Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ATM Mobile zajmie się mikropłatnościami

ATM Mobile zajmie się mikropłatnościami

sirmark 9 Lipca 2007 15:47

0 0

Bogusław Kułakowski pokieruje firmą ATM Mobile, która rozwija system płatności przy użyciu telefonu komórkowego (m-płatności). Zadaniem dawnego szefa Ery i byłego wiceprezesa grupy ITI jest przygotowanie strategii rozwoju i uruchomienie usług m-płatności na polskim rynku - pisze Puls Biznesu.

Do realizacji planów ATM Mobile potrzebna będzie bliska współpraca z operatorami komórkowymi i bankami. Pierwsze umowy z telekomami mają zostać ogłoszone w najbliższych tygodniach.




ATM Mobile nie chce bezpośrednio konkurować z operatorami systemów kart płatniczych. Priorytetowym rynkiem będą mikropłatności tj. transakcje do 40 zł. Firma stawia na parkometry, taksówki, bary szybkiej obsługi i saloniki prasowe. Kolejnym polem ekspansji ma być Internet.

Firma jest przekonana, że sprzedawcy towarów i usług będą bardzo zainteresowani nową formą płatności. Chce im zaoferować niższe prowizje niż w przypadku transakcji kartami i mniejsze opłaty za dzierżawę terminali, których instalacja ma być szybsza i prostsza.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~nokia  2007-07-09 18:13:49  host: dynamic-62-87-146-249.ssp.dialog.net.pl

    nareszcie można płacić poprzez telefon komórkowy super

  • 0

    2. ~pawel_m  2007-07-09 18:14:18  host: 192.193.245.15

    no i własnie o to chodzi abym za pietrusze w zieleniaku i gazete w kiosku zapłacił bezgotówkowo!!! :)

  • 0

    3. ~eee  2007-07-09 18:14:24  host: dynamic-62-87-146-249.ssp.dialog.net.pl

    oferta super

  • 0

    4. ~6233  2007-07-09 18:15:57  host: dynamic-62-87-146-249.ssp.dialog.net.pl

    ciekawe czy wejdzie to w całym kraju

  • 0

    5.  2007-07-09 18:37:01

    #2 pawel_m: kluczem do ewentualnego sukcesu tej uslugi w naszym kraju bedzie wysokosc prowizji narzucanej odgornie przez obslugujacego mikroplatnosci (a wiec ATM Mobile) oraz minimalna wysokosc transakcji, powyzej ktorej bedzie sie oplacalo ja wykonac sklepowi (jak widac, bardzo zalezne z pierwszym). Co wiecej, wchodzi w gre takze popularnosc modeli komorek zblizeniowych - na razie te modele sa raczej malo widoczne. To wszystko jest istotne, bo maly sklep ma maly budzet, wiec musi nim bardzo efektywnie zarzadzac, zeby dac sobie rade (szczegolnie w dobie supermarketow wykupywanych przez hipermarkety).

  • 0

    6. ~ukenamuniu  2007-07-09 22:42:37  host: nat-go2.aster.pl

    PLANET #5. Z pewnością nie zależy Ci na pochwałach, ale daj się pochwalić za mądry wpis, co?

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2007-07-09 22:58:45  host: nat-go2.aster.pl

    Planet: tylko nie jestem przekonany czy metodą "zbliżeniową", czy też np SMSem z kwotą na numer terminala "kasowego"?

  • 0

    8. ~jojo  2007-07-09 23:56:30  host: edx241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7 - To chyba zależy od urody ekspedientki...? Jeżeli jest ładna, to chyba lepsza jest "metoda zbliżeniowa"...

  • 0

    9.  2007-07-10 01:16:35

    Albo kody paskowe przez MMS tak jak to jest w Japoni.

  • 0

    10.  2007-07-10 08:58:22

    Niekoniecznie sprzedawcy będą zadowoleni:) Bardzo mało jeżdżę taksówkami, ale nie pamiętam aby kiedykolwiek w nocy dano mi paragon. Przy takiej płatności kwotę będzie trzeba nabić na kasę

  • 0

    11.  2007-07-12 12:16:55

    ukenamuniu: co prawda lubie UKE i decyzje Pani Ani (choc nie wszystkie - z glowa), wiec czasami naturalnie nie moge zgodzic sie z Twoimi wypowiedziami (z nickiem ? ;), ale jesli juz - to wole wpierw zapytac czy #6 bylo bez ironii ;) Bo jak wiadomo, userow tu mamy róóóżnych... :) Cieszy mnie tylko to, jesli wynika z komentarzy jakas madra dyskusja i moge sie czegos nowego dowiedziec (szczegolnie, jesli to istotne kwestie). Co do technologii: obstawiam zblizeniowki... na tym bazuje wiekszosc szybkich platnosci za granica, u nas pewnie bedzie sie kopiowac taki model. Pozdrawiam.

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2007-07-12 21:52:47  host: nat-go2.aster.pl

    PLANET: Też lubię, ale pracowników uke. Nie - mówię słusznie wytkniętej linii przez szeryfa, polegającej na karaniu i nakładaniu obowiązków bez analizy rynku. Niekiedy nawet poza rynkiem i regulacjami unijnymi, np. próba (kontra KE!)szerokopasmowego dostępu do sieci stacjonarnej , nieaktywne łącza abonenckie w uwalnianiu pętli i podpętli, peering, itp. Wpis #6 był bez ironii, też zastanawiałem się nad opłacalnością i realizacją techniczną. W tym projekcie bierze udział bank. Jeśli metoda zbliżeniowa, to chyba terminal musi sprawdzać w banku wypłacalność klienta i realizować zlecenie. Jeśli połączenie na numer terminala, to może (?) to zrobić operator systemu.

  • 0

    13.  2007-07-13 12:43:44

    No coz, z UKE nie jest taka prosta sprawa... ale to zupelnie inny watek :) Idac Twoim tropem myslenia - raczej nie sprawdzenie wyplacalnosci klienta w momencie dokonywania transakcji, a wczesniejsze jej zweryfikowanie - lub ustalenie odgornego limitu przez klienta we wspolpracy z jego bankiem... Wydaje mi sie, ze dobra analogia bylyby szybkie platnosci karta kredytowa w US of A - np. w takim McDonaldzie (choc oczywiscie nie tylko) dokonujac transakcji ponizej 10 $ w _ogole_ nie musisz potwierdzac operacji PINem, badz podpisem. Wydaje sie, ze to nie przejdzie w polskich warunkach... ale nigdy nic nie wiadomo :) Pozdrawiam.

  • 0

    14. ~man  2007-07-18 23:34:03  host: inet20908nb-1.eranet.pl

    Pomysł dobry. Problem w tym ,że zajmują się nim patałachy. Wniosek: nic z tego nie wyjdzie!

Dodaj swoją opinię