Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus P565 kontra HTC Touch Diamond

Asus P565 kontra HTC Touch Diamond

LuiN 19 Listopada 2008 14:31

0 0
Do sieci trafiły dwa filmy porównujące możliwości multimedialne Asusa P565 i HTC Touch Diamond. Oba telefony mają ekrany o rozdzielczości VGA, pierwszy z producentów zainwestował w procesor taktowany zegarem 800 MHz, drugi - w akcelerator graficzny.

W obu krótkich testach jednoznacznie wygrał produkt Asusa, który pretenduje do miana najwydajniejszego urządzenia z mobilnymi okienkami na pokładzie. P565 osiągnął dwukrotnie lepszy wynik w teście VSBenchmark niż popularny produkt HTC.





O specyfikacji Asusa P565 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: gsmdome, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~l  2008-11-19 14:40:00  host: public-gprs79147.centertel.pl

    Coś czuję, że HTC tego tak nie zostawi... Wypuszą może jakiś nowszy model. Pod względem wyglądu, HTC jest fajniejszy. Tylko, że to kwestia gustu.

  • 0

    2.  2008-11-19 15:44:24

    No właśnie wygląd jest minusem tego pda, ciekawe tez jak będzie z baterią przy takim procesorze. Asus miał słabe baterie zawsze. Cicho coś o Asus Galaxy 7, który miał być pokazany w listopadzie, Galaxy był bardzo ładny.

  • 0

    3. ~M_36  2008-11-19 15:54:53  host: chello089076176076.chello.pl

    Nikt pewnie nie wie, jakie były parametry odtwarzanego na urządzeniach wideo?

  • 0

    4. ~Paku  2008-11-19 16:09:10  host: amg96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie te testy nie są miaro dajne, najprawdopodobniej nie były robione przez niezależnych testerów ponieważ na obu logo Asusa jest świetnie widoczne a htc jest zamazane...

  • 0

    5. ~cooliguana  2008-11-19 16:42:35  host: ust162.p4.interarena.pl

    HTC może fajnie wygląda ale to zawsze ASUS pod względem wydajności był zawsze lepszy. Przykładem jest HTC TytnII gdzie miał być fajny akcelerator a do tej pory nie ma do niego dobrych sterowników.

  • 0

    6.  2008-11-19 18:10:04

    cooliguana: kto powiedzial, ze nie ma ? www.htcclassaction.org :P A co samego testu - nie jest do konca autentyczny (blur). Tak przy okazji - nie lepiej i szybki procesor (nawet i 1 Ghz, byle zarzadzal sensownie energia...!) i mocna grafika 3D z dobrymi sterownikami ? Ale oczywiscie, jak sie siegnie pamiecia wstecz, to wlasnie Asus (i Dell) mial (i ma) najwydajniesze modele Pocketow...

  • 0

    7. ~cooliguana  2008-11-19 19:42:18  host: ust162.p4.interarena.pl

    Chodziło mi o oficjalne wsparcie ze strony HTC a nie o ludzi którzy się trudzą żeby coś wydobyć z tego sprzętu.

  • 0

    8. ~remus  2008-11-19 19:47:29  host: 180.v57.interkam.pl

    no tak tylko zauwazcie ze taki procek ciagnie bateryjki w asusie wystarczas na UWAGA 3h dzwonienia :) bardziej bawi mnie wykorzystanie akcelerometra jak szybkosci bo niestety ale nie ma gier 3d z prawdziwego zdarzenia od dawna sa urzadzenia z gf 5500 na pokladzie a gier nie ma

  • 0

    9. ~  2008-11-19 20:11:49  host: public-gprs76340.centertel.pl

    Bardzo szybki procesor nie musi zzerac baterii. Przykladowo w Omni jest dosc szybki 624Mhz, ale jak nie jest obciazony to sam obniza taktowanie do 200Mhz i zuzywa bardzo malo energi. Podobnie bedzie w tym Asusie. Diamond mimo tego, ze ma znacnzie gorszy procesor, to bardzo krotko trzyma - jeden dzien i po zabawie.

  • 0

    10. ~  2008-11-19 21:46:54  host: nat10-0.elomza.pl

    równie dobrze jeden film mógł mieć 5 mega a drugi mógł mieć 0,5 mega i tak to chodziło ;P

  • 0

    11. ~  2008-11-20 00:34:02  host: aalh28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pracowałem na dwóch poprzednich generacjach i nigdy szału nie było, ten jest pierwszy który w ogóle posiada jakiś design:) co do użyteczności też zawsze było ciężko, można zapomnieć o korzystaniu nawet z podstawowych funkcji bez rysika, dlatego zawsze używałem go tylko jako pada, a do dzwonienia miałem jakaś zwykłą nokie, JEŚLI ASUS NIE POPRAWI JAKOŚCI ROZMÓW ORAZ NIE WGRA JAKIEJŚ NAKŁADKI DZIĘKI KTÓREJ MOŻNA BĘDZIE CHOCIAŻBY ZADZWONIĆ BEZ WYCIĄGANIA RYSIKA TO JUŻ MOŻE WYRZUCIĆ TEN I JEMU PODOBNE MODELE DO RZEKI, a procesor wsadzić sobie w .....

