Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asseco przeniesie klientów B2B Orange do nowego systemu

Asseco przeniesie klientów B2B Orange do nowego systemu

sirmark 17 Września 2015 12:11

5 3

Asseco Poland będzie odpowiedzialne za realizację programu Serat Decommissioning (Serat Deco) dla polskiego Orange. W ramach tego przedsięwzięcia, m.in. zmigrowane zostaną dane klientów biznesowych Orange.W trakcie realizacji projektu Asseco przeniesie dane do nowego systemu bilingowego BRM (Oracle Billing and Revenue Management). Migracja obejmie klientów usług stacjonarnych z rynku B2B oraz dane klientów hurtowych, oferujących usługi telekomunikacyjne na bazie infrastruktury udostępnianej przez Orange. Projekt umożliwi konsolidację systemów billingowych Orange, podniesienie poziomu obsługi klientów i związane z nim zarządzanie rozliczeniami i płatnościami. Zakończenie migracji klientów planowane jest w połowie 2017 roku.
Serat Deco to dla Orange Polska kontynuacja kluczowych działań w obszarze systemów billingowych, a zarazem jeden z kilku głównych programów strategicznych, których celem jest transformacja biznesowa i technologiczna naszej firmy. Ważny element tej transformacji stanowi budowa nowego środowiska zintegrowanego. Zmieni to podejście do sprzedaży i obsługi nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, a w szczególności usług konwergentnych - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska.

Asseco jest jednym z kluczowych dostawców IT dla Orange Polska. Odpowiedzialny jest m.in. za rozwój systemów fakturowania i obsługi klienta telefonii stacjonarnej oraz outsourcing systemu bilingowego dla telefonii stacjonarnej. Spółka wdrożyła także system Asseco Utility Management Solutions (AUMS), który wspiera obsługę i rozliczenia, wprowadzonej w tym roku przez Orange Polska, sprzedaży energii elektrycznej

Źródło tekstu: Asseco     

Dodaj do:

Tagi: orange | billing | asseco

w sumie: 6
 • 2

  1.  2015-09-17 12:44:13

  macie podobne przecieki dotyczące klientów indywidualnych ? byłoby dobrze, gdyby w końcu można było otrzymywać rachunek za usługę mobilną i stacjonarną w Orange, na tej samej fakturze, a nie jak do tej pory na dwóch osobnych. Dzięki temu wygodnie opłacało by się jedną fakturę, a na niej komórka, internet mobilny, internet stacjonarny, tv i dodatkowe pakiety telewizyjne, wszystko w jednym miejscu.

 • 0

  2. ~Byly pracownik  2015-09-17 13:40:04  host: google-proxy-66-249-93-249.google.com

  Jeżeli chodzi o byle TP to działał tam system SERAT
  Obecnie klienci indywidualni są jeszcze migrowani do BRM.
  Biznes i Klucz miał być obsługiwany w PRM jak pamiętam.

  Czy to będzie ta sama baza to tego nie wiem

 • 1

  3. ~jaskiniowy  2015-09-17 13:41:28  host: n09-01-08.opera-mini.net

  I będzie to działać tak jak w Zakładzie Utylizacji Szmalu? ;)

 • 0

  4. ~  2015-09-17 14:47:56  host: public-gprs362160.centertel.pl

  @3 jakiej utylizacji? Na marmury to idzie!

 • 0

  5. ~orest  2015-09-17 16:36:33  host: public-gprs359176.centertel.pl

  Ciekawe dlaczego robi im to zewnetrzny integrator skoro tak sie chwala wlasna spolka integratorska - Integrated Solution.

 • 0

  6.  2015-09-17 23:28:37

  @5 To nie widzi mi się. Na pewno dla nich będzie taniej i lepiej. Takie firmy nie wyrzucają pieniędzy jak nie muszą lub jak jest to nie opłacalne. Uwierz mi :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-242-217.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.