Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aster korzysta z nowych usług sieci ATMAN

Aster korzysta z nowych usług sieci ATMAN

LuiN 3 Sierpnia 2010 11:58

0 0

Aster i ATM, świadcząca pod marką ATMAN usługi telekomunikacyjne klasy operatorskiej, podpisały umowę na Peering.Global - wymianę ruchu IP w największych europejskich węzłach międzyoperatorskich poprzez sieć transmisji danych ATMAN.

Peering.Global jest nowością w ofercie usług dla dostawców Internetu i zapewnia możliwość wymiany ruchu ze wszystkimi operatorami i dostawcami treści obecnymi w trzech największych węzłach w Europie (AMS-IX w Amsterdamie, DE-CIX we Frankfurcie i LINX w Londynie).
Bezpośrednie połączenie sieci w węźle międzyoperatorskim to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim możliwość osiągnięcia najwyższych parametrów technicznych (minimalne opóźnienia i straty pakietów, najkrótsze ścieżki routingowe, brak limitów pasma). Bardzo szybki rozwój węzłów międzyoperatorskich w ostatnich latach spowodował, że można przez nie dotrzeć do ponad połowy światowych zasobów Internetu. ATMAN jest jedynym polskim operatorem obecnym we wszystkich trzech najważniejszych węzłach europejskich.

Aster ma 380 tys. abonentów telewizji analogowej, ok. 87 tys. abonentów telewizji cyfrowej, 172,2 abonentów dostępu do Internetu, ponad 67 tys. abonentów telefonii stacjonarnej oraz ponad 45 tys. abonentów telefonii komórkowej (dane z 31 marca 2010 r.).

Źródło tekstu: Aster, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2010-08-03 16:06:42

  Super, nowe rozwiązania, inwestycje, wszystko dla ludzi tylko brać. :)

 • 0

  2. ~martinezowiec  2010-08-04 01:31:32  host: c78-142.icpnet.pl

  LuiN: zamiast 172,2 abonentów powinno być 172,2 tys. abonentów, chyba że spadła im ostatnio mocno ich ilość ;-)

 • 0

  3. ~MM  2010-08-04 09:56:36  host: saturn.rev.atm.com.pl

  :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet