Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus oficjalnie zaprezentował ZenFone'a 2

Asus oficjalnie zaprezentował ZenFone'a 2

orson_dzi 13 Marca 2015 14:52

5 1

asus zenfone 2 Asus zaprezentował cztery wersje smartfonu Zenfone 2. Najmocniejsza z nich została wyposażona w 4 GB pamięci RAM.



Wypuszczenie na rynek czterech smartfonów mających sporo wspólnych cech nie będzie proste dla przyszłych klientów. Poszczególne modele łatwo ze sobą pomylić.

Najlepiej wyposażona wersja smartfonu została oznaczona symbolem ZE551ML. Smartfon posiada ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080p. Pokrywa go tafla szkła Gorilla Glass 3. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3580 taktowany zegarem 2,3 Ghz w parze z aż 4 GB pamięci RAM. Do tego 16, 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej i gniazdo kart microSD, łączność LTE kategorii 4 oraz litowo-polimerowy akumulator o pojemności 3000 mAh. Całość uzupełnia aparat o rozdzielczości 13 Mpix z podwójną diodą LED. Smartfon został wyceniony na 285 dolarów.

asus zenfone 2 Identycznym symbolem ZE551ML została oznaczona słabsza wersja smartfonu z 2 GB pamięci RAM i niższym taktowaniem zegarów procesora - 1,8 Ghz. Ten model wyceniono na 220 dolarów.




Model znaczony symbolem ZE550ML posiada ten sam procesor taktowany zegarem 1,8 GHz i 2 GB pamięci RAM, ale rozdzielczość ekranu spadła w nim do 720p. Smartfon został wyceniony na 190 dolarów.

asus zenfone 2 Najtańszy z tej trójki ZE500CL posiada 5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2560 taktowany zegarem 1,6 Ghz, 2 Gb pamięci RAM, 16 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia jej kartami microSD, aparat o rozdzielczości 8 Mpix i akumulator o pojemności 2500 mAh. Smartfon będzie kosztować 160 dolarów.

Wszystkie cztery urządzenia pojawią się na rynku pod nazwą Zenfone 2 i będą pracować pod kontrolą Androida 5.0 z nakładą Asus ZenUI. Nie wiadomo jeszcze kiedy smartfony trafią na rynek, ale jakby mało było zawiłości związanych z ich nazwami, Asus rozważa kolejne wersje przeznaczone na różne rynki, wyposażone w procesory MediaTeka lub Snapdragony Qualcomma.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Źródło tekstu: gizchina; wł     

Dodaj do:

Tagi: asus | asus zenfone 2

w sumie: 12
  • 0

    1.  2015-03-13 15:04:59

    Miałem go w ręce, bawiłem się nim i całkiem przyzwoity telefon. Jednego tylko nie rozumiem. Tel. jest duży, pod klapką dwa gniazda na sim w dużej odległości od siebie, lecz dlaczego jest na microsim? Przecież na zwykłą sim byłby bardziej poręczny. Znajoma musiała kartę sim przycinać aby włożyć a naprawdę jest dużo miejsca na zwykłą sim.

  • -4

    2. ~  2015-03-13 15:14:30  host: 188.147.24.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ZenFone'a 2 ??? serio!? to tak jak po samsung'owemu byłoby Galaxy Tab'a 3 ... polska język to trudna język :-(

  • 1

    3.  2015-03-13 16:42:33

    2, Poczytaj zanim komentujesz, bo Arek poprawnie odmienił.

  • 3

    4. ~  2015-03-13 16:48:24  host: acf127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2, zrobiłeś trzy błędy ortograficzne, dwa typograficzne, dwa interpunkcyjne, twój styl woła o pomstę do nieba, i do tego czepiasz się poprawnej odmiany. Normalny ty jesteś?

  • 2

    5.  2015-03-13 17:13:07

    2: Takie czasy, że jedni pracują i coś robią, a inni tylko narzekają i siedzą całymi dniami szukając dziury w całym. Weź, usiądź i pisz artykuły, zobaczymy czy to takie proste. I czy przyjemne jest to, jak każdy zaraz będzie krytykował każde napisane słowo (nie ważne, czy poprawnie, czy też i nie).

  • 1

    6. ~  2015-03-13 17:51:07  host: 082139024126.warszawa.vectranet.pl

    O ramki wokół wyświetlacza mocno schudły. Brawo to się chwali.

  • 0

    7. ~  2015-03-13 18:22:52  host: public-gprs516895.centertel.pl

    @3 A w wiadomości o Google Nexus to też jest poprawnie odmienione, czy do telefonów Google stosuje się inne zasady odmiany? Zaprzestanie sprzedaży Nexusa, ale prezentacja jest już ZenFone'a. Coś mało konsekwentnie stosuje się "zasady". No taj w końcu, Nexusa czy Nexus'a, a może Nexus-a; ZenFonea, ZenFone'a czy ZenFone-a? Od kiedy w języku polskim stosuje się odmianę z użyciem apostrofu (a może apstrof'u albo apstrof'a) ?

  • 1

    8.  2015-03-13 19:49:10

    @7 Wypad z klubu grammar nazis! Psujesz nam opinię. Odesłałbym do podręcznika polszczyzny, ale myślę, że ten artykuł będzie przystępniejszy: http://tlp.is/5oc

  • 0

    9.  2015-03-13 22:42:33

    Inne urzadzenie o takich parametrach?

  • 0

    10. ~nict  2015-03-14 02:17:54  host: user-94-254-132-51.play-internet.pl

    mam tablet asusa - raz mi tak padl ze trzeba bylo go rozebrac i odlaczy na chwile baterie aby ponownie wystartowal (ponoc powszechne - w necie sporo poradnikow) To nie dla mnie - wole pewne i dzialajce rozwiazania a androida zostawiam eksperymentatorom.

  • 0

    11.  2015-03-14 10:59:28

    @10 mam fonepada 8. Dostalem na walentynki od zony i jeszcze sie nie zawiesil czy sam wylaczyl

  • 0

    12. ~lolo  2015-03-16 10:15:20  host: 94.100.245.136

    czy baterie w nich znów sa niewymienne?

Dodaj swoją opinię