Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Atak na infolinie Radia Maryja

Atak na infolinie Radia Maryja

LuiN 1 Czerwca 2010 12:40

0 0

Ojciec Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, opublikował na łamach swoich mediów list otwarty do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. W liście prosi o pomoc w walce z tzw. stalkerami, którzy zablokowali numery kontaktowe rozgłośni.

W swoim liście Tadeusz Rydzyk wskazuje, że nieznani sprawcy podszywają się pod rozmaite numery telefonów znane adresatom, rozsyłając SMS-y typu: Pada mi bateria, zadzwoń pilnie pod numer telefonu 566108100. Następnie adresaci tych wiadomości oddzwaniają na wskazany numer i są zdziwieni, że dodzwonili się do Radia.




Druga forma ataku to stałe wydzwanianie na numery Radia Maryja, często z wyzwiskami i groźbami pod adresem osób pracujących w Radiu. O atakach poinformowana została już Telekomunikacja Polska - ta jednak rozkłada ręce.

W walce Tadeusza Rydzyka ze stalkerami nie pomaga polskie prawo, w którym brakuje regulacji umożliwiających sprawną walkę z procederem. Na tę chwilę do Radia dodzwonić się nie da.

Źródło tekstu: Nasz Dziennik, wł     

Dodaj do:
w sumie: 98
  • 1

    92. ~xcom  2010-06-09 01:17:22  host: 212-102-22-19.adsl.inetia.pl

    @89-antago, @91-Adam, Wcale nie musicie. Wysyłajcie tak jak ja na Polski Czerwony Krzyz. Sms o tresci POMOC na numer 7364 (www.pck.pl). 100% sumy idzie na powodzian. A dzieki podwojnemu doladowaniu nawet 200% ;)

  • 1

    93. ~xcom  2010-06-09 01:26:44  host: 212-102-22-19.adsl.inetia.pl

    @Szyszlel, ty to jestes element skoro zagladasz do takich dziur:o Po co zabierasz glos jesli NIE MASZ wiedzy! Po co podjudzasz! Jesli masz watpliwosci to wysylaj na PCK i kropka. Tam ewidencja jest przedstawiana na biezaco i DOKLADNIE wszystko trafia gdzie powinno.

  • -1

    94. ~  2010-06-09 07:45:09  host: korp14.avistamedia.pl

    93 ~xcom Sygerowałbym wpierw poczytać (niekoniecznie te źródła jake podałem), dowiedzieć się faktów, a dopiero potem mając WIEDZĘ krytykować czyjąć wypowiedź. Po co zabierasz głos skoro jej nie posiadasz? Do PCK nie mam nic. Funkconuje na w miare uczciwych zasadach (ale z tymi 100% to juz przesadziłeś). Jedyny minus to te ich kosze do zbiórki odieży. Zawartośc nie idzie dla biednych, ale odbiera je firma która te ubrania tnie i sprzedaje jako czyściwo.

  • -2

    95. ~radiomaryjnymNIE  2010-06-09 08:56:37  host: ip-94-42-52-105.multimo.pl

    sam dostałem takiego smsa, ale nie dodzwoniłem się, wiec wysłałem smsa. hehe. prokuratura żartami się raczej nie zajmuje. i tyle.

  • -1

    96.  2010-06-09 09:04:04

    @xcom Moja wypowiedz dotyczyla okreslonej fundacji i doswiadczen z nia zwiazanych. Poza tym to juz jakas epidemia z tym laczeniem 2xTT z pomoca dla powodzian. Masz ochote pomoc (nawet dwukrotnie), to na wspomnianej przez Ciebie stronie znajdziesz zapewne nr konta PCK. Zrob przelew. Chcesz wciagnac w to promocje operatora? Idz do swojego i wez w promocji fona za zlotowke, a nastepnie przekaz komus, kto go stracil w powodzi..

  • -1

    97. ~draw  2010-06-09 17:39:12  host: public4178.xdsl.centertel.pl

    ojcze Tadeuszu, "alleluja i do przodu"!

  • -1

    98. ~  2010-06-09 19:56:23  host: 212.160.172.70

    wezcie tego Tadzia i w kosmos poslijcie!

  • 2

    99. ~xcom  2010-06-09 21:03:07  host: 212-102-22-252.adsl.inetia.pl

    #96. Chyba nie zrozumiales przekazu? Wlasnie o to chodzi, ze dzieki podwojnemu mozemy LEPIEJ wesprzec powodzian anizeli robiac zwykly przelew czy wysylajac sms z innej oferty czy operatora. Doladowac konto i tak musisz. Wydajesz te same pieniadze z ta jednak roznica, ze wysylajac z TakTaka - absolutnie nic cie to nie kosztuje!! Chyba, ze przeznaczysz rowniez kwote, ktora realnie wydales. Dla mnie ten sposob jest doskonaly. Sam tak robie. Jesli dajmy na to zamierzam przekazac 100zl, to dokonujac przelewu na poczcie na PCK trafi tylko 97,50zl bo 2,50zl wynosi prowizja. Robiac to z telefonu Ery dzieki 2xTT wysylam 54-55 smsow na numer 7364 o tresci POMOC w cenie 3,66zl czyli powodzianie otrzymuja dokladnie drugie tyle (wiem jak to zabrzmialo, prosze sie nie smiac:). NIE ZNAM LEPSZEGO SPOSOBU. Jak znasz taki, poprosze.

  • 1

    100. ~xcom  2010-06-09 21:13:52  host: 212-102-22-252.adsl.inetia.pl

    Wychodze z zalozenia, ze sa ludzie, ktorzy znacznie lepszy zrobia uzytek z tych pieniedzy. Polski Czerwony Krzyz zna dokladna sytuacje i zagospodaruje te pieniadze we wlasciwy sposob. Aktualnie bowiem nie potrzebuja np. odziezy za to zbieraja zywnosc i srodki czystosci. Aha robie to ze zwyklej wewnetrznej zyczliwosci:) Ile moglem to przekazalem. W trudnych sytuacjach Polacy powinni sie wspierac a nie zbijac baki. [Popatrz chocby na Zydow. Nie spotkalem sie z sytuacja aby jakiemus zylo sie gorzej. Cale spoleczenstwo sobie pomaga. Mentalnosc godna podziwu.] Dokladnie odwrotnie jak postepuje Bronek czy Olechowski:(

  • 2

    101. ~Piotr  2010-06-09 23:49:36  host: dynamic-78-8-5-34.ssp.dialog.net.pl

    A ja czasem słucham Radia Maryja i czytam Nasz Dziennik i powiem Wam, że te media lubi zdyskwalifikować wyborcza, nie wspominając o onecie... Przeczytałem http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100525&typ=sw& ;id=sw01.txt i to jest jedyne źródło gdzie znalazłem tę informację. Onet pisał wtedy o dodzie...

  • -1

    102. ~Szyszlel  2010-06-10 07:15:52  host: korp14.avistamedia.pl

    99. xcom. Obawiam się że Ty niestety nie zrozumiałeś. Weź pod uwage że wysyłając smsy-y na Caritas powiedzmy na łaczną kwotę 100 zł, to z tej sumy 20 - 30 zł trafia do powodzian, a 70 - 80 zł trafia na "utrzymanie fundacji". A wysyłając z telefonu dzieki 2xTT wysylam 55 smsow w cenie 3,66zł wydajesz 201,30 a z tej sumy do powodzian trafia 60,39 - 40,26 a na utrzymanie caritasu trafia 140,91 - 161,04. Wolę pojść do sklepu, zakupić żywność za 100 - 200 zł i zawieźc do PCK, niż wydać 200 zł i "wspomóc" kler kwotą 160 zł

  • -1

    103.  2010-06-10 09:26:54

    @xcom #99 Ja tez (podobnie jak Szyszel) obawiam sie, ze Ty niczego nie rozumiesz. W ramach 2xTT uzyskujesz konkretne srodki wyrazone w zlotowkach. Podobne srodki uzyskujesz np. z lokaty bankowej. Podobne, bo uzyskujesz cos tylko przez to, ze gdzies umiesciles jakas konkretna kwote. Dlaczego wiec nie nawoluje sie do przekazywania odsetek na powodzian? Nie chodzi mi o sam fakt niesienia pomocy, ale o jakis dziwny sposob traktowania 2xTT jako filantropii, ktora nic nie kosztuje. Jesli przekaze owe 150zl na powodzian, to bede musial pozniej uzupelnic konto o ta sama kwote. Co mi wiec za roznica, czy przekaze ja wysylajac iles tam SMS premium, czy robiac jeden przelew z konta? Nie chodzi o sam fakt pomocy, ale o upowszechnianie dziwnej jej formy.

  • -1

    104.  2010-06-10 09:29:58

    @xcomm #96 Nie znales lepszego sposobu, to juz poznales: przelew z konta. A czas stracony na wyslanie ponad 50 SMS-ow mozna w ten sposob wykorzystac na pomoc bezposrednia.

  • -1

    105.  2010-06-10 09:35:19

    @xcomm #100 Poza tym nie wprowadzaj tutaj kampanii wyborczej. Komorowski pelni obowiazki prezydenta i ma w zwiazku z tym odpowiednie uprawnienia, ale Olechowski? :o Moze jedynie pomagac, podobnie jak inny kandydat, czyli grajac na ludzkich tragediach obiecywac im wszystko czego zapragna, bo nic go to nie kosztuje i nie musi tych obietnic spelnic.

  • 1

    106. ~pomstujmy  2010-06-10 14:37:27  host: 212-102-25-76.adsl.inetia.pl

    @antago, #105. "Komorowski pelni obowiazki prezydenta i ma w zwiazku z tym odpowiednie uprawnienia" HAHAHA:( Pierwsze informacje o zidentyfikowaniu ciała Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pojawiły się dopiero w sobotę wieczorem. Należy przy tym nadmienić, że nie miała miejsca okoliczność z art. 30 par. 1 Kodeksu Cywilnego, gdzie jest uregulowana możliwość uznania za zmarłego uczestnika m.in. podróży powietrznej. Przytoczony przepis wymaga bowiem upływu 6 miesięcy od daty katastrofy. Reasumując, przejęcie obowiązków Prezydenta dokonało się z rażącym naruszeniem przepisów Konstytucji, stanowiąc delikt konstytucyjny. Biorąc pod uwagę całokształt okoliczności wydarzeń z tragicznego 10 kwietnia 2010, uzasadnionym jest podejrzenie, iż doszło w Polsce do faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy Prezydenta przez Marszałka Sejmu RP.

  • 2

    107.  2010-06-10 14:47:34

    #103. Jak bedziesz musial, to uzupelnisz. No i co. Chyba to normalne gdy koncza sie srodki. Wnioskuje, ze wcale nie zamierzasz pomoc powodzianom i stad oburzenie. Ja także szukam sposobu na wspieranie potrzebujacych. Sa kosze w marketach, okolicznosciowe zbiorki, ale prawde mowiac ilu osobom chce sie ruszyc z fotela i pofatygowac. Dlatego uwazam za wspomniana mozliwosc naprawde bardzo dobra. Trzeba jednak pamietac, ze w uprzywilejowanej sytuacji sa posiadacze tylko taryfy Tak Tak w Erze. Ani w abonamencie ani w Happy tego nie ma. Jesli chcesz tanio dzwonic to jest Play-29gr, mBank-19gr czy VoIP.

  • 1

    108.  2010-06-10 14:52:40

    #102. Skad czerpiesz te rewelacje? Prawie mnie oswieciles. Bije od Ciebie uprzedzenie do Caritasu! Zwolnili Cie czy jak? Masz wybor, wyslij wiec kase na PCK. Co za roznica, ktora organizacje wspomozemy. Wazne sa checi i czyny za nia podazajace;) Osobiscie popieram PCK. A sposobnosc ku temu jest oczywista.

  • -1

    109. ~antago  2010-06-11 00:35:57  host: user-109-243-173-131.play-internet.pl

    @107 Nie widze zwiazku pomiedzy 2xTT i checia pomocy. Chcesz pomoc, to pomagaj w dowolnej formie. Tak trudno jest zrozumiec, ze nie ma roznicy skad pochodza srodki? Tak czy inaczej przeznaczam na to swoje srodki.

  • -1

    110. ~antago  2010-06-11 00:46:41  host: user-109-243-173-131.play-internet.pl

    @pomstujmy Napisalem o Bronislawie Komorowskim w zupelnie innym kontekscie, ale skoro Cie to smieszy, to mnie smieszy Twoj "zamach stanu" i twierdzenie, ze Kaczynski powinien byc uznany za zmarlego dopiero po 6 miesiacach, bo rozumujac Twoimi kategoriami pochowano osobe, ktora nie zostala uznana za zmarla. Wydaje mi sie, ze to podchodzi pod paragraf zwiazany z morderstwem..

  • 1

    111. ~NG  2010-06-11 09:53:26  host: user-188-33-117-99.play-internet.pl

    Poradzili sobie. :) Zadzwoniłem do RM z ciekawości i przywitała mnie informacja głosowa, że to nr RM i jeśli chcę się z nimi połączyć to mam wybrać 0. :) Wybrałem i linia wolna. :) Rydzio zawsze znajdzie sposób :P

Dodaj swoją opinię