Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AT&T przejmuje Nextel Mexico, będzie trzecim graczem w Meksyku

AT&T przejmuje Nextel Mexico, będzie trzecim graczem w Meksyku

LuiN 26 Stycznia 2015 21:14

0 0

AT&T jest na wielkich zakupach w Meksyku. Dziewięć dni po przejęciu Iusacella, przejmuje podobnej wielkości Nextel Mexico.

Za mniejszą z sieci AT&T zapłaci 2,5 mld dolarów, podczas gdy za nieco większego Nextela tylko 1,875 mld dolarów. Druga z transakcji jest elementem aukcji upadłościowej dotychczasowego właściciela Nextela, NII Holdings. Zdobyte pieniądze NII Holdings zamierza przeznaczyć na budowę sieci w Brazylii.

Nextel Mexico ma około 3,6 mln abonentów, a zasięgiem swojej sieci dociera do 76 mln mieszkańców kraju (przy populacji wynoszącej 118 mln). Nieco większy zasięg miał przed przejęciem Iusacell - docierał do około 82,6 mln mieszkańców kraju.
AT&T planuje na bazie już istniejącej infrastruktury i przejętych licencji na częstotliwości stworzyć ofertę, którą będzie mógł skutecznie konkurować z Movistarem (ponad 21 mln aktywnych kart SIM) i liderem na rynku - Telcelem z ponad 73 mln subskrybentów.

AT&T w ostatnim czasie przejął również DirectTV, amerykańskiego dostawcę telewizji z 41% udziałów w SKY Mexico. Prawdopodobnie więc mieszkańcy Meksyku wkrótce będą mogli skorzystać z nowej oferty łączonej - telefon + telewizja.

Źródło tekstu: AT&T, Bloomberg, wł     

Dodaj do:

Tagi: at&t | iusacell | nextel

w sumie: 2
  • 0

    1.  2015-01-27 02:46:47

    Chyba lubią marnować pieniądze. Ja rozumiem ekspansję, ale tu mi wygląda na umotywowaną tylko geograficznie (no, OK, jak myślą to może zrobią jakieś atrakcyjne połączenia do USA, gdzie jest rzesza Meksykanów). Nie sądzę, żeby im się udało - Slim ma tam przecież nie tylko niezwykłą pozycję rynkową, ale i polityczną.

  • 0

    2. ~  2015-01-27 18:30:47  host: user-94-254-145-92.play-internet.pl

    A miejscowy regulator wyraził zgodę? I za ile?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-98-96.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet