Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asus Fonepad 8 - 8-calowy phablet

Asus Fonepad 8 - 8-calowy phablet

orson_dzi 19 Stycznia 2015 18:27

0 0

asus fonepad 8 Asus zaprezentował 8-calowy phablet z procesorem Intel Atom i przystępną ceną.

Asus Fonepad 8 zaoferuje 8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Napędza go czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3530 taktowany zegarem 1,33 MHZ w parze z 1 GB pamięci RAM. 8 GB wbudowanej pamięci można rozszerzyć kartami microSD o dodatkowe 64 GB, a Asus dodatkowo zapewnia 5 GB powierzchni dyskowej w chmurze oraz dodatkowe 11 GB przez pierwszy rok użytkowania. Główny aparat wykona zdjęcia w rozdzielczości 2 Mpix, przedni oferuje skromną rozdzielczość VGA. Oprócz łączności Bluetooth 4.0, Wi-Fi, 2G i 3G (Dual SIM; HSPA+, pobieranie do 42 Mb/s), Asus Fonepad 8 obsługuje także technologię bezprzewodowego przesyłania obrazu Miracast. Za jej pomocą phablet można sparować bezprzewodowo z innym urządzeniem, wykorzystującym łączność Wi-Fi Direct. Phablet został dodatkowo wyposażony w głośniki stereo z technologią SonicMaster.

asus fonepad 8 asus fonepad 8




Urządzenia zostało zamknięte w obudowie o wymiarach 120 x 214 x 85 mm i masie 310 gramów. Zasila go akumulator o pojemności 12,5 Wh, a całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4. Asus Fonepad 8 jest dostępny na polskim rynku w cenie 699 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu w katalogu.

Źródło tekstu: Asus     

Dodaj do:

Tagi: asus fonepad 8 | asus

w sumie: 23
  • 2

    4. ~Piotr  2015-01-19 19:01:17  host: public-gprs514604.centertel.pl

    Nie biere! W domie mam TV 70 cali to phablet powinien mieć minimum 28 żeby na dzielni nie było wstyd się z nim pokazać!

  • 0

    5. ~  2015-01-19 19:09:52  host: 178.180.43.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    To jest tablet z 3G z możliwością dzwonienia a nie phablet....
    Tak samo jak galaxy tab x 7.0 3G

  • 0

    6. ~do 5.  2015-01-19 19:23:03  host: 82.211.83.9

    i Galaxy tab 3 8.0 3G też

  • 1

    7. ~user_delete27  2015-01-19 19:26:06  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    Samsung urządzenia o cal mniejsze już nazywa tabletami, a tu proszę 8 calowy phablet. Cadilac powinien nazywać Escalade'a autem kompaktowym/miejskim ;)

  • 0

    8. ~Calm7  2015-01-19 19:27:15  host: n11-01-08.opera-mini.net

    5, 6). Nie tak samo :-D co innego modem, a co innego moduł gsm.

  • 1

    9. ~wio  2015-01-19 19:44:51  host: user-46-113-112-106.play-internet.pl

    to jakieś wynaturzenia są z tymi rozmiarami. dla mnie telefon jest wtedy odpowiednich rozmiarów gdy zmieści sie i wchodzi w odbyt. czasem na basenie nie mam gdzie włożyc a potrzebuje dzwonic spod wody. mam kilka wodoszczelnych samsungów do tego. no i jest pewnośc ,że nikt mi go nie ukradnie jak bym zostawił w szatni. czyli tak do 4.5 cala preferuje. to ze calm7 gustuje w 8-10 calowych konstrukcjach to jego sprawa.

  • 2

    10.  2015-01-19 19:50:58

    A jeszcze niedawno na portalach tematycznych ludzie przechwalali się kto ma najmniejszy telefon...

