Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus: sklep z aplikacjami na netbooki i własny tablet internetowy

Asus: sklep z aplikacjami na netbooki i własny tablet internetowy

LuiN 31 Maja 2010 21:52

0 0

Asus idąc w ślady Apple'a uruchomił sklep z aplikacjami na urządzenia mobilne i zaprezentował własne tablety internetowe.

asusappstore Programy udostępnione w sklepie przygotowano z myślą o netbookach i tabletach, na liście wspieranych systemów znalazł się miedzy innymi MeeGo. Prezentacja Asus App Store towarzyszyła premierom nowych urządzeń Asusa, w tym konkurentów dla apple'owskiego iPada - serii tabletów Eee Pad.

Po 2 mln sztuk sprzedanych iPad-ów, ponad 200 tys. aplikacji w App Store i ponad 5 tysiącach programów dedykowanych na iPady, posunięcie Asusa nikogo nie dziwi.




asus eee pad Eee Pady dostępne będą w kilku konfiguracjach, z 10 lub 12-calowymi ekranami, procesorami Atom lub Core 2 Duo CULV i Windows 7 na pokładzie. Według obietnic producenta ceny urządzeń będą oscylować między 399 a 499 dolarów, za zastosowane baterie z powodzeniem przetrwają 10 godzin pracy.

Nowe Asusy zaoferują pojemnościowe ekrany dotykowe i wszystko to, czego zabrakło w iPadzie - czytnik katy pamięci, złącza USB, kamerę internetową czy pełną obsługę Adobe Flash i swobodną pracę wielozadaniową.

Źródło tekstu: Asus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2010-05-31 22:03:38

    Wreszcie jakiś sprzęt który można powiedzieć będzie wyróżniał się standardem. Dla mnie spoko.

  • 0

    2. ~biblo  2010-05-31 22:06:10  host: cky40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co to znaczy: będzie wyróżniał się standardem ??? A można nie wyróżniać się standardem lub wyróżniać nie-standardem???

  • 0

    3.  2010-05-31 22:13:07

    to taka gra słów... chodzi o to że będzie po prostu tym na co czekamy czy pc w postaci tabletu w najprostszym założeniu z nienawidzonym :) przez wszystkich windowsem, ukochanym flashem, usb i dalej za opisem w newsie ...

  • 0

    4. ~biblo  2010-05-31 22:31:17  host: cky40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy czekamy? Mam gdzieś jeszcze tablet HP TC-1100 sprzed kilku lat z WinXP, a teraz od tygodnia bawię się iPadem 3G i wydaje mi się, że windowsowe tablety to jest ślepa uliczka... One działają przecież na OS-ie zupełnie nie przystosowanym do obsługi paluchem :-), a używanie rysika jest bardzo mało wygodne. Na razie poznaję to nowe dziecko Apple i staram oduczyć pewnych nawyków ;-)

  • 0

    5. ~  2010-05-31 23:16:05  host: t03-11.opera-mini.net

    ad 4. Tablet Asusa bedzie mial nakladke na system operacyjny ułatwiającą obsługe palcami. rcicho

  • 0

    6. ~  2010-05-31 23:19:57  host: t03-11.opera-mini.net

    Obawiam sie i to bardzo o nerwy tych co kupia tablety z windowsem7 i Intel Atom. To za słabe procki jak na taki system operacyjny. CULVy spokojnie dadza rade. rcicho

  • 0

    7. ~ed3master  2010-06-01 07:32:30  host: 78-172-124-188.rev.pro-internet.pl

    Myślę że jeżeli ten Tab z CULV wytrzyma około 10h, to będzie jednym z najbardziej funkcjonalnych urządzeń.

  • 0

    8. ~maykee  2010-06-01 09:17:42  host: c23-210.blackberry.net

    Nikt tylko w artykule nie wspomnial, ze te tablety to dopiero poczatek pr)szlego roku... A panowie z engadget, ktorzy bawili sie prototypami wspomnieli, ze jeden z nich nawet nie bootowal a drugi byl bardzo zabugowany... Czyli jak narazie wczesne prototypy... Ja czekam cierpliwie.

  • 0

    9.  2010-06-01 09:36:27

    Mam nadzieje że można będzie podłączyć zewnętrzny napęd CD i wyminić system na Linux :D

  • 0

    10. ~heh  2010-06-01 10:27:45  host: chello087206235019.chello.pl

    A ciekawe czy do laptopów Asusa będzie można kupić/dostać komunikator GG :)) bo na nowych laptopach GG powoduje BlueScreena z GG10 :P powód Disk seciurrity manager (czy jakoś tak), no ale może spcjalną wersje GG wydadza która działa bo wstyd..

  • 0

    11. ~pbb  2010-06-01 10:40:58  host: 217067201162.u.itsa.pl

    czy ktoś mi może wyjaśnić fenomen tego typu bezużytecznych pozbawionych podstawowej funkcjonalności urządzeń ? gadżeciarstwo jak dla mnie...

  • 1

    12.  2010-06-01 11:27:31

    11. jest to notebook bez klawiatury :)

  • 0

    13. ~mkmk  2010-06-01 13:02:12  host: 195-254-156-98.wro-com.net

    a gdzie mozna znalezc linka do tego sklepu?

  • 0

    14. ~ddd  2010-06-01 16:43:17  host: 212.160.172.70

    Bodo linucha idzie postawić już praktycznie z pendriva

Dodaj swoją opinię