Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus VivoTab Smart z Windows 8 już w sprzedaży

Asus VivoTab Smart z Windows 8 już w sprzedaży

LuiN 4 Stycznia 2013 10:38

0 0

asus vivotab smartAsus wprowadza do sprzedaży na terenie Polski tablet VivoTab Smart z ekranem HD o przekątnej 10,1 cala, pracujący na systemie Windows 8. Urządzenie będzie dostępne jeszcze w tym miesiącu w wersji z Wi-Fi i modemem LTE.

10,1-calowy wyświetlacz tabletu ma rozdzielczość 1366 x 768 pikseli, wykonano go w technologii IPS gwarantującej 178-stopniowe kąty widzenia oraz jasne i żywe kolory. Dzięki opcjonalnej klawiaturze TranSleeve urządzenie może pracować w sposób podobny do notebooka / netbooka.

Za sprawą procesora Intel Atom Z2760 (dwa rdzenie 1,8 GHz, 2 GB pamięci RAM), tablet oferuje nawet 9,5 godziny pracy na baterii. Tablet jest w pełni kompatybilny z aplikacjami dla systemu Windows 8 (zainstalowany jest "pełny" Windows 8, a nie jego odmiana RT). Oferuje także obsługę szerokiej gamy akcesoriów plug and play. 64 GB pamięci SSD Asus rozszerza za darmo przez 3 lata o 32 GB miejsca w chmurze (Asus WebStorage), nie zabrakło też czytnika kart pamięci.

Z tyłu tabletu umieszczona została kamerka 8 Mpix z pięciosoczewkowym obiektywem wyposażonym w funkcję autofocus, pozwalająca kręcić filmy FullHD, natomiast z przodu znalazła się kamerka 2 Mpix, umożliwiająca prowadzenie rozmów wideo w rozdzielczości nawet FullHD. System audio Asus SonicMaster gwarantuje wysoką jakość dźwięku w każdych warunkach zarówno na słuchawkach, jak i wydobywającego się z wbudowanych głośników stereo.




Obudowa tabletu (o grubości 9,7 mm i masie 580 gramów) dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: białym, niebieskim oraz czerwonym. Sugerowana cena detaliczna za tablet wyposażony w łączność Wi-Fi i LTE to 2499 zł.

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety


Źródło tekstu: Asus     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1.  2013-01-04 11:31:49

    Coś mi się wydaje, że cena nie jest zbyt atrakcyjna.

  • -1

    2. ~ABP  2013-01-04 11:45:35  host: 77-253-71-97.adsl.inetia.pl

    A mnie się wydaje, że ci się dobrze wydaje. ;-) Uważam, że jeśli inne tablety z W8 będą w podobnej cenie, to ciężko będzie im się przebić wśród konkurencji tabletów z Androidem.

  • -1

    3.  2013-01-04 11:52:38

    "kamerka 2 Mpix, umożliwiająca prowadzenie rozmów wideo w rozdzielczości nawet FullHD" to tak się da?

  • -1

    4. ~  2013-01-04 12:25:06  host: 212.160.172.70

    zobacz jaka rozdzielczosc to 2mpix a pozniej porownaj z rozdzielczoscia fullhd ;) co do urzadzenia bardzo fajne a przedewszystkim funkcjonalne, mamy pelnego windowsa w plecaku i fakt cena 1500 zrobila by swoje na polskim rynku

  • 0

    5.  2013-01-04 12:26:04

    3: Jak rozumiem to jest żart z Twojej strony? Jeśli nie to przemnóż sobie 1920x1080, jaki wynik otrzymujesz? :)

  • -1

    6.  2013-01-04 14:31:19

    Przyznaję się do błędu, nie policzyłem i nie przyszło mi do głowy że to właśnie tyle pikseli wychodzi. 2Mpx to mi się kojarzy ze starymi telefonami i słabymi zdjęciami.

  • -1

    7.  2013-01-04 19:56:25

    A mi np. 8 Mpix wcale nie kojarzy się z dobrymi. Swoją droga ciekawe, kiedy wszystko przestanie być"smart". Najbardziej smart jest smar T ;)

  • 0

    8. ~punk  2013-01-05 02:57:04  host: 176.100.195.85

    ciekawe kiedu wprowadza tablet 15,6 albo 17 cali, jakby taki wyszedl cieniuyki muglbym pomyslec o zmianie stacjonarki. Wg mnie 10,1 cala to stanowczo za malo do komfortowej pracy jak i rozrywki, takie 15,6 cala to byloby juz cos. Dlatego puki takie male ekrany beda robic, to na pewno ja nie kupie zadnego tabletu od nikogo.

  • 0

    9. ~tpwl  2013-01-05 12:02:04  host: public-gprs464057.centertel.pl

    ?punk - ???, a jak sobie wyobrazasz noszenie tabletu 17"? Jak chcesz zmienic stacjonarny to sa juz kompy all in one ktore mieszcza sie w np. 21" ekranie i to dotykowym

  • 0

    10. ~  2013-01-06 12:52:15  host: 80.51.106.199

    dla mnie bomba, najbardziej wkurza mnie w tablecie z andkiem, ze nie zrobie na nim wszystkiego, co robie na pc, i wraz do plecaka zabieram netbooka 10", a tani chinski tablecik lezy w domu do netu i zabawy... drozszego szkoda kupywac, bo zawsze czegos mu bedzie brakowac (czyt. windowsa;)

Dodaj swoją opinię