Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Asfaltowe porównanie Androida i Symbiana

Asfaltowe porównanie Androida i Symbiana

LuiN 27 Lipca 2011 18:52

0 0
Asphalt 6: Adrenaline HD musiał wiele przejść by wreszcie trafić na Nokie z systemem Symbian^3. Programiści z Gameloftu zmuszeni byli usunąć z gry ogromną ilość detali, w tym drzewa i budynki.

Owszem, nie dało się usunąć wszystkiego, ale porównując te same trasy na Nokii N8 i telefonie z Androidem ma się wrażenie, że na Nokii oglądamy jeszcze niedokończoną grę. Jedyną przewagą Nokii okazało się szybsze ładowanie gry.






Źródło tekstu: MrNokiaTech     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    24. ~  2011-07-28 06:43:52  host: public-gprs246083.centertel.pl

    Do porównania dwa tablety Samsunga i Aple te same procesory te same gry a róźnica w płynności obsługi widoczna jagby OS i aplikacje były lepiej z optymilizowane do systemu

  • 0

    25.  2011-07-28 09:10:39

    Nie rozumiem, po co się tak spinacie... Jakiś powód musiał być, że gra nie wygląda tak jak na Andku czy iOS, nic nie ma bez przyczyny, a to czy Panom z Gameloftu się chciało czy nie, to już inna kwestia, za coś im przecież płacą i czegoś też wymagają, być może koszty optymalizacji pod Symbiana były a wysokie względem zysku jaki potem przyniesie sprzedaż tej gry... W teorie spiskowe nie wierzę, nikt się na nikogo nie uparł, każdy system ma wady, Symbian może ma ich trochę więcej i jest teraz w odwrocie. Za chwile sytuacja może się zmienić, głośno jest przecież o Mango które być może wreszcie będzie pełnoprawną wersją Windowsa bez głupich ograniczeń w tym językowych. Nie wiem dla kogo wyznacznikiem przy zakupie telefonu są gry, dla mnie bardziej liczą się sprawy biurowe z pakietem office na czele, dobry kalendarz, potem szybka przeglądarka, odtwarzacz mp3/video, ładny wygląd interfejsu i najważniejsze, żeby to wszystko płynnie chodziło i nie zamulało. I w tym aspekcie nikt nie powie, że Nokia jest na poziomie konkurencji, bo co by nie wziąć do ręki, czy HTC czy Samsunga i tak jest szybszy w ogólnym działaniu od N8... Poczekajmy, Motorola też była w bardzo kiepskiej sytuacji, wyszli z tego, Nokia do ich poziomu nie zeszła i raczej jeszcze długo nie zejdzie, a w międzyczasie pewnie się obudzi z letargu i zabłyśnie czymś konkretnym.

  • 0

    26.  2011-07-28 09:18:06

    @25 Twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem powala. Nikt nie oskarża gameloftu o sabotaż na Symbianie tylko o LENISTWO czemu wielokrotnie dali dowód. Zauważ też, że to port a nie gra napisana od podstaw.

  • 0

    27.  2011-07-28 09:37:35

    Praktycznie pod każdym newsem jest mowa o tym, że "x uparł się na Nokię", więc koment tyczył się po części ogółu, był luźny bez wspomnianej spiny... Lenistwo to może być w domu a nie w biznesie, jak wspomniałem tu raczej chodzi o opłacalność, ewentualne koszty czy sens tworzenia aplikacji od podstaw na w/w platformę... Symbian nie jest już tak atrakcyjny jak kiedyś, więc jaki w tym biznes? Tanim kosztem dostosowali aplikację i to wszystko. Dla wielu to może lenistwo, ja to postrzegam inaczej. Wiem, że będziesz bronił Nokii rękami i nogami, ale trzeba trochę chłodniej na to patrzeć. I mniej personalnie, to tylko komentarze...

  • 0

    28. ~y  2011-07-28 09:48:02  host: 89-77-128-202.dynamic.chello.pl

    Maniiiek, ile Ci płaci ten upadły producent za te brednie?