  • 0

    12. ~motek  2008-11-20 10:01:54  host: 207-mia-1.acn.waw.pl

    Używam p750 i rysik wyciągam od wieeeeeelkiego święta. Design nie jest wystrzałowy ale w przeciwieństwie do diamonda (miałem dwa) się zawiesza się góra raz na miesiąc.

  • 0

    13. ~  2008-11-20 19:27:16  host: aaky31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeżli dajesz rade obsłuzyc p750 bez rysika to albo masz 10 lat albo jestes karlem, bez obrazy ale miałem p 750przez rok, wczesniej p353 i nie ma szans aby człowiek o pełnowymiarowych dłoniach obsługiwal go komfortowo bez rysika, 3 opcja to pazury jak drakula :D

  • 0

    14. ~motek  2008-12-27 10:07:18  host: 207-mia-1.acn.waw.pl

    do aaky31 Aby do kogoś zadzwonić używam sprzętwoej klawiatury, aby napisać cokolwiek (nie tylko sms-a) też używam sprzętowej klawiatury. Aha, ułatwia mi życie nakładka SPB shell ;-) to jest duże udogodnienie.

  • 0

    15. ~kerim65  2009-02-09 02:19:28  host: 3-bi1-3.acn.waw.pl

    Byłem "szczęśliwym" posiadaczem HTC Touch Diamond. Takiego badziewia w ręku nie miałem od czasu telefonu Hagenuk. Korzystam z telefonii komórkowej od czasów Centertela i miałem naprawdę dużo modeli. A jeżeli chodzi o palmtopy czy smartphony TYLKO Asus. Może to kwestia przyzwyczajenia. HTC zwiódł mnie wyglądem i to jest jedyne co ma. Trzeba go nosić w futerale bo jest delikatny , prz przychodzącym połączeniu sam się odbiera albo rozłącza przy wyjmowaniu. Rozłączenie z kolei słuchawką trwa i trwa i trwa i nie wiesz czy ktoś jeszcze Cię słucha czy nie. Napisanie maila bez pełnej wirtualnej klawiatury to masakra. Ciągłe przełączanie liter, czy stukanie jak w zwykłym telefonie... No comments. Sprzedałem, kupuję Asusa P565 lub jakiego kolwiek innego i znowu będę szczęśliwym człowiekiem.

  • 0

    16. ~Dex  2009-02-16 18:56:40  host: acvo20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jestem posiadaczem Diamonda od momentu jego wejścia na polski rynek. Sprzęt mimo sporych wad bardzo fajny. Muszę się jednak zgodzić z kerim65 co do jednej rzeczy - diamond ma płaski ekran który dotyka do ścianek futerału i samoistne rozłączanie lub odbieranie rozmów przy wyjmowaniu telefonu może doprowadzić do szału!!!!

  • 0

    17. ~gilti  2009-03-05 17:40:37  host: fiz.mech.pw.edu.pl

    Czy ktoś może wie jak to wyłączyć (odbieranie z ekranu), by można było tylko odbierać "twardymi" przyciskami?

  • 0

    18. ~`haha  2009-03-12 18:36:53  host: 86-69-n1.aster.pl

    Jest aplikacja, ktora zmienia przyciski do obierania w suwak a'la iphone. Uzywam i jeszcze nie przydazylo mi sie przypadkowe odbieranie ;)

  • 0

    19. ~donio  2009-04-23 17:45:21  host: 83-238-228-136.adsl.inetia.pl

    zainstalujcie sobie rom xcooma z pdaclub i problem z samoczynnym odbieraniem połaczeń pójdzie w zapomnienie- tam właśnie standardowo zainstalowany jest suwak do odbierania rozmów.

  • 0

    20. ~bercik07  2009-05-10 11:04:25  host: jadwiga31.ztpnet.pl

    Tak to jest jak kupuje sie telefon "bo jest modny" a nie wie sie o nim praktycznie nic. Macie przeciez mase roznych aplikacji ktore zlikwiduja "samo odbieranie". Wystarczy troche sie zainteresowac i poszukac na forach.

Dodaj swoją opinię