Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus Padfone 2 oficjalnie zaprezentowany [wideo]

Asus Padfone 2 oficjalnie zaprezentowany [wideo]

LuiN 16 Października 2012 17:39

0 0

asus padfone 2 Asus oficjalnie zaprezentował swoje nowe urządzenie hybrydowe: smartfon Asus Padfone 2, który przekształcić można w tablet i przenośny komputer. Producent zmienił w specyfikacji niemal wszystko, stawiając na rekordowo wydajną platformę sprzętową.

Smartfon ma wymiary 137,9 x 69 x 9 mm i masę 135 gramów. W tej niemałej skorupie zmieścił się 4,7-calowy ekran HD (1280 x 720 pikseli) wykonany w technologii Super IPS+, 4-rdzeniowy Snapdragon S4 z rdzeniami Krait taktowanymi zegarem 1,5 GHz i grafiką Adreno 320 i aż 2 GB pamięci RAM. Tym samym PadFone 2 z powodzeniem może konkurować pod względem wydajności z najwydajniejszym do tej pory LG Optimus G.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Podobnie jak w tym ostatnim, nie zabrakło łączności LTE z prędkością pobierania do 100 Mb/s, a oprócz tego dostajemy HSPA+ DC o prędkości pobierania do 42 Mb/s. Bezkompromisowo producent podszedł do tematu aparatu fotograficznego. Przednia kamerka ma matrycę 1,2 Mpix, a tylna aż 13 Mpix i to z możliwością rejestrowania filmów FullHD z prędkością 30 klatek na sekundę oraz HD z prędkością 60 klatek na sekundę.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony





Wyraźnie odchudzona, 10,1-calowa stacja dokująca w dalszym ciągu do zaoferowania ma wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, z menu dokładnie takim jak na innych popularnych tabletach. Kryje ona też dodatkową baterię o pojemności 5000 mAh, która uzupełnia 2140 mAh w smartfonie. Zarówno ekran smartfonu, jak i tabletu pokrywa szkło Gorilla Glass.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


PadFone 2 będzie dostępny w Polsce i wybranych krajach reszty świata na początku grudnia. Za zestaw smartfon + stacja dokująca zapłacimy 899 euro w przypadku urządzenia z 64 GB pamięci wewnętrznej, 799 euro za wariant 32 GB i 699 euro za opcję 16 GB.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Asus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2012-10-16 17:52:59

    A LTE wiadomo na jakich czestotliwosciach?

  • 0

    2.  2012-10-16 18:31:54

    1, PAtryk7588 - wszystko masz w danych technicznych w katalogu

  • 0

    3.  2012-10-16 18:56:46

    Piękna zabawka, choć nie tania. Polska cena pewnie 3299PLN. Trochę dużo, mimo że to rewelacyjny telefon + niezły tablet. No i zapomnieli o karcie microSD...

  • 0

    4.  2012-10-16 19:01:17

    Dzięki :-). Czyli zgodny z Plusowym LTE

  • 0

    5.  2012-10-16 20:01:31

    Tak jak pisałem przy pierwszym wydaniu Padfone, wszystko pięknie do czasu gdy "zdechnie" smartfon, wtedy on martwy i tablet również, czy to aż tak świetne rozwiązanie?

  • 0

    6. ~kris1992  2012-10-16 20:57:25  host: dua154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wole iPada (3 generacja) Dlaczego? Główny powód to wyświetlacz i to iż moge spokojnie gazetki czytać a na uczelni mam ksiązki w pdf-ie

  • 0

    7. ~Olek  2012-10-16 22:32:38  host: host-81-190-43-136.szczecin.mm.pl

    No to co że zgodne z Plusowym LTE? Tam tylko transmisja danych, nie da się rozmawiać. Byłoby trochę bez sensu w telefonie, prawda?

  • 0

    8. ~  2012-10-16 23:37:47  host: public-gprs93079.centertel.pl

    @6 wydaje ci się, że PDF to format zarezerwowany dla Ipoda :)))))) ???

  • 0

    9.  2012-10-16 23:38:13

    Na razie tylko transmisja danych, juz trwają testy rozmów.

  • 0

    10. ~Zeebro  2012-10-17 00:51:43  host: 68.65.169.163

    No właśnie, czy tablet działa bez telefonu w środku?

  • 0

    11. ~Michalos  2012-10-17 06:57:42  host: 87-206-142-103.dynamic.chello.pl

    @5 jak Ci pytanie bateria w tel., top pokazujesz go stacją (tablet), a zepsuć, a nie zakładam, że się zepsuje.. @6 Twój iPad czyta pdf? Wow!!! To ja też chce iPada :D a nie, sory, zapomniałem, że nawet mój stary samsung s7350 czytał PDF, a do tego .ppt i .doc;)

  • 0

    12.  2012-10-17 07:25:28

    @11 - nie mówiłem o baterii (umiem czytać) gdy "zdechnie" całkowicie, wtedy nie masz nic, zupełnie nic.

  • 0

    13.  2012-10-17 09:04:29

    #10: nie działa. Tablet to tylko ekran z baterią, jego sercem jest telefon.

  • 0

    14. ~jakisnick  2012-10-17 10:01:50  host: 178.180.249.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @12 Hose w tym właśnie sens że jak Ci wysiądzie bateria w telefonie, wkładasz go do "ekranu", "ekran" doładowuje Ci telefon i możesz go dalej używać.

  • 0

    15. ~kris1992  2012-10-17 10:36:25  host: dua154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hmm zdaje mi się że musicie przeczytać jeszcze raz mojego posta odnośnie iż wole new iPad (3 generacja). Nie piszę iż głównym powodem jest pdf, epub, doc etc etc. TYLKO GŁÓWNYM POWODEM JEST WYŚWIETLACZ NA KTÓRYM WIDAĆ MAŁĄ CZCIONKĘ I NIE MA TAKIEJ PIKSELOZY... Oj Boże Boże co za bezrozumny naród... Czytanie ze zrozumieniem się kłania

  • 0

    16. ~Hose  2012-10-17 11:58:23  host: 80.50.142.34

    @14 - Przeczytaj raz jeszcze co napisałem, i tak aż do skutku...

  • 0

    17. ~suker killah  2012-10-17 16:32:03  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    całkiem niezła koncepcja, ten pad to tylko ekran tak na prawdę, ale za to duży, więc de facto za cenę 2800zł - w najtańszej opcji - mamy telefon i pad, ciekaw jestem tylko czy nie laguje, tak jak wszystkie poprzednie produkty asusa, typu transformer, gdzie wszystko było ładnie pięknie, tylko że jak się zobaczyło jak to działa to porażka. @15 - no właśnie przeczytałem Twój komentarz @6 i nie bardzo rozumiałem odpowiedzi na niego, jakichś frustratów, którzy dzień bez trollowania traktują jako stracony, ale no własnie w jednym masz rację - "co za bezrozumny naród"

  • 0

    18. ~suker killah  2012-10-17 16:34:26  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    @jakisnick - czy ty rozumiesz stwierdzenie "nie mówiłem o baterii"??? dżizas 0_o

Dodaj swoją opinię