Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus ZenFone Zoom S na polskim rynku

Asus ZenFone Zoom S na polskim rynku

orson_dzi 7 Czerwca 2017 11:21

3 1

asus zenfone zooms

Na polskim rynku jest już dostępny smartfon Asus ZenFone Zoom S wyposażony w podwójny aparat - jeden z szerokokątnym obiektywem, a drugi z zoomem optycznym.

ZenFone Zoom S to 5,5-calowy smartfon z ekranem AMOLED o rozdzielczości 1080p, który został pokryty szkłem 2.5D Gorilla Glass 5.. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 625 w parze z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Do tego dostajemy obsługę dwóch kart SIM, czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy, łączność LTE kategorii 4, Androida 6.0 (aktualizacja do 7.0 jest już przygotowywana) i bardzo pojemny akumulator o pojemności 5000 mAh z funkcją powerbanku.




Główną cechą smartfonu jest podwójny podwójny składający się z:
  • aparatu o rozdzielczości 12 Mpix z szerokokątnym obiektywem (f/1.7, ogniskowa 25 mm) Sony IMX362,
  • aparatu o rozdzielczości 12 Mpix z 2,3-krotnym zoomem optycznym (f/2.0, ogniskowa 59 mm).

Aparat został wyposażony w optyczną stabilizację obrazu oraz nagrywa filmy w rozdzielczości 4K z wykorzystaniem cyfrowej stabilizacji obrazu. Po aktualizacji systemu do wersji 7.0 pojawi się też opcja wykonywania zdjęć w formacie RAW. Przedni aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 13 Mpix (Sony IMX214)

Smartfon jest dostępny w polskich sklepach w cenie 1999 zł.

Źródło tekstu: Asus; wł     

Dodaj do:

Tagi: zenfone | asus zenfone zoom s | asus

w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2017-06-07 11:41:53  host: user-94-254-230-7.play-internet.pl

    Znów patelnia 5,5 cala

  • 0

    2.  2017-06-07 13:03:33

    Trzeba się do tego przyzwyczaić, producenci zdają sobie sprawę, że dochodzą do ściany też w kwestii wielkości wyświetlacza dlatego zmniejszają ramki, aktualnie dotyczy to produktów premium.

  • 0

    3. ~  2017-06-07 13:08:25  host: user-94-254-230-7.play-internet.pl

    Zmniejszanie ramek jest na plus, ale litości po co tysiące urządzeń 5,5 calowych jak takich do 5 cali jest pewnie tyle co palców u obu rąk. Niby ogromny wybór, ale tylko wśród patelni

  • 0

    4.  2017-06-07 13:35:14

    To już są tablety! A do tego na co się ścigać na wielkość wyświetlacza ? Jak nosisz telefon w torebce i obsługujesz go zawsze na dwie łapy to ok...A jakby Asus pokazał to ze Snapem 650, IP68 i 4,7 cala w wielkości Compact to pewnie byliby chętni. Szczególnie gdyby cena była niższa od trochę za drogiej X Compact.

  • 1

    5.  2017-06-07 13:42:48

    @4 Ciekawi mnie ile osób z takim zdanie faktycznie użytkowała większe ekrany. Zawsze 5-5,2 cala uważałem za idealną przekątną, ale od paru miesięcy za nic nie zmieniłbym na stałe 5,5 cala na coś mniejszego.

  • 0

    6. ~  2017-06-07 14:08:43  host: user-94-254-230-7.play-internet.pl

    @5

    Pytanie za 100 pkt do jakiej wielkości jesteś w stanie obsłużyć telefon wygodnie i pewnie 1 ręką? Ja wiele nie testowałem, ale Z3C daje radę na granicy, A5 2015 już nie. Dla mnie to jest granica tego czy to telefon dla mnie.

  • 0

    7. ~  2017-06-07 14:09:55  host: 212.160.172.83

    @5 Polakom nie dogodzisz ;-)chociaż fakt producenci powinni zadbać o klientów którzy wolą mniejsze urządzenia :) @4 Kwestia przyzwyczajenia ^^ korzystałem z Lumii 1320 i korzystałem z Iphone SE wszystko jest kwestią podejścia ^^

  • 0

    8.  2017-06-07 14:13:22

    Zaczynam zbierać.

  • 0

    9.  2017-06-07 14:25:56

    Errata: czy tylko ja w specyfikacji nie widzę B20?
    :-(

  • 0

    10. ~Calm7  2017-06-07 15:33:00  host: cpy143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja mam iPhona SE z wyświetlaczem 4"cali, i to jest idealny rozmiar dla mnie:-D

  • 0

    11.  2017-06-07 18:17:24

    odwieczna dyskusja czy za duży ekran czy nie. jak komus nie pasuje to neich sobie weźmie mniejszy i tyle

  • 0

    12. ~!~~  2017-06-07 18:27:22  host: aja241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Asus się rozwija. Jest coraz lepiej.

  • 0

    13. ~górnik  2017-06-07 18:49:36  host: 208.67.1.83

    Dwa koła za Snapa 625, bez jaj. Taka zabawka powinna kosztować 1500 PLN

  • 0

    14.  2017-06-07 19:47:20

    i tak wiele osob moze kojarzyc asusa tylko z komputerow i o telefonie nawet nie pomysla

  • 0

    15.  2017-06-07 20:09:55

    Na papierze bez wad. Snap 625 wystarczy w zupełności.
    Pozostaje czekać aż cena spadnie w okolice 1500.

  • 0

    16. ~grzeSiuu  2017-06-07 22:54:01  host: host-81-190-233-151.dynamic.mm.pl

    Brak podświetlanych przycisków :( Mam w starym tablecie - porażka!!!

  • 0

    17. ~Alan  2017-06-08 12:36:23  host: 89-65-211-59.dynamic.chello.pl

    Mam Asusa Zenfone 2 Laser już ponad półtora roku. Telefon na dwie karty SiM nie jakieś combo, albo karta SD, albo SiM. Telefon pracuje bezusterkowo cały czas. Żona ma to samo tylko z pojemnością 32 GB, były dwa rodzaje. Ja mam 16 GB, ale wspomagam się kartą pamięci, no i oczywiście 2 simy.
    Jak tylko stanieje ten nowy Asus do około 1,5k biorę bez zastanowienia.
    Trochę martwi mnie ta wielkość ekranu, bo ten co mam ma 5 cali i jestem do tej wielkości przyzwyczajony. Jak dla mnie akceptowalna wielkość ekranu, to właśnie 5 cali, ale już są czasem problemy ze schowaniem telefonu. Co dopiero 5,5 cala plus dedykowane etui z okienkiem.

Dodaj swoją opinię