Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AT&T zamierza wyłączyć sieć 2G

AT&T zamierza wyłączyć sieć 2G

Q! 5 Sierpnia 2012 13:13

0 0
Amerykański AT&T zapowiedział, że w 2017 roku zamierza wyłączyć sieć 2G. Wszyscy jego klienci zostaną przełączeni do sieci 3G oraz 4G.

1. stycznia 2017 roku operator zamierza wyłączyć swoją sieć 2G. Oznacza to, że od tego momentu klienci nie będą mogli już korzystać z połączeń głosowych w sieci 2G oraz transmisji danych w technologii GPRS oraz EDGE.

Do tego czasu AT&T zamierza aktywnie zachęcać klientów do wyboru sieci 3G/4G zamiast 2G. W ten sposób operator chce ograniczyć churn w swojej sieci. Obecnie z sieci 2G korzysta u niego około 12% klientów, czyli około 12,5 mln osób.


Źródło tekstu: AT&T     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • -1

    55.  2012-08-05 22:35:56

    @54 "...play-internet.pl" w tym tkwi cały sekret , w t-mobilu i plusie na egde wszystko działa na cacy , również rozmowy

  • 1

    57.  2012-08-05 22:48:43

    3G jest naturalnym postepem i wg mnie operatorzy powinni wspolnie wydzielic i zostawic kilka kanalow dla 2G tylko dla glosu w ramach roamingu krajowego. Reszte np pasma 900MHz przeznaczyc na 3G bo ta technologia lepiej wykorzystuje dostepne zasoby radiowe. Japończycy juz kilka lat temu wylaczyli calkiem 2G i nie narzekaja.

  • 1

    59. ~grzes  2012-08-06 00:36:53  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    @42 to ty chyba grałeś na odkurzaczu, dobry lcd z podświetleniem led, albo panel oled w full hd to jest coś czego kineskopy już nie osiągną .... nie mówię ze crt mają zły obraz, bo mają niezły ale przeświadczenie (sprzed 10 lat)o ich wyższości nad lcd to już można między bajki włożyć nie mówiąc o oled/amoled

  • 2

    60.  2012-08-06 00:49:20

    59). Nie na odkurzaczu, ale na Sony Trinitron. I nie zachwalaj tak LCD, bo przez takich jak Ty - ludzie kupowali złomy LCD i męczyli oczy byle jakimi kolorami i smużeniem w np. Unreal Tournament. Teraz technika poszła do przodu, to być może dorównują CRT.

  • 1

    64. ~ghtb  2012-08-06 04:44:07  host: 46.233.68.86

    Czas zacząć sprzedawać moje telefony z szuflady

  • 1

    65. ~do marrcusa  2012-08-06 08:19:34  host: aarf50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panocku marrcus, a od kiedy to HD Voice ma cokolwiek wspólnego z 3G? Działa dokładnie tak samo w 2G.

  • 1

    66. ~do 57  2012-08-06 08:49:52  host: z31-02.opera-mini.net

    w japoni nigdny nie bylo gsm

  • 2

    68. ~  2012-08-06 09:31:48  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    KOrzystam z 2G, bo bateria trzyma dłużej, nadal też zasięg 2G jest większy.

  • -1

    69.  2012-08-06 09:38:34

    @kris1992 - a o ilu przypadkach publicznej zapowiedzi wylaczenia sieci 2G ostatnio slyszales?

  • 1

    70. ~Szymon  2012-08-06 10:37:05  host: cpc3-bath5-2-0-cust41.aztw.cable.virginmedia.com

    Wogole o czym te wszystkie komentarze. Przeciez to jest zapowiedz wylaczenia 2g w USA i to za 5 lat a wy chcecie wylaczac siec 2g w Polsce juz teraz.....

  • 1

    71. ~Misiek  2012-08-06 11:36:07  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    W USA GSM to tylko AT&T i T-mobile. większość sieci to CDMA i to bez karty SIM. Patrz Verizon, Sprint... Dlatego są takie żarty o AT&T, jak ten stary ale jary: http://tinyurl.com/2azm5k8

  • 0

    72.  2012-08-06 12:22:17

    W Polsce pewnie nigdy nie wyłączą...

  • -1

    73. ~do kris1992  2012-08-06 12:48:13  host: aarf50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kris1992, piszą bo to chyba pierwsza sieć która zapowiedziała coś takiego. Myślę, że gdyby Polska jako pierwszą na świecie wyłączano jakąś sieć 2G to i w USA pojawiłaby się o tym wzmianka.

  • 1

    74.  2012-08-06 12:55:43

    65, od momentu w którym jest dostępny także w 3G? Nie we wszystkich sieciach dostępny jest również w GSM (patrz Polska - Play), to po pierwsze. Po drugie, najlepszą jakość rozmowy zapewnia jedynie połączenie 3G + HD Voice. Z tego co wiem, to dla sieci GSM i 3G stosuje się kodeki HD Voice o rożnych parametrach jakościowych, co powoduje (niewielkie) różnice w jakości dźwięku.

  • 2

    75. ~  2012-08-06 15:06:40  host: abey33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 24 według ciebie jak mam nokie e50 to nie jestem normalny ?

  • -1

    76.  2012-08-06 15:20:25

    rudylisie to źle że nie wyłączą wcale? Niech wyłączą 4G i 3G bo szkoda baterii i tak nikt tego nie używa.

  • 0

    77. ~Słoneczny  2012-08-06 19:19:32  host: 89-77-234-215.dynamic.chello.pl

    @41. Ja też nie odczuwam potrzeby wydawania miesięcznej pensji na LCD, bo odczułem potrzebę wydania dwumiesięcznej pensji na Plazmę. :-) Większość pewnie wkrótce zmieni zdanie. CRT nie są przecież wieczne, a nie produkuje już się ich chyba od 4 lat. @42. Wiem, że jest przereklamowany dlatego właśnie zmieniłem stary CRT na Plazmę. Sentyment sentymentem, ale kiedyś CRT zacznie się psuć a naprawa będzie nieopłacalna. I co wtedy? No dobra, koniec offtopu o TV. analogicznie to samo czeka telefony, jak nie za 5 to za 10-15 lat.

  • 0

    78. ~dav  2012-08-06 20:24:22  host: 87-204-10-63.ip.netia.com.pl

    heh niech se wyłączają, przeciez w Stanach i tak wszyscy korzystają z zabytkowego CDMA, a nie GSM...

  • 0

    79. ~  2012-08-06 21:11:56  host: ip-78-30-104-84.free.aero2.net.pl

    rozumiem że AT&T sfinansuje ludziom mającym stare telefony terminale z obsługą 3G

  • 0

    80.  2012-08-07 03:24:44

    79 tak i jeszcze aero im da

Dodaj swoją opinię