Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aukcja LTE - wyniki po 1. dniu

Aukcja LTE - wyniki po 1. dniu

WitekT 10 Lutego 2015 17:06

10 0

Zakończył się pierwszy dzień licytacji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Znamy już poziom kwot, który został dziś osiągnięty przez 6 startujących w aukcji podmiotów.

 

Zobacz: Wystartowała aukcja LTE.

Ceny osiągnięte na koniec dnia dla 5 bloków z pasma 800 MHz (wzrost cen względem wywoławczych średnio o 4,47%):

Blok

Osiągnięta cena

A1

257,575 mln zł

A2

257,575 mln zł

A3

262,500 mln zł

A4

273,000 mln zł

A5

255,025 mln zł

Razem

1305,675 mln zł


Ceny osiągnięte na koniec dnia dla 14 bloków z pasma 2600 MHz (wzrost cen względem wywoławczych średnio o 1,5%):




Blok

Osiągnięta cena

B1

25,000 mln zł

B2

25,250 mln zł

B3

25,250 mln zł

B4

26,000 mln zł

B5

26,000 mln zł

B6

26,000 mln zł

B7

25,250 mln zł

B8

25,250 mln zł

B9

25,000 mln zł

B10

25,250 mln zł

B11

25,250 mln zł

B12

25,000 mln zł

B13

25,250 mln zł

B14

25,250 mln zł

Razem

355,25 mln zł


UKE nie podaje kto na danym bloku złożył najwyższą ofertę. Licytujący widzą tylko, czy ich oferta jest najwyższa czy nie.

Przypomnijmy, że w aukcji startuje Polkomtel, Orange, T-Mobile, P4, Hubb Investments (spółka zależna Emitela) oraz NetNet (spółka należąca do syna Heronima Ruty, partnera biznesowego Zygmunta Solorza-Żaka). Wszyscy zadeklarowali chęć zdobycia maksymalnej puli, czyli po dwóch bloków z pasma 800 MHz oraz czterech z pasma 2600 MHz.

Zobacz: Znamy uczestników II etapu aukcji LTE.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: aukcja | emitel | hubb investments | lte | netnet | orange | p4 | polkomtel | t-mobile | uke

w sumie: 42
  • 2

    25. ~  2015-02-10 20:12:54  host: 212.109.132.194

    @21
    Ano teraz się zapycha, bo LTE jest tylko w JEDNYM paśmie. Dołóż sobie jeszcze dwa pasma (w Play ostatnio odpalono testowo LTE2100 więc łącznie nawet 4 pasma) i policz sobie jakie będą prędkości. Mogę ci zagwarantować, że na tych pasmach się nie skończy. Większa przepustowość = więcej klientów = więcej zarobku. Jakby miało się to od razu zapchać i było to kompletnie nieopłacalne to myślisz, że operatorzy walczyliby tak zacięcie o te pasma?
    Dlaczego nie "lata" z full prędkością? Może nie zauważyłeś, ale nie jesteś jedyny na świecie i inni również korzystają z sieci. Poza tym często występują protesty, że stacje są szkodliwe i że nie mieszkańcy nie chcą stacji na swoim budynku, bo się nasłuchali w telewizji, że stacje to czyste zło. Poza tym w przypadku takich protestów pojawiają się nagle wielcy "znawcy" co tylko czekają, żeby operator podrzucił im "parę groszy" za siedzenie cicho. W sumie mają bardzo kreatywny sposób na zarobek, a ciemny lud takie bajki kupi.

    Co do wsi to jakoś nie zauważyłem, żeby tam stacje z 3G pękały w szwach, a zwłaszcza pasmo U900, które ma podobny zasięg do LTE800. Poza tym LTE800 będzie miało większą prędkość niż U900. A co do reklam to nie wydaje mi się, żeby przeciętnego Kowalskiego to nagle zainteresowało. Skąd ma taki przeciętny Kowalski wiedzieć, że u niego jest już LTE? LTE kojarzy się z miastami i tak długo pozostanie.

    "Przy standardowych warunkach aukcji..." standardowe warunki? Tzn ile bloków?
    10Mb/s to według ciebie jest już zapchane pasmo? Poza tym zakładasz, że wszyscy od razu będą non stop coś ściągać? Ale ok załóżmy, że Orange i T-mobile w spółce będą mieli 15Mhz, czyli prędkości około 100-105Mb/s co daje 10-11 osób z prędkością 10Mb/s na JEDNYM sektorze ściągających coś jednocześnie. Należy pamiętać też, że przecież wszyscy nie są w jednej si

  • 2

    26. ~  2015-02-10 20:13:14  host: 212.109.132.194

    Należy pamiętać też, że przecież wszyscy nie są w jednej sieci, a rozbici na różnych operatorów. W przypadku gdyby w danym miejscu byli wszyscy dostępni operatorzy to teoretycznie jest to 21 osób z prędkością 10Mb/s.

  • -1

    27. ~z  2015-02-10 20:18:23  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Czyli A6 należy do Pana Solorza, krok do kroku a będzie imperium.

  • 0

    28.  2015-02-10 20:37:29

    Ile ma trwać ten cyrk?

  • -1

    29. ~  2015-02-10 20:43:36  host: ebj56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @25, Bzdury, liczba klientów jest skończona, to operator ma coraz więcej pasm od obsłużenia. Każde pasmo to, sprzęt, utrzymanie, licencje i rozbudowa sieci szkieletowej (kasa, gruba kasa). Stawki spadają, koszta rosną. Właśnie, chyba zaczynasz kumać. Inni też korzystają, mieszkańcy nie chcą nowych stacji, dochodzą koszta, to jak się ma to wszystko do twojej wcześniejszej argumentacji - "stawiasz gęściej nadajniki"? Zachowujesz się jak chorągiewka na wietrze i raz argumentujesz, ze wystarczy nastawiać nowych stacji, a za chwile, że jednak nie można.

    I znowu zaczynasz kumać. Dlaczego nie pękają w szwach? MAMY LIMITY, które trzymają w ryzach wszelkiej maści ssaków i bakupowiczy internetu. Przeciętny Kowalski masz racie nie będzie wiedział. Ale oglądnie reklamę, pójdzie do salonu i usłyszy, że tak będzie pan miał pan internet 100 mega jak z reklamy, bo mamy super hiper technologie, ucieszony wróci do domu i będzie bum... Zderzenie z...? Zresztą już tak jest, pośledź inne fora jaki jest płacz i rozpacz.

    A jednak tu nie kumasz. 10Mb/s to taki standard do wygodnego ściągania gry, oglądania streamingu w HD itp. Nie mowie, że tak będzie ciągle, ale to tylko żeby coś uzmysłowić. Fizyki się nie oszuka, wystarczy 20-22 osoby i robi się się 5Mb/s. A jak 40 osób naraz coś grzebiących? Mówimy o L800, gdzie stacja od stacji będzie oddalona co 5-8-10 km. Ile na takim obszarze mieszka osób? Wieś, zimowy, długi wieczór, weekend, brak innej rozrywki. Łatwo wysycić... Ci co najmniej płacą najwięcej wymagają. Co z tego, że 5Mb/s wystarczy do buszowania w sieci, jak płace 39,90 i wymagam 100 mega, bo tak było w reklamie!

    Ale nie wiem po co ta dyskusja. Zaznaczyłem, że limity nie znikną, że częstotliwości nie są z gumy, a fizyki się nie oszuka choćby nie wiem jak ludzie zaklinali. Do tego dochodzi nasza mentalność i cebulactwo. Dali, zapłaciłem, musze wykorzystać ile się da. A

  • 1

    30. ~mirekb  2015-02-10 20:48:30  host: user-164-127-88-92.play-internet.pl

    marzy mi sie by wszyscy przyszli dysponenci pasma lte800/2600 dogadali sie.aukcja i formalizm ok ale..tylko niech nikt nie napisze ze roaming lte800/2600 nie bedzie mozliwy..plus sam lub z play i networks.sprawa jest dosc prosta wbrew pozorom

  • 0

    31. ~  2015-02-10 20:55:03  host: ayq206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange, Orange, Orange naprzód yes yes yes ;)))

  • 2

    32. ~  2015-02-10 21:04:58  host: 212.109.132.194

    @29
    Owszem, liczba klientów jest skończona, ale użycie kart SIM już nie. Co powiesz na nasycenie rynku kartami SIM na poziomie około 150%? To znaczy, że w teorii co druga osoba korzysta z dwóch SIM. Niektórzy mają tak, że jedną kartę SIM mają np. do telefonu, drugą do modemu do laptopa, trzecią do routera w domu, czwartą w telefonie służbowym itd. itd. a to wszystko coraz większy abonament i zyski.
    Co do nadajników to najpierw mówiłem w teorii jak zwiększyć pojemność sieci, a potem o rzeczywistości, że w niektórych miejscach się nie da, ale też w wielu się jednak da.

    Grzebanie, a ściąganie to dwie różne rzeczy. Włączenie strony (średnio około 3MB) i czytanie jej przez dłuższy czas nie zawala aż tak mocno sieci, a nie wszyscy przecież będą się przenosić na LTE. Po pierwsze trwające umowy o internet stacjonarny, po drugie pogląd, że stacjonarny internet to stałe warunki itd.

    Limitów np. w Play aż takich rygorystycznych nie ma (regulaminowo 100GB, w rzeczywistości nawet 500GB) bez różnicy czy w 3G czy LTE i w wielu miejscach internet nadal przyzwoicie działa.

  • 0

    33. ~redbull  2015-02-10 21:28:28  host: user-94-254-209-52.play-internet.pl

    Szkoda że brakuje informacji czy to koniec licytacji któregoś bloku, czy wszyscy jadą od jutra dalej.

  • 0

    34.  2015-02-10 21:56:24

    ad 15 jeszcze. zaproponowany przez Ciebie zapis miliarda - z tymi kropkami jest NIEDPIUSZCZALNY. Jeśli więc tego Cię pani jeszcze uczyła oprócz tego że tysiąc milionów to miliard... Dobrze by było, gdyby w cholerę rzuciła nauczanie i zajęła się sprzątaniem kibli w tej szkole ;-)

  • 0

    35.  2015-02-10 23:01:19

    redbull: jeżeli dobrze rozumuję, to licytacje na wszystkich blokach powinny skończyć się w miarę równolegle. A aukcja powinna potrwać jeszcze parę ładnych tygodni...

  • -1

    36. ~Tomek  2015-02-10 23:02:18  host: 093105179042.dynamic-ww-2.vectranet.pl

    Trzymam kciuki za Polkomtela, bo Plusowi przydałoby się powiększenie zasięgu lte. Niby wszystko teraz u nich ok, ale zasięgu dawno nie powiększali.

  • 1

    37. ~ola  2015-02-10 23:10:23  host: ip-37-152-19-92.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Ja Was z tymi kosztami nie rozumiem.. są miejsca gdzie po modernizacji Nw! ma 4 nadajniki, pluis aż 1, play 2... I jakoś Nw! nie likwiduje...

  • 0

    38. ~redbull  2015-02-10 23:11:41  host: user-94-254-209-52.play-internet.pl

    @ 35. na logikę tak, ale tam nie koniecznie wszystko musi być logiczne, teoretycznie można by to skończyć w dzień, chyba że przebijają się co 1pln:)

  • 0

    39. ~P  2015-02-11 07:13:40  host: google-proxy-66-249-81-232.google.com

    Na przykład w mojej miejscowości. Tyle że N! Ma każda stacje na radiolini, a plus na światłowodowe. Play ma jedną na swiatelku i jedna na radiolini 90. Po testach wyszło ze najlepiej chodzi plus na hspa+dc.

  • -1

    40. ~ref. kanapka  2015-02-11 09:16:07  host: public-gprs516380.centertel.pl

    Tomaszewski, kupiłeś coś dla playa?

  • 0

    41.  2015-02-11 11:24:15

    @13: Chodzi mi o efektywność wykorzystania pasma. Zgadzam się, że częstotliwości się nie rozmnoży, niemniej technologie ciągle ewoluują, żeby korzystać z nich jak najlepiej. Czy LTE to już szczyt możliwości technicznych? Nie sądzę. ;)

  • 1

    42. ~Adam  2015-02-11 13:30:54  host: user-94-254-132-81.play-internet.pl

    @21 Co to jest Ślizgacze?????????

  • 0

    43. ~@42  2015-02-11 17:47:25  host: host-89-230-199-216.lublin.mm.pl

    @42 to pocieracze

  • 0

    44. ~piotrek  2015-02-12 16:43:12  host: host-80-238-106-115.jmdi.pl

    Ok zapis z kropkami jest nieprawidłowy w naszym kraju jednak zapis Witka także jest nie poprawny w moim zapisie błędne są tylko kropki powinny być spacje.
    Wedle witka wyszło:
    262,500 =262 000 000,5
    czytaj dwieście sześćdziesiąt dwa miliony i pięćdziesiąt groszy.
    powinno być:
    262,5 mln lub 262 500 000
    a co do pani myślę, że urzycie kropki zamiast spacji jest mniejszym błędem niż niewłaściwe stosowanie przecinków.
    Witek zanim odpiszesz to poczytaj trochę, bo sam tytuł redaktora nie wystarczy do bycia autorytetem i nieomylnym.
    i ładniej byłoby:
    1 305 679 000

Dodaj swoją opinię