Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ASTER prowadzi testy usług telefonii cyfrowej

ASTER prowadzi testy usług telefonii cyfrowej

sirmark 25 Września 2004 00:18

0 0

ASTER, największa sieć internetowa i kablowa w Warszawie, testuje nowy produkt – Telefonię Cyfrową.

Usługa Telefonii Cyfrowej w ASTER polega na zapewnieniu Klientom możliwości korzystania z usług głosowych o wysokiej jakości przy wykorzystaniu sieci ASTER. Dzięki integracji usług telekomunikacyjnych, tj. telewizji, Internetu i telefonu, ASTER może zapewniać Klientom niepowtarzalny system rabatów w opłatach instalacyjnych oraz abonamentowych, a także jedną uniwersalną instalację dla dowolnej kombinacji usług. Dodatkową korzyścią będzie jeden rachunek raz w miesiącu oraz jeden serwis informacyjny i techniczny, pozwalające na kompleksową obsługę Klienta.

Usługa Telefonii Cyfrowej znajduje się obecnie w końcowej fazie testów, których zakończenie planowane jest najpóźniej do końca bieżącego roku. U Klientów testujących usługę instalowane są nowoczesne modemy, wyposażone w gniazdo telefoniczne, port Ethernet i USB, pozwalające na podłączenie standardowego aparatu telefonicznego oraz komputera ze stałym dostępem do Internetu.
ASTER planuje, że w ramach testów z usługi Telefonii Cyfrowej skorzysta docelowo ok. 1 000 Klientów. Usługa testowana jest na wybranych obszarach sieci (ok. 10% obszaru sieci). Testy usługi Telefonii Cyfrowej w ASTER odbywają się przy współpracy z publicznymi operatorami telekomunikacyjnymi. ASTER posiada nadany przez URTiP własny zakres numeracji, ale równocześnie może korzystać z zakresów numeracji innych operatorów.
Data rozpoczęcia sprzedaży komercyjnej Telefonii Cyfrowej oraz przyszła oferta uzależnione będą m.in. od wyników prowadzonych obecnie testów. Celem ASTER jest, aby w fazie komercyjnej udostępnić usługę na terenach, gdzie Abonenci mogą korzystać z szerokopasmowego dostępu do Internetu ASTER - 60% sieci na koniec 2004 r. Zasięg ten będzie sukcesywnie zwiększany w kolejnych latach.

ASTER posiada kilkuletnie doświadczenie w dostarczaniu usług telefonicznych z wykorzystaniem sieci telewizji kablowej, zdobyte dzięki współpracy z El-Net. Jest jednym z pierwszych operatorów kablowych w Polsce, na którego sieci zostały uruchomione usługi telefoniczne już w 2000 roku. Aby świadczyć tego typu usługi sieć kablowa, (HFC - z ang. Hybrid Fiber-Coax), musi spełniać bardzo wysokie wymagania jakościowe, niezależnie od stosowanej technologii. Obecnie w ASTER testowane są najnowsze światowe rozwiązania technologiczne w tej dziedzinie.

Źródło tekstu: ASTER     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Bartol  2004-09-26 12:26:00  host: yh182.internetdsl.tpnet.pl

  Telefonia cyfrowa. Hmmm. A to nie zwyczajny VoIP po prostu?

 • 0

  2. ~WitekT  2004-09-26 17:12:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

  Bartol: pewnie tak, ale VoIP jest jak najbardziej cyfrowy w końcu, prawda? ;)

 • 0

  3. ~Bartol  2004-09-26 21:44:00  host: yh182.internetdsl.tpnet.pl

  Jasne, ze tak, ale strasznie mnie ten twor marketoidow rozweselil. Poza tym cyfrowy to jest tez ISDN, a nie sadze, by sie w to bawili. Chociaz moze maja zrodlo na tani sprzet ISDNowy z demobilu. W koncu cywilizowane telekomy sie na hura na VoIPa przerabiaja (przynajmniej w USiech). ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-182-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Play Pokolenia?

Nowa oferta Play Pokolenia

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet