Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus zainteresowany smartfonami z Windows Phone

Asus zainteresowany smartfonami z Windows Phone

LuiN 17 Stycznia 2013 19:43

1 1

asus padfone Asus planuje portfolio smartfonów z systemem Windows Phone 8. Być możne powstanie nawet smartfon połączony z tabletem na kształt androidowej serii Asus Padfone.

Benson Lin, wiceszef Asusa, powiedział w wywiadzie dla Wall Street Journal, że koncepcja Padfone'a ma sens również w przypadku Windows 8. Biorąc jednak pod uwagę, że w Padfone'ach cała moc obliczeniowa, jak i sam system zainstalowane są w telefonie, wizja Asusa może być trudna do zrealizowania.

Wszystkie systemy Windows 8 - od tych komputerowych, przez Windows 8 RT po Windows Phone 8 bazują na tym samym jądrze, to jednak za mało by umożliwić prostą transformację smartfonu w tablet i tabletu w netbooka.

Są dwa wyjścia z sytuacji. Jednym z nich jest zainstalowanie Windows Phone 8 w telefonie i Windows 8 w tablecie, z olbrzymią dawką dodatków umożliwiających synchronizację systemów. Drugim, umieszczenie Windows 8 RT w smartfonie i dodanie do systemu aplikacji umożliwiających wykonywanie połączeń głosowych.
Być może pojawi się jeszcze bramka numer trzy, czyli chęć współpracy nad nowym produktem ze strony Microsoftu i przebudowa interfejsu na działający w dwóch trybach. W przypadku Androida ujednolicenie platformy nastąpiło wraz z premierą systemu w wersji 4.0, który instalować można zarówno na telefonach, jak i na tabletach.

W każdym razie, po zapowiedzi ze strony LG, będziemy mieli kolejnego dużego gracza ze smartfonami wyposażonymi w system Microsoftu. Smartfony z Windows Phone 8 oferują obecnie Nokia, HTC czy Samsung.

Źródło tekstu: WSJ, wł     

Dodaj do:

Tagi: asus

w sumie: 2
  • 0

    1.  2013-01-17 22:48:40

    Fajnie...tylko szkoda że Padfone-a nadal nie jest dostępny w Polsce. A oni myślą już o portowaniu Windowsa...

  • 0

    2. ~a_lex  2013-01-17 23:21:15  host: 78.133.178.33

    Wiadomość o WP8 więc chyba można dodać, że na tym systemie nowe Telepolis źle się renderuje. Po stuknięciu 2 razy w ekran kolumna tekstu nadal jest tak mała, że ledwo czytelna.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet