Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Aster i nieuczciwe praktyki monopolistyczne?

Aster i nieuczciwe praktyki monopolistyczne?

LuiN 19 Marca 2008 11:38

0 0

operatorzy kablowiJak podaje Gazeta Wyborcza, UOKiK wyjaśnia, czy spółka Aster ucieka się do nieuczciwych praktyk, by wyeliminować konkurencję na rynku operatorów telewizji kablowej i dostępu do Internetu.

Jak twierdzi Bogdan Paszkowski, prezes operatora telekomunikacyjnego Spray, Asterowi nie w smak nowy konkurent i że celowo zaniża ceny na osiedlach, gdzie klienci mogą skorzystać z usług innych operatorów. W porównaniu z Asterem, który większość z ponad 350 tys. abonentów ma w stolicy, Spray to niewielki gracz (20 tys. klientów).

Usługi telewizji kablowej Aster mogą być nawet o 30-40 % tańsze w stosunku do podstawowego cennika firmy. Ale tylko tam, gdzie działa Spray. Klienci na jednych osiedlach finansują obniżki dla swych sąsiadów w innych budynkach - mówi Paszkowski.




Jako przykłady wymieniane są stołeczne osiedla Derby, Dąbrówka Wiślana czy Za Żelazną Bramą na Woli - tam klienci Astera za pakiet telewizyjny płacą miesięcznie tylko 27,5 zł, zaś Spray zbliżony pakiet oferuje za 39,90 zł. Tyle że na innych osiedlach za ten sam pakiet klienci Astera muszą zapłacić już więcej.

Gdy jeden z pracowników Paszkowskiego zadzwonił anonimowo z pytaniem, skąd różnice w cenie, przedstawiciel handlowy Astera odpowiedział wprost: To promocja na Spraya. Spray złożył już zawiadomienie do UOKiK.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2008-03-19 12:37:47

    no ladnie pakiet pelny ma moj znajomy i placi 64zl jak mu powiem o tej akcji to chyba zlozy rezygnacje

  • 0

    11.  2008-03-19 12:39:24

    7, michu - dzięki piękne, już poprawiam :)

  • 0

    12. ~Hose  2008-03-19 13:04:04  host: 194.39.141.10

    3: skoro pisze się newsa to chyba powinien on zawierać takie informacje, po co w innym wypadku pisać newsy?

  • 0

    13. ~anty_aster  2008-03-19 13:17:27  host: ahibal.itc.pw.edu.pl

    kiedys, dawno temu - najstarsi gorale tego nie pamietaja - w latach 90' gdy aster wchodzil na moje osiedle dzialala tu niewielka kablowka prowadzona przez pana o nazwisku Wiatrak. Nie pamietam juz nazwy (musialbym pogrzebac w starych papierach bo bylem jej abonentem), ale mieli problem z systematycznym wandalizowaniem/niszczeniem sprzetu. Ludzie wynajeci przez Aster City notorycznie przecinali kable, kradli lub uszkadzali wzmacniacze na mojej i nie tylko klatce. Co wy na to? Pozdrawiam zaburzonych psychicznie przezesow Astr City. Powiem jeszcze jedno - Aster walczyl o ten skrawek ladu w tak haniebny sposob, choc dopiero po ponad 10 latach postanowili zmodernizowac siec na tyle ze mozna korzystac tu z asterowego netu. Przez tak dlugi czas sie to nie oplacalo, podobnie jak u Pana ze stolika 9) bo to osiedle emerytow. BTW: Nie mam juz kablowki ze 3 lata bo nie mam potrzeby i czasu na konsumpcje tandety.

  • 0

    14.  2008-03-19 13:28:14

    12, Hose - tego już Wyborcza nie podała.

  • 0

    15. ~meexxx  2008-03-19 13:41:56  host: 193.109.225.252

    Aster ma bardzo drogie usługi.. niestety na wielu osiedlach jest monopolistą...

  • 0

    16.  2008-03-19 13:45:08

    LuiN: "monopilistyczne" -> "monopolistyczne" ! W tytule ;) Cos wyscie chyba tam 'pili' ;)

  • 0

    17. ~BRK  2008-03-19 13:55:56  host: nat-154.ghnet.pl

    Na moim osiedlu gdy Aster zaczal udostepniac internet tez ukradl i niszczyl sprzet osiedlowemu dostawcy!

  • 0

    18.  2008-03-19 14:21:34

    16, PLANET - oj z chęcią by popili;) Właśnie zauważyłem i już myślałem, że tylko ja zauważyłem - ale się myliłem. Poprawione - dziękuję:)

  • 0

    19. ~poznaniak  2008-03-19 14:28:57  host: c229-106.icpnet.pl

    Poznański Aster to INEA - prawie monopolista (prawie, bo są jeszcze jakieś sieci niewykupione przez INEE) w Poznaniu i w Wielkopolsce, wystarczy poczytać lokalne grupy dyskusyjne. Podwyżki, wyłączenia kanałów, drożyzna i przymuszanie do cyfry. Klient i tak, sprytny marketing- dobre określenie!

  • 0

    20.  2008-03-19 15:01:44

    To prawdopodobne i nie wierzę, ze nie dotyczy to konkurencji a jest zwykłą promocją. W mnie w mieście podobno jest jakaś konkurencja Vectry i podobno jest ten sam problem. Nie śledzę na bieżąco sprawy bo nie korzystam, ale znajomi mi mówią. Smaczku dodaje fakt, ze konkurencyjna sieć jest własnością (albo jej szefem jest - tego nie wiem na pewno) były dyrektor sieci zarządzanej przez Vectrę ;-)

  • 0

    21.  2008-03-19 15:07:58

    LuiN: jak bedzie mozliwosc (i czas) sie spotkac w obrebie stolicy, to zapraszam :) A napisalem o tym wpierw w #6, ale przeoczyles robiac pierwsza korekte, nic to zreszta :) #20: pseudo-anonimowy frajerze, gdybys czytal choc troche Telepolis wiedzialbys, ze jest tutaj zwyczaj wskazywania literowek, bledow logicznych i nie tylko (niekiedy wcale nie sa oczywiste), by pomoc redaktorom je poprawic. Bez zlosliwosci i zlych intencji, co najwyrazniej w twoim przypadku jest naturalna droga rozumowania. Jesli ty postepujesz w taki sposob, to nie narzucaj innym swojego sposobu myslenia. Capiche ?

  • 0

    22. ~Hose  2008-03-19 15:09:47  host: 194.39.141.10

    LuiN wiem że to "przedruk" z Wyborczej, nawiasem mówiąc robi się z tej gazety niezły szmatławiec, walka o czytelnika sprowadza tą gazetę do rangi brukowca.

  • 0

    23. ~saber  2008-03-19 16:23:43  host: nat-tar.aster.pl

    Nie wiem jak jest gdzie indziej cenowo, ale mam telefon, internet i tv taniej niż gdzie indziej. Pomijając oczywiście jakość tego wszystkiego to ostatecznie nie narzekam. Mam również na osiedlu sieć Spray, która jest nieco tańsza, ale słyszałem o nich dość niepochlebne opinie.

  • 0

    24.  2008-03-19 16:44:10

    Ale nowość. Aster to złodzieje tacy, że TP S.A. wymięka....

  • 0

    25. ~  2008-03-19 19:02:50  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Aster w niczym się nie różni od TP. Tam gdzie jest monopolistą trzeba bulić a tam gdzie ma jakąś konkurencję robi lokalne promocje - lepsze niż te oficjalne. Tak gdzie jest UPC też dają spore upusty na swoje usługi bo wiedzą że nikt by nikt z nimi nie podpisał umowy.

  • 0

    26.  2008-03-19 22:50:00

    aster to cenowa poracha. jeszcze do niedawna płaciłem za łącze 512/128 107 PLN, teraz płace tyle samo ale mam juz 768/256, dobre i to bo na uploadzie 128 ciezkobylo przez skype pogadac. jdyna fajna sprawa w aster to TPD, niestety nie uzywam juz bo to kosztuje chyba dodatkowo 25 pln

  • 0

    27. ~lopi  2008-03-19 23:44:09  host: 87-205-33-26.adsl.inetia.pl

    @pocoloco Trochę drogo ja mam na klatce po jednej stronie rynienkę aster po drugiej spray. A i tak internet od 1 kwietnia bede miał od 3 gracza 2/2 za 61.zl /brutto.

  • 0

    28. ~Andrzej  2008-06-02 10:52:11  host: 135-goc-17.acn.waw.pl

    Aster , aby jeszcze bardziej okraść abonentów wprowadza płatne HD. Co za kretynizm. Czy jeszcze za kolor telewizora tez bedziemy doplacać ?

  • 0

    29. ~darcio  2008-10-26 12:38:12  host: nat-mi3.aster.pl

    aster the best of warsaw provider internet no 1

Dodaj swoją opinię