  • 0

    11. ~Calm7  2015-01-19 19:57:16  host: n11-01-08.opera-mini.net

    9). Ale każdy bierze to, co mu potrzebne. Od tego są różne rozmiary. * Nie mieszajcie pojęć tablet + 3G, a phablet, bo to jest proste do ogarnięcia jak budowa cepa :-)

  • 0

    12. ~arek256  2015-01-19 22:26:46  host: agaa3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A może po polsku - tabletofon?

  • 0

    13. ~Calm7  2015-01-19 22:40:05  host: n11-01-08.opera-mini.net

    12). tableto-phableto, haha No nie, właśnie nie tablet. Phablet - to jest połączenie typowe dla smartfona dużych rozmiarów. Może mieć i 15 cali - dalej będzie phabletem.

  • 0

    14.  2015-01-19 22:53:11

    Za 3 lata każdy będzie miaĺ takiego w kieszeni i będzie nazywał go smartfonem. :-)

  • 0

    15.  2015-01-19 23:20:38

    Wziąłbym, gdyby dali 16 GB pamięci.

  • 0

    16. ~Calm7  2015-01-19 23:33:38  host: n11-01-08.opera-mini.net

    15). System zajmie z 5GB, to Ci zostanie z tych 8GB garstka do dyspozycji...

  • 0

    17.  2015-01-20 00:38:39

    W starszym modelu fonepad 7hd zostaje mi ledwo 3,7 GB wolnego na 8GB całkowitej. I to bez wybitnego instalowania aplikacji. Asus ma już wiele apek zainstalowanych na dzień dobry, więc nie trzeba specjalnie spuszczać się nad dodatkami z GP. Bez micro sd nawet nie ma co myśleć o tym tablecie. 8GB to totalny styk. Przy kupnie najlepiej od razu dokupić kartę szesnastkę. No chyba, że ktoś się lubi wkurwi.. Nawet jak na początku wydaje się, że starczy, to po pół roku będzie już mało.... Nikt nie stoi w miejscu, a pamięć nie jest z gumy.

  • 0

    18. ~Darek  2015-01-20 10:13:34  host: 195.116.187.216

    Ale czad, 8 cali ekran :-), a ja chciałem 6 kupować. Chyba zmienię plany..... xD

  • 0

    19. ~technik  2015-01-20 14:07:51  host: n12-05-06.opera-mini.net

    pierwszy raz czytam artykuł w którym pojemność akumulatora jest podawana w prawidłowej jednostce fizycznej czyli [Wh] (watogodzina), a nie w błędnie używanych [mAh](miliamperogodzinach).
    Często spotykam się w sklepach z powerbank'ami gdzie producenci swiadomie wprowadzają klientów w błąd podając pojemność w [mAh], gdzie bez informacji o napięciu ogniw nic nie wiadomo o pojemności, można sie tylko domyślać że mają 3.6V, albo 3.7V.

  • 0

    20.  2015-01-20 14:16:26

    19 - hmmm... watogodzina to jednostka pracy (energii, ciepła). Krotność układowego dżula (watosekundy). Czy pokazuje pojemność? Może zasób zgromadzonej energii?

  • 0

    21. ~  2015-01-20 14:25:44  host: abwx201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19, fajnie, że znasz jednostki, teraz spytaj nauczycielkę polskiego, kiedy stosuje się apostrofy.

  • 0

    22.  2015-01-20 14:28:01

    19, technik, paradoksalnie byłem kilka razy proszony o przeliczenie z Wh na mAh :-/ Tak się już przyjęło. Co do PowerBanków pełna zgoda, sam postawiłem na pqi właśnie dlatego, że było pełne oznaczenie. PowerBanki robi się z popularnych akumulatorków (np. 18650), które mają mniejsze napięcie niż to na złączu ładowania. Tymczasem na obudowie urządzenia mamy zwykle przepisaną sumę pojemności z oznaczeń akumulatorów. I potem zdziwienie, że z 9000 mAh dało się "przelać" tylko 5000 mAh do urządzeń docelowych.

  • 0

    23.  2015-01-29 22:26:48

    chce to kupic. jak nie to to co do 1000? jakie macie propozycje?

Dodaj swoją opinię