DAJ CYNK

Asus ROG Phone - kolejny gamingowy smartfon

orson_dzi

Sprzęt

Asus zaprezentował smartfon skierowany do graczy. Wraz z nim na rynek trafią akcesoria ułatwiające granie w gry.



Asus zaprezentował smartfon skierowany do graczy. Wraz z nim na rynek trafią akcesoria ułatwiające granie w gry.

ROG Phone został wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Mamy tutaj częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 90 Hz, czas reakcji matrycy wynoszący 1ms, obsługę HDR i kolorów DCI-P3.



Podstawowe podzespoły to oczywiście najwyższa półka. Mamy tutaj Snapdragona 845 podkręconego d 2,96 GHz, 8 GB pamięci RAM i 128 lub 512 GB pamięci wbudowanej. Do tego Wi-Fi (ad) i akumulator o pojemności 4000 mAh z technologią HyberCharge, która pozwala na ładowanie go mocą 20W. Zanim przejdziemy do funkcji gamingowych, rzućmy jeszcze okiem na aparat. Mamy tutaj podwójny, główny aparat o rozdzielczości 8 i 12 Mpix z autofocusem partym na detekcji fazy i przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpix.

A teraz co takiego niezwykłego ma w sobie ROG Phone. Przede wszystkim mamy tutaj specjalną komorę odprowadzającą ciepło (GameCool), w końcu podkręcony Snapdragon na pewno mocno się grzeje. Dalej mamy głośniki stereo i gniazdo Jack 3,5mm, a do tego obsługę 24-bitowego dźwięku (192 Khz) oraz system DTS Headphone:X. Podobnie jak w smartfonach HTC, obudowę ROG Phone'a można ściskać. Są na niej wyznaczone trzy strefy, która za pomocą ściśnięcia uruchamiają tryb X-MODE, który zamyka wszystkie procesy działające w tle i podnosi wydajność urządzenia oraz uruchamia akcesorium AeroActive Cooler. O ile je posiadamy. Jest to dodatkowe chłodzenie podłączane do smartfonu, wyposażone w dodatkowe gniazdo Jack 3,5mm i port USB typu C. Dzięki temu kable podpięte do smartfonu nie przeszkadzają w graniu. Dwie pozostałe strefy dotykowe zostały umieszczone w rogach obudowy i można je dowolnie zaprogramować jako przyciski sterujące grach.



Oprócz wspomnianego wcześniej AeroActive Coolera, wśród akcesoriów znajdziemy kontroler Gamevice, który służy też do strumieniowania obrazu na większy ekran za pomocą Wi-Fi (ad). Kontroler posiada też szereg portów i służy jako stacja dokująca. Można do niego podłączyć np. mysz lub klawiaturę. Kolejnym akcesorium jest TwinView, czyli klapka z dodatkowym ekranem i akumulatorem o pojemności 6000 mAh. To pozwala wydłużyć czas grania, a dodatkowy ekran ma uatrakcyjnić rozgrywkę. Dzięki temu smartfon zmienia się w coś na wzór dużo większego Nintendo DS.



Wszystko to prezentuje się ciekawie, tylko... w co na tym grać? Póki co poza emulatorami i dosłownie kilkoma pojedynczymi tytułami ciężko znaleźć duże produkcje na Androida. A przecież nie będziemy na tym grać w Pokemon GO. Cena ROG Phone'a pozostaje nieznana, a smartfon na rynek trafi w III kwartale 2018 roku. Na pewno nie będzie niska i co najmniej 2-3 razy wyższa niż np. Nintendo Switch. Kto wie, może producenci sprzętu wiedzą więcej od nas i twórcy gier w niedługim czasie zaleją nas ciekawymi grami na Androida. Oby tak się stało.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Asus; wł