Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus Transformer Book Duet TD300 - Android i Windows 8.1 [wideo]

Asus Transformer Book Duet TD300 - Android i Windows 8.1 [wideo]

LuiN 7 Stycznia 2014 14:14

0 0

Asus zaprezentował podczas CES 2014 urządzenie Asus Transformer Book Duet - tablet działający zarówno pod kontrolą Windows 8.1, jak i Androida.



asus transformer book duet td300 asus transformer book duet td300 asus transformer book duet td300 asus transformer book duet td300

Nowy Transformer potrafi przełączać się pomiędzy Windowsem 8.1 i Androidem w czasie 4 sekund. Urządzenie bazuje na procesorach Intel Core czwartej generacji (i3, i5 lub i7) i ma 4 GB pamięci RAM. W części tabletowej zamontowany jest napęd SSD o pojemności 64 lub 128 GB, natomiast stacja dokująca z klawiaturą ma wbudowany dysk twardy o pojemności od 320 GB do 1 TB.




TD300 dostępny będzie z dotykowymi ekranami o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 1366 x 768 lub FullHD. Tablet ma grubość 12 mm, a wraz ze stacją dokującą waży 1,85 kg. W chwili premiery obok Windows 8.1 pojawił się Android w wersji 4.1.

Ceny urządzenia w zestawie ze stacją dokującą zaczynać będą się od 599 dolarów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Źródło tekstu: Asus, wł     

Dodaj do:

Tagi: asus | transformer

w sumie: 21
  • -1

    2. ~@1  2014-01-07 14:39:38  host: host-195-116-239-207.jrbnet.com

    przecież już decydujesz... w sklepie;-)

  • 0

    3. ~  2014-01-07 14:44:25  host: user-94-254-195-208.play-internet.pl

    Fajny, ale dla mnie za duży. O ile jako laptop pod Windowsem może być, to jako tablet zdecydowanie za duży. Czekam na wersję 10":)

  • -1

    4.  2014-01-07 14:45:22

    mikkel - na pewno decydujesz? Masz do wyboru raptem dwa systemy - to wybór? Chyba dla tych co nie lubią windy albo androida - bo dla kogoś innego? A generalnie dla zabawnych ludzi - bo mnie rozbawiłeś ;-)

  • 0

    5.  2014-01-07 14:55:39

    Sprzęt fajny tylko system do bani.

  • 0

    6. ~m  2014-01-07 14:56:57  host: hbd13.internetdsl.tpnet.pl

    @4 - chyba nie zrozumiałeś mikkela. Ja się z nim zgadzam. Chodzi o to, żeby było jak na PC. Kupujesz sprzęt i decydujesz sam co zainstalować.

  • 0

    7.  2014-01-07 15:01:11

    ~m - zrozumiałem - ja mam na złożonym przeze mnie pececie taki system jaki chciałem właśnie. Natomiast komputer z jakimkolwiek preinstalowanym systemem nie jest żadnym wyborem, nawet jeśli aż dwa są do wyboru ;-) Taki wybór już teraz jest - bierze się taki model jaki komu pasuje także pod względem "systemowym" - to niewiele zmienia, ze są dwa systemu do wyboru. Bo z każdym z tych systemów po kilkadziesiąt jest do wyboru.

  • 0

    8.  2014-01-07 15:39:30

    Niestety producenci sprzętu wiedzą, że na obecną chwilę nikt nie wyjdzie przed szereg i nie będzie tworzyć takiego uniwersalnego rozwiązania. Również chciałbym decydować, jaki system zainstaluje. Ekspansja smartfonów oraz tabletów jest na rękę producentom komputerów. W komputerze można zainstalować jaki się chce system, z czego większość wersji OEM pozostaje na komputerze - tutaj sukces Microsoftu. Trzeba nam standaryzacji na miarę PC.

  • 0

    9. ~adam  2014-01-07 16:17:27  host: user-94-254-214-61.play-internet.pl

    13,3 cala to za dużo jak na tableta max 10,1" . Z Windows 8 to szajs.

  • 0

    10.  2014-01-07 16:18:10

    Dla mnie bomba. Tylko ile waży sam ekran. Raczej na pewno podstawa jest cięższa od ekranu bo wtedy by się to przewracało. Jak jeszcze będzie pełne USB to już super.

  • -1

    11.  2014-01-07 16:20:29

    Tylko ciekawe jak z androidem będzie bo nie jestem jakimś specem ale nie jest to chyba system kompatybilny z instrukcjami procesorów i3 itd. Ale nawet jak będzie symulacja to te procki są dość szybkie więc powinno być ok.

  • 1

    12.  2014-01-07 16:29:33

    Już wyczytałem. http://www.trustedreviews.com/asus-transformer-book-duet-td300_T ablet_review Jednak jakoś 'zmusili' Andka żeby chodził na procesorach Intela :) Nieźle.

  • 0

    13. ~  2014-01-07 19:31:30  host: 87-205-133-169.adsl.inetia.pl

    Niech mi ktos poda sensowne zastosowanie dla Andka na tej hybrydzie. Gry? Przeciez na Win sa bardziej zaawansowane. Dodatkowo na Win jest bluestack.

  • 0

    14.  2014-01-07 20:10:54

    @~m tak dokładnie o to mi chodziło. Mam sobie smartfon czy tablet z androidem (odpowiednik darmowego linuxa na pc) i za pół roku zmieniam zdanie i kupuję sobie windowsa czy jakiś inny wymyślny sytem i instaluję na sprzęcie.

  • 0

    15.  2014-01-07 20:11:12

    Oczywiście nie tracąc gwarancji.

  • 0

    16.  2014-01-07 20:48:34

    mikkel - no widzisz - tu wybierać nie możesz - masz już preinstalowane. OBA!! ;-) Więc to nie jest dla Ciebie - jeszcze musisz poczekać wobec tego ;-)

  • 0

    17.  2014-01-07 21:00:52

    wlo, tak ale już to jest jakiś wybór, pierwszy krok ku lepszemu. Choć przyznaję że pewnie producentom nie jest na rękę dawanie możliwości instalacji bo zawsze będą z tego wynikały problemy zwłaszcza dla ludzi którzy zwyczajnie nie dadzą sobie rady z pierwszym lepszym problemem. Jak moja żona kupiła sobie lapciaka z zainstalowanym win8 oraz bez nośnika bo jest partycja recovery to ja pierwsze co zrobiłem po przyniesieniu do domu to obraz całego dysku który sobie leży na innym i teraz nie martwię się że padnie i będą problemy. Jak szukałem oryginalnej płyty z systemem to sporo naczytałem się narzekań ludzi którym zwyczajnie coś się stało i nie mają recovery i muszą iść do serwisu.

  • 0

    18.  2014-01-07 21:03:05

    Więc to wiadomo, śliska sprawa dla obu stron. Ja jestem świadomym użytkownikiem i chciałbym mieć wolną rękę a jeśli ktoś nie jest (przecież nie każdy musi) to niech się zdaje na łaskę producenta i już.

  • 0

    19.  2014-01-07 21:09:31

    No mi tego akurat mówić nie musisz, komputery, których używam sam składam i sam wybieram systemy ;-) Fakt, że używam zwykłych pecetów - bo są najwygodniejsze, bo w przypadku notebooków już większy problem jest, chociaż nie całkiem - ostatnio kupowałem synowi komputer i jakbym się uparł, mógłbym konkretny model kupić bez systemu. Wyszło, że z systemem wzięliśmy, bo i tak sensu nie było oddzielnie tego samego kupować, tym bardziej, ze w szkole konkretny system jest zalecany i udostępniają studentom oprogramowanie dla konkretnej platformy ;-)

  • 0

    20. ~  2014-01-08 02:48:21  host: n14-03-05.opera-mini.net

    Za podobną cenę wolę laptopa z ekranem 14 cali gdzie faktycznie decyduję jaki system zainstalować : ulubioną dystrybucję linuxa.

  • 0

    21. ~yoyo  2014-01-08 13:06:49  host: Host-194-177-30-177.net.interbeskidy.net