Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ATM nie kupi Crowley'a

ATM nie kupi Crowley'a

WitekT 27 Lutego 2007 13:47

0 0

ATM zrezygnował z przejęcia jednego z krajowych operatorów telekomunikacyjnych. Według nieoficjalnych informacji chodziło o spółkę Crowley. W związku z rezygnacją z przejęcia zmianie ulegają cele inwestycyjne dla nowej emisji akcji.

Wcześniej ATM informował, że w marcu planuje przeprowadzić emisję akcji o wartości rzędu 200 mln zł, a jej ostateczna wielkość zależeć będzie od rozmów w sprawie przejęć innych spółek.

W związku z rezygnacją z przejęcia, ATM zmodyfikował cele inwestycyjne planowanej emisji. Około 40 mln zł spółka wyda na budowa telekomunikacyjnej infrastruktury dostępowej dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek administracji w oparciu o technologie radiowe i wykorzystanie łączy zestawianych w ramach umowy ramowej z TP.
Około 15 mln euro ATM wyda na objęcie mniejszościowego pakietu udziałów nowej emisji międzynarodowego operatora telekomunikacyjnego, prowadzącego działalność głównie w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Około 55 mln zł zostanie przeznaczone na rozbudowę infrastruktury operatorskiej, a około 30 mln zł na budowę platform technologicznych dla usług sieciowej dystrybucji treści oraz infrastruktury do świadczenia innowacyjnych usług spółek zależnych (głównie mPay i Cineman).

Natomiast 14,96 mln zł zostanie wydane na zapłatę za udziały objęte w KLK Technologie Informatyczne, a 3 mln zł na przejęcie udziałów w Sputnik Software.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet