Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AT&T dodatkowo zaszyfruje rozmowy

AT&T dodatkowo zaszyfruje rozmowy

Q! 8 Października 2010 07:20

0 0
AT&T poinformował, że wprowadzi do swojej oferty nową usługę polegającą na dodatkowym szyfrowaniu prowadzonych w jego sieci rozmów. Ma to zachęcić klientów przekazujących telefonicznie ważne informacje do wyboru właśnie tego operatora.Nowa usługa AT&T pracować będzie w oparciu o usługi wykorzystujące rozwiązania zarówno sprzętowe, jak i programowe. TrustChip firmy KoolSpan to urządzenie wielkości karty microSD, który umieszczany będzie fizycznie w jego porcie.

One Vault Voice natomiast to programowa propozycja firmy SRA International, która zaoferuje interfejs użytkownika ułatwiającego obsługę modułu TrustChip. Ich połączenie ma pozwolić na prowadzenie w pełni bezpiecznych i szyfrowanych rozmów.

Nowa usługa będzie kompatybilna z telefonami BlackBerry oraz pracującymi pod kontrolą Microsoftowych systemów mobilnych. Jednak w tym drugim przypadku nie określono czy chodzi o telefony z Windows Mobile czy Windows Phone 7 na pokładzie.

Wprowadzając tego typu usługę AT&T ma nadzieję na zachęcenie do swoich usług m.in. agencje rządowe, instytucje finansowe czy biznesmenów.

Źródło tekstu: MobileBurn, KoolSpan, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2010-10-08 08:13:40

  Czyli można sądzić, że rozmowy w sieciach W4 w naszym kraju, jakim jest Polska. Są podatne na działania takie jak: Podsłuch, Śledzenie, Szpiegostwo.

 • Ten komentarz został ukryty.

  2

  2.  2010-10-08 08:17:12

  Jak "SRA international" sie za to wziela to musi być dobre!

 • Ten komentarz został ukryty.

  2

  3. ~  2010-10-08 21:43:10  host: 77-254-31-48.adsl.inetia.pl

  I za chwile służbiści specjalni wyskoczą z płaczem że szyfrowanie im utrudnia prześladowanie ludności pod pretekstem walki z terroryzmem.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4.  2010-10-10 00:01:02

  1: rozmowy są szyfrowane, natomiast są również podatne na klasyczne wady i zalety GSM. At&t proponuje zestawienie szyfrowanego VPN'a między urządzeniami, szyfrowanego i z namiastką Radiusa, co jest o wiele, wiele wyższym standardem.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-184-73-21-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet