Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus Transformer Pad TF300TL z modemem LTE dostępny w Polsce

Asus Transformer Pad TF300TL z modemem LTE dostępny w Polsce

LuiN 14 Września 2012 20:31

0 0

Asus wprowadza na polski rynek tablet Transformer Pad TF300TL - wydajny i funkcjonalny tablet z opcjonalną stacją dokującą. Jest to pierwsze w Polsce urządzenie firmy Asus przystosowane do szybkiej łączności LTE.

asus tf300 asus tf300

Tablet ma czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 4-Plus-1 i 1 GB pamięci RAM. Urządzenie pozwala na płynne odtwarzanie filmów 1080p HD, a 12-rdzeniowy GPU gwarantuje wysoką wydajność multimediów.

Jasny panel IPS, o szerokim kącie widzenia (178°) ma rozdzielczość 1280 x 800 pikseli i 10-punktowy wielodotyk. Na potrzeby rozmów wideo zastosowano przednią kamerkę 1,2 Mpix, z tyłu natomiast znajdziemy aparat 8 Mpix z matrycą BSI i diodową lampą.

Wysoka jasność ekranu sprawia, że z Transformera korzystać można w pełni komfortowo nawet przy intensywnym świetle słonecznym. Precyzyjne protokoły przetwarzania i kodeki, a także specjalna konstrukcja głośników i duże komory rezonansowe zapewniają wysoką jakość dźwięku.




Dzięki łączności LTE urządzenie pozwala na pobieranie plików z prędkością do 100 Mb/s oraz ich wysyłanie z prędkością do 50 Mb/s. Oprócz łączności LTE dostępne jest też HSPA+ DC z prędkością pobierania do 42 Mb/s.

Mobilna stacja dokująca z pełną klawiaturą QWERTY, touchpadem, gniazdami USB i czytnikiem kart SD przedłużyć może żywotność tabletu nawet do 18 godzin*. Dzięki temu z Transformera korzystać można swobodnie przez cały dzień, nawet będąc w podróży, co jest szczególnie ważne dla użytkowników urządzeń mobilnych.

*Czas pracy baterii mierzony jest w trybie oszczędności, podczas odtwarzania filmu wideo o jakości 720p przy jasności 60 nitów, siecią 3G w stanie wstrzymania i przy ustawieniu dźwięku, odtwarzanego na słuchawkach, na głośność domyślną.

Nowy Asus dostępny jest w cenie 2 399 zł (sam tablet) lub 2 799 zł (tablet ze stacją dokującą).

Źródło tekstu: Asus, wł     

Dodaj do:

Tagi: asus | lte

w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2012-09-14 20:47:42  host: z39-08.opera-mini.net

    Wolę top niż iJabcoka5

  • 1

    3.  2012-09-14 21:51:40

    ciekawie się prezentuje

  • 0

    4. ~MAG  2012-09-14 22:31:45  host: 178.73.48.68

    Ma to 3G?

  • -1

    5. ~  2012-09-15 09:33:06  host: z06-16.opera-mini.net

    do 4 czytanie od poczatku do konca nie boli. Pomijam juz czytanie ze zrzominiem.

  • 0

    6. ~???  2012-09-15 09:38:15  host: 87-205-196-93.adsl.inetia.pl

    Po prostu kocham takie teksty jak ten, napisane przez przedszkolaków... HSPA+ UL:5.76 Mbps/DL:42 Mbps LTE UL:50 Mbps/DL:100 Mbps 3G & WCDMA: 850/900/2100 2G GSM: 850/900/1800/1900 I to wszystko jest na stronie Asus...

  • -1

    7. ~tix  2012-09-15 10:50:07  host: fee53.internetdsl.tpnet.pl

    wole ultrabooka

  • 1

    8. ~9laz  2012-09-15 11:23:01  host: kandk.mireg.pl

    Wydać kilka kzł na tablet o maksymalnej przedłużonej żywotności 18 godzin. Mniej niż doba i do kosza ? ;-)

  • 0

    9.  2012-09-15 11:28:19

    @4 - czytałeś tylko tytuł?

  • 0

    10.  2012-09-15 12:09:27

    Ciekawi mnie jakie będą ceny tabletów z win8.

  • 0

    11. ~  2012-09-15 12:32:00  host: apn-46-76-23-141.dynamic.gprs.plus.pl

    Za drogi!!!

  • -2

    12. ~Ted  2012-09-15 16:04:42  host: 213-199-214-237.matcom.com.pl

    To ja już wolę używanego iPada 3 kupić...

  • 0

    13.  2012-09-15 19:33:53

    @7 Jeśli znajdziesz w tej cenie pracującego podobny czas, to daj znać. Sam kupię, Tobie postawię piwo.

  • -1

    14. ~  2012-09-16 11:02:29  host: user-46-112-178-68.play-internet.pl

    Kamerka 1,2 do wideorozmów przy tej wielkości ekranu to kpina. Po co komu szeroki kąt widzenia? Żeby wszyscy na plaży/ulicy/w biurze widzieli co robisz? Pisać, że pobieranie przy LTE będzie do 100 mbit to taka sama manipulacja jak w kretyńskich reklamach Cyfrowego Polsatu i Plusa. Nigdzie i nigdy nie było takiego przypadku prędkości pobierania, nawet w samym biurze jaśnie pana Solorza, który ma nad fotelem punkt dostępowy LTE. Rozumiem, że na tej samej zasadzie działa pomiar czasu działania na baterii - do 18 godzin tylko w laboratorium, a w życiu 1/2-1/3 tego czasu - i to w trybie bezczynności. Cena za urządzenie chora. Za tę kasę mam wypasionego laptopa z rewelacyjnym sprzętem w środku i możliwością rozbudowy przez Ultra Bay.

  • 0

    15. ~  2012-09-16 11:06:17  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Ja zawsze mówię, że z czasu działania baterii należy wyciągnąć pierwiastek.

  • 0

    16.  2012-09-16 20:16:27

    Strasznie drogo wychodzi stacja dokująca :(

  • 0

    17. ~  2012-09-17 14:48:55  host: 87-206-12-186.dynamic.chello.pl

    Największą prędkość LTE, którą udało mi się osiągnąć na Samsungu Galaxy 8.9 LTE pod BTS-em LTE to 56KB/s. To 100MB/s to od samego początku ściema na całego. Normalna prędkość LTE, nie pod BTS-em, to max do 35 MB/s Wszystko w temacie. A ten ASUS to o połowę za drogi

  • 0

    18. ~zen  2012-09-18 15:50:52  host: ip-92-42-116-93.uznam.net.pl

    Do 16. Jeśli znajdziesz tańszą stację zabezpieczającą jednocześnie ekran, posiadającą dodatkową baterię,port USB i SD to pochwal się gdzie

  • 0

    19. ~xcom  2013-01-11 22:13:48  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    Niestety kupując TF300TL w sklepie ikskom dostałem egzemplarz w którym widać bardzo nierównomierne podświetlenie (widać nawet zaraz po włączeniu) ekranu LCD przy oglądaniu np filmów jest to nie do zaakceptowania a wręcz uniemożliwia oglądanie filmów. W dniu następnym w sklepie wymieniłem na następny i znów to samo - chciałem zwrotu gotówki lub dopłacenia do tabletu z normalnie działającym ekranem, niestety odmówiono mi a miły Pan z ikskom powiedział że pozostaje jedynie serwis asusa konkluzja: kupiłeś bubel to radź sobie teraz sam! sklepu to już nic nie obchodzi, wziął pieniądze i ma Cię w d..... TF300TL został wysłany do Serwisu ASUSA zobaczymy jaką bajkę mi "sprzedadzą" - ludzie przecież ten sprzęt kosztuję prawie 2 tyś zł porównałem go z o połowę tańszymi tabletami i nie było tam takiej wady. Obecny Tablet Sony który posiadam od roku, działa świetnie i ekran ma bez zarzutu. Moja rada nawet jeśli masz sklep pod nosem kupuj przez internet wtedy jak ci się sprzęt nie spodoba - odsyłasz i dostajesz gotówkę. Nigdy więcej ASUSA.

  • 0

    20.  2013-01-11 22:32:28

    19: Sierota trochę jesteś. Jeśli sprzęt ma taką wadę to nie wysyłaj do serwisu! Niezgodność towaru z umową i żądasz zwrotu kasy lub wymiany na sprawny. Jak sklep się stawia to pismo do wiadomości Rzecznika Praw Konsumenta i sklep Ci kasę w zębach przyniesie.

  • 0

    21. ~frgz  2013-01-11 22:42:33  host: host-89-167-23-130.nplay.net.pl

    vinyl ....w zębach to ci nie przyniosą bo podstawą do wymiany na nowy jest stwierdzony fakt z serwisu o braku możliwości naprawy. Jeśli są w stanie naprawić (tańszym kosztem), będą naprawiać. poczytaj i wtedy pisz.

Dodaj swoją opinię