play byłby artykuł!

  • -1

    34.  2015-03-26 13:20:21

    @33 Coś w tym jest

  • 0

    35.  2015-03-26 14:24:18

    26 - jaką powierzchnię ma Belgia? Ma chociaż górki jak u nas na Pomorzu są?

Dodaj swoją opinię