  • 0

    29.  2011-07-28 11:19:30

    @27 @28 chyba nie czytaliście wszystkich komentów...nie tylko ja tu wspominałem, że Gameloft daje d*** z portem swoich gier na różne platformy - no bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że te same gry na iPodzie Touch 4 i SGS II nie dość że rónie wyglądają (słabiej na SGS II) to jeszcze wolniej chodzą (na SGS II) - i kto tu pisze, że ktoś się upiera na Nokie - takie są fakty. Popatrzmy choćby na gry od EA - na wszystkich platformach wyglądają jednakowo i jednakowo chodzą

  • 0

    30.  2011-07-28 11:33:17

    @27 Czyli profesjonalnym spojrzeniem na sprawę jest to, że symbian jest zły bo gorzej sobie radzi z przeportowanymi z androida aplikacjami od androida z napisanymi aplikacjami pod ten system? Ciekawa logika. Twój skrajny "obiektywizm" jest cechą nabytą czy urodziłeś się już taki?

  • 0

    31.  2011-07-28 11:36:01

    @28 tak. Płacą nam lepiej od firmy X która opłaca szczekaczy. Ja na Twoim miejscu rzucił bym robotę i się do nas zatrudnił. Niestety na testach IQ możesz mieć problemy a u nas niestety jest to wymagane.

  • 0

    32.  2011-07-28 11:45:19

    Maniiiek, "portowales" kiedys jakikolwiek program? Ja pisalem wlasna implementacje "Kolko i krzyzyk" w Javie MicroEdition i zapewniam Cie, ze chocby z implementacja w Pythonie s60 miala ona niewiele wspolnego. W praktyce jest to pisanie aplikacji od nowa uzywajac specyficznego dla kazdej platformy API w konkretnym jezyku. Jak ktos porownuje pisanie programu w Java Android nawet uwzgledniajac wstawki w NDK z pisaniem w Symbian c++ czy Objective C to raczej nie wie co mowi. To slowo "portowanie" jest totalnie naduzywane, zupelnie bez zrozumienia, ludziom sie wydaje , ze jak aplikacja ma te sama nazwe to jest "przeportowana":)

  • 0

    33.  2011-07-28 11:56:43

    #30: zaryzykowalbym, ze port byl z iOSa mimo wszystko. Generalnie nie widzialem jeszcze platformy, na ktora optymalizacja tej gry bylaby dobra ; ) @issa #32: dzieki za info, sadzilem ze portowanie to jednak spore czerpanie (choc moze nie garsciami) z poprzedniej wersji programu. A to jednak do konca nie tak, hmm. BTW, dostales info na GG ? Teraz kwestia juz niewazna, ale chyba nie doszlo ;) Odezwij sie tak czy owak.

  • 0

    34.  2011-07-28 12:01:38

    @32 W takim razie pozostaje mi się czepiać tylko optymalizacji. Ale chyba tekstury, modele 3D i silnik graficzny pochodzą od oryginału a to już może być problem. Oczywiście snuje tylko przypuszczenia oparte na Heroes III Linux.

  • 0

    35.  2011-07-28 12:28:04

    PLANET - wysle Ci moje nowe GG przez wiadomosc na skrzynce Telepolis. Chlopaki, naprawde polecam jakas ksiazke do programowania w Javie i chocby totalna polskojezyczna swiezynke do programowania pod Androida wydana nakladem najwiekszego polskiego wydawnictwa informatycznego "Hello Android" Eda Burnette, czas spedzony przy Eclipse to intelektualna zabawa najwyzszych lotow, naprawde ciezko sie oderwac. Oczywiscie trzeba miec tez swiadomosc, ze jesli ktos przeczyta jedna czy dwie ksiazki to na pewno nie bedzie to rownoznaczne z mozliwoscia ogloszenia sie specjalista od programowania pod Androida;) Warto tez zagladnac na wowebook.com, polecam.

  • 0

    36. ~Adam  2011-07-28 12:46:03  host: 87-205-6-201.ip.netia.com.pl

    Oczywiście jest to spowodowane portem z innego os. Do Android'a czy Iphone'a przykładają się dużo więcej a do Symbiana dużo mniej (mniej telefonów to po co się trudzić lepiej wziąść kasę a mało się narobić) to samo jest z PC zobaczcie ile gier jest teraz portowanych z konsol i jak potrafią być zoptymalizowane.

  • 0

    37. ~ZICO  2011-07-28 15:21:25  host: abkf90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #22: A ja się dziwię skąd to wasze oburzenie, że Gameloft nie zrobił dobrej wersji gry na Symbiana. Po co się wysilać i robić coś dobrego na system, który i tak w niedługim czasie przestanie istnieć. Nigdy nie miałem dobrego zdania o Symbianie jak i o Nokii, bo jeszcze nie spotkalem się z modelem, który by się nie mulił i samoistnie resetował. Jak twierdzą niektórzy podobno Symbian Anna w modelu E6 nieźle się spisuje ale nie będę kupował czegoś co wymiera. Tym bardziej, że cena E6 jest niewytłumaczalnie wysoka a jest ona co najwyżej taka sobie.

  • 0

    38.  2011-07-28 18:32:28

    @37 jak będziesz stary to lekarz może odwalać fuszerkę bo i tak niedługo kitę odwalisz? Zresztą o tym, że Symbian umiera to już od 5 lat słyszę i jak do tej pory jakoś nie widziałem jakiejś znacznej przewagi androida nad symbianem. Chyba, że system bez zielonego robota jest *** bo tak a jak ktoś jest innego zdania to jest fanatykiem noki/apple/microsoftu. Z takim argumentem nie wygram.

  • 0

    39. ~Lolek  2011-07-28 20:38:38  host: 212.160.172.70

    Mańku a gdzie pracujesz? Chętnie bym popracował z takimi jak ty;) Inteligentnie miażdżysz pseudo wyedukowanych dzieciaków którzy znają się tylko na fejsbuniu;p;p;p Pozdrawiam

  • 0

    40. ~ZICO  2011-07-29 12:00:23  host: abjr199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #38: Widzisz - cały problem w tym, że mamy coraz więcej osób, które myślą kategoriami takimi jak ty. Dlatego właśnie mamy lekarzy, którzy traktują ludzi jak stary samochód lub leczą w godzinach pracy urzędów państwowych a w weekend sobie umieraj (sam doświadczyłem tego w mojej rodzinie). Takie zachowanie zwane jest PATOLOGIĄ. Problem jednak w tym, że tę patologię ty i tobie podobni uważają za normę społeczną. Gdyby było inaczej to nie porównywałbyś jakiegoś wszawego systemiku operacyjnego do życia ludzkiego. Tak się akurat składa, że na Nokiach to ja zęby zjadłem i wiem co one wartają i co jest wart ich kiepściutki Symbian. Jak myślisz? Umiera czy nie umiera ten Symbian skoro już sama Nokia oficjalnie ogłosiła, że nie ma zamiaru w dłuższej perspektywie go wspierać a co dopiero rozwijać. Tak więc zorientuj się w temacie zanim coś napiszesz. Bardzo kiepska jest również twoja metoda dedukcji. Czy ja gdzieś pisałem o fanatyźmie noki/apple/microsoftu lub fetyszu Androida? Jasne, że nie wygrasz z argumentem, który jest owocem twojej kulejącej wyobraźni. #39: Tobie zaś inteligentnie inaczej wyedukowany "doroślaku" powiem, że jesteś tak daleko od prawdy na mój temat jak Japonia od Hiszpanii (mam nadzieję, że w podstawówce pokazali ci na mapie gdzie te kraje leżą). Co do facebooka, na którym jesteś stałym bywalcem to akurat nie mam z nim nic wspólnego. Co do zaś twoich pseudokomentarzy to miałem już wcześniej okazję trochę ich poczytać i ręce mi opadły.

  • 0

    41. ~maniek  2011-07-29 13:30:55  host: apn-77-115-206-74.dynamic.gprs.plus.pl

    do ZICO: tylko wyobraz sobie ze symbian^3 jest sto lat przed v3 lub v5 jesli chodzi o szybkosc i wydajnosc. Miales kiedys w rece telefon z tym systemem? domyslam sie ze nie. Radze wiec sie z nim zapoznac a dopiero potem komentowac. Pozdrawiam wszystkich komentujacych:p

  • 0

    42.  2011-07-29 14:18:05

    41: I kolejne sto lat ZA iOS, Windows 7 i Android...

  • 0

    43. ~ZICO  2011-07