Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aukcja 800 MHz objęta tarczą antykorupcyjną

Aukcja 800 MHz objęta tarczą antykorupcyjną

WitekT 17 Listopada 2014 16:44

6 3

Centralne Biuro Antykorupcyjne, w porozumieniu z Ministrem Administracji i Cyfryzacji Andrzejem Halickim oraz Prezesem UKE Magdaleną Gaj, objęło aukcję na rezerwację częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz tarczą antykorupcyjną.

Zobacz: Startuje aukcja LTE!

Ma to na celu prewencyjne zabezpieczenie tego procesu przed ryzykiem jakichkolwiek działań o szeroko rozumianym charakterze korupcyjnym, czy też noszących znamiona bezprawnego bądź nieetycznego wpływania na wynik aukcji - napisano w komunikacie.




Jak dodano, zarówno minister, jak i prezes UKE dokładają wszelkich starań, aby aukcja została przeprowadzona w sposób całkowicie transparentny, zgodny z prawem i zasadami konkurencyjności oraz dobrymi obyczajami rynkowymi.

Zobacz: Czekaliśmy na analizę, która wykazała słabość aukcji.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:

Tagi: 800 mhz | andrzej halicki | aukcja | lte | magdalena gaj | maic | uke

w sumie: 15
  • 4

    1. ~zopo990  2014-11-17 16:49:23  host: google-proxy-66-249-81-213.google.com

    Dopiero teraz, po ogłoszeniu specyfikacji? Dużo za późno. To działanie powinno być na etapie pisania warunków udziału.

  • 1

    3. ~z  2014-11-17 17:00:32  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Możliwe jest sporo możliwości ale czy wszystkie sztuczki są ustawowo zabronione to może dowiemy się po wszystkim,mając swoją wiedzę będzie to bitwa bez skrupułów do upadłego jakiej jeszcze nie było na świecie.800 mHz to jest ogromny skok w rozwoju telewizji internetowej ,internet tylko przy okazji.Osobiście uważam zabezpieczenia wszelkiego kalibru za zasadne nam nadzieje iż urząd posiada prawników z górnej pułki.

  • 1

    4. ~  2014-11-17 17:26:27  host: user-94-254-145-90.play-internet.pl

    Tarcza antykorupcyjna jak to podniośle brzmi! Halicki pewnie jest dumny i blady.

  • 2

    5.  2014-11-17 17:26:30

    Ja bym się cofnął z tą ochroną do bezsensownego oczekiwania na opinię ministra ;-)

  • 1

    6. ~Mirek  2014-11-17 20:48:50  host: user-94-254-129-86.play-internet.pl

    PO i transparentność,śmiechu warte.
    ~z słowo półka piszemy przez ó.

  • 0

    7.  2014-11-17 22:30:10

    karty rozdane a "oni" sie dopiero budzą..żeby zarzutów nie postawiono prezesowi uke ktory ostro latał (moze nadal bedzie?) i nic nie wylatał..niemieccy przyjaciele z dt.pl nie usiedli do stolikow prezesa uke i w życiu nie wycofają żadnego pozwu..w aukcji lte tez tak bedzie-przeciez dla tych organów procedura aukcji ( pierwszej w pl) to czarna magia.mam juz dzis nadzieje ze prezes uke sie zmieni po tej rzetelnie przygotowanej aukcji

  • -1

    8. ~pracuje zarabiam  2014-11-17 22:44:23  host: user-94-254-145-129.play-internet.pl

    A ją mam nadzieję, że PLK weźmie wszystko co się da. uruchomi dodatkowe usługi, wpuści tv internetowa, da stabilną moc sygnału. Dojdzie do monopolu. UOKiK chcąc reagowac pozwoli zagranicznemu Opowi na wejście na rynek obniżając bariery wejścia.tak jak zrobili z P4. Wtedy będzie wybór - nędza za grosze albo jakość za pieniądze. i ci co chcą mieć pożądane usługi na należytym poziomie będą wiedzieć za co płacą. A jak Mhz zostaną podzielone, jak tort na urodzinach czyli każdemu się należy, to dalej będziemy mieli posuche prędkości.

  • 0

    9. ~Punk  2014-11-18 10:43:20  host: apn-46-76-165-118.dynamic.gprs.plus.pl

    Jakiś POpapraniec mi skasował post, więc powtórzę jeszcze raz.
    Nie wierze w ani jedno o uczciwej aukcji gdyż u władzy są same skorumpowane świnie i prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw że ktoś dostał w łapę dzięki czemu ten 2 ma korzystniejsze warunki.

  • 0

    10.  2014-11-18 12:34:03

    9 - a kogo byś widział u władzy, kto by zapewnił uczciwą aukcję? Młode wilki z PiS?

  • 0

    11.  2014-11-18 12:36:38

    Rodzinny PSL?

  • 1

    12.  2014-11-18 12:38:32

    Dajcie sobie spokój z polityką w serwisie telekomunikacyjnym, co? Jak już to o polityce ale nie kadrowej rozmawiajmy - kierunkach rozwoju branży, co da nowa technologia itd. Na wyborach mogliście dać upust swoim przekonaniom... Byliście?

  • 0

    13. ~Punk  2014-11-18 14:57:37  host: apn-46-76-165-118.dynamic.gprs.plus.pl

    Do "wlo" ja bym całą obecną władze wykopał na zbity pysk i zmienił przepisy o odpowiedzialności za swoje czyny, a potem niech idą nowi nie związani z tą sitwą która rządzi od ponad 25 lat jak i nie więcej.

  • 1

    14. ~  2014-11-18 15:12:29  host: afde204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech już wreszcie zlicytują te częstoliwości, zwlekanie nikomu oprócz Plusowi nie pomaga...

  • -1

    15.  2014-11-18 16:53:24

    przeciez zwlekanie to wyłącznie interes Plajty

  • 0

    16.  2014-11-25 09:21:57

    CBA tak mocno zasłoniło proces, ze nic kompletnie nie wiadomo o aukcji? Fakt, ze Biuro szeryfa robotę skończyło po przyjęciu ofert i do domu szeryf i zastępcy szeryfa sobie poszli, ale dzisiaj to chyba powinno być już coś wiadomo - kto w kolejce stanął chociażby?

Dodaj swoją opinię