Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Audytor zatwierdził rachunkowość regulacyjną TP

Audytor zatwierdził rachunkowość regulacyjną TP

LuiN 27 Sierpnia 2008 13:45

0 0

Audyt zlecony przez UKE potwierdził prawidłowość i zgodność z prawem sprawozdania z rachunkowości regulacyjnej Telekomunikacji Polskiej za 2007 rok oraz kalkulacje kosztów usług na lata 2008-2009.

Audyt przeprowadził powołany przez prezesa UKE biegły rewident Ernst &Young Audit, który - podobnie jak w 2007 roku - wydał opinię bez zastrzeżeń stwierdzającą, że sprawozdanie i wyniki kalkulacji kosztów zostały sporządzone zgodnie z prawem i zatwierdzonymi przez prezesa UKE: instrukcją rachunkowości regulacyjnej, opisami kalkulacji kosztów, opisem przeszacowania środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Pozytywna opinia wystawiona przez audytora powołanego przez UKE, stwarza szanse na odejście od dotychczasowej, kwestionowanej przez nas, polityki ustalania cen hurtowych w oderwaniu od realiów ekonomicznych występujących na naszym rynku i oparcie tych stawek o zweryfikowany właśnie model kosztowy. Jesteśmy gotowi i otwarci na dyskusje z regulatorem na temat wyników audytu oraz sposobu ich implementacji - powiedział Ireneusz Piecuch, sekretarz genaralny i dyrektor wykonawczy Grupy TP.
Tegoroczny audyt obejmował szerszy zakres niż w 2007 roku, m.in. po raz pierwszy oprócz kosztów świadczenia dostępu telekomunikacyjnego w zakresie połączenia sieci i usług powszechnych badane były wyniki kalkulacji kosztów usług świadczonych na nowych rynkach właściwych, na których TP została wyznaczona jako przedsiębiorca posiadający znaczącą pozycję rynkową. Badanie objęło także kalkulację kosztów usług hurtowego abonamentu (WLR), usług dostępu do pętli abonenckiej (LLU) oraz usług dostępu szerokopasmowego (BSA).

Przypomnijmy, że poprzedni audyt regulacyjny został odrzucony przez UKE twierdząc, że choć do pracy audytora nie ma zastrzeżeń, to TP nie działa efektywnie kosztowo, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: TP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2008-08-27 18:53:19  host: inet20908nb-3.eranet.pl

    hymm... chyba poprawniej byloby napisac w tytule, ze &FTP twierdzi, iz audyt potwierdził prawidłowość i zgodność z prawem sprawozdania z rachunkowości regulacyjnej Telekomunikacji Polskiej za 2007 rok oraz kalkulacje kosztów usług na lata 2008-2009 ;-) Poki &FTP nie ujawni opinii audytora nie ma im co wierzyc ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet