Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ATM nie planuje przejęć

ATM nie planuje przejęć

sirmark 28 Maja 2008 10:29

0 0

Ponad połowa z 50 mln zł, które ATM chce przeznaczyć w tym roku na inwestycje, pójdzie na rozbudowę sieci telekomunikacyjnej - pisze Rzeczpospolita.

Wśród planowanych przedsięwzięć nie ma jednak przejęć innych spółek. Jak mówią przedstawiciele ATM, choć prowadzą rozmowy w tej sprawie z różnymi firmami, na spektakularne zakupy się nie zanosi. Giełdowa koniunktura nie sprzyja akwizycjom, gdyby chcieć sfinansować je nowymi emisjami czy też przeprowadzić na zasadzie wymiany akcji - tłumaczą w ATM.

W poprzednich latach spółka inwestowała w firmy informatyczne, między innymi przedsiębiorstwa opracowujące nowe technologie do świadczenia usług w sieciach telekomunikacyjnych: rec-order specjalizujący się w elektronicznej muzyce, Cineman zajmujący się cyfrowymi usługami wideo czy mPay rozwijający system mobilnych płatności w sieciach komórkowych.
Ta ostatnia spółka chciała w ubiegłym roku trafić na giełdę, ale ostatecznie do tego nie doszło, bo nie udało jej się wprowadzić mobilnych płatności do wszystkich czterech sieci komórkowych, przez co cały projekt wyhamował. ATM musiał pod koniec ubiegłego roku skorygować w dół prognozę wyniku finansowego.

Przychody ATM wyniosły w 2007 r. 260 mln zł przy 20 mln zł zysku netto. Sprzedaż była o 78% większa niż przed rokiem, na co miały wpływ właśnie akwizycje kilku firm informatycznych.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-05-28 11:15:04

    A szkoda, ze nie planuje przejec, bo to najlepsza firma tego typu w Polsce :(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet