Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AT&T dodatkowo zaszyfruje rozmowy

AT&T dodatkowo zaszyfruje rozmowy

Q! 8 Października 2010 07:20

0 0

AT&T poinformował, że wprowadzi do swojej oferty nową usługę polegającą na dodatkowym szyfrowaniu prowadzonych w jego sieci rozmów. Ma to zachęcić klientów przekazujących telefonicznie ważne informacje do wyboru właśnie tego operatora.

Nowa usługa AT&T pracować będzie w oparciu o usługi wykorzystujące rozwiązania zarówno sprzętowe, jak i programowe. TrustChip firmy KoolSpan to urządzenie wielkości karty microSD, który umieszczany będzie fizycznie w jego porcie.

One Vault Voice natomiast to programowa propozycja firmy SRA International, która zaoferuje interfejs użytkownika ułatwiającego obsługę modułu TrustChip. Ich połączenie ma pozwolić na prowadzenie w pełni bezpiecznych i szyfrowanych rozmów.
Nowa usługa będzie kompatybilna z telefonami BlackBerry oraz pracującymi pod kontrolą Microsoftowych systemów mobilnych. Jednak w tym drugim przypadku nie określono czy chodzi o telefony z Windows Mobile czy Windows Phone 7 na pokładzie.

Wprowadzając tego typu usługę AT&T ma nadzieję na zachęcenie do swoich usług m.in. agencje rządowe, instytucje finansowe czy biznesmenów.

Źródło tekstu: MobileBurn, KoolSpan, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2010-10-08 08:13:40

  Czyli można sądzić, że rozmowy w sieciach W4 w naszym kraju, jakim jest Polska. Są podatne na działania takie jak: Podsłuch, Śledzenie, Szpiegostwo.

 • 2

  2.  2010-10-08 08:17:12

  Jak "SRA international" sie za to wziela to musi być dobre!

 • 2

  3. ~  2010-10-08 21:43:10  host: 77-254-31-48.adsl.inetia.pl

  I za chwile służbiści specjalni wyskoczą z płaczem że szyfrowanie im utrudnia prześladowanie ludności pod pretekstem walki z terroryzmem.

 • 0

  4.  2010-10-10 00:01:02

  1: rozmowy są szyfrowane, natomiast są również podatne na klasyczne wady i zalety GSM. At&t proponuje zestawienie szyfrowanego VPN'a między urządzeniami, szyfrowanego i z namiastką Radiusa, co jest o wiele, wiele wyższym standardem.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-87-62.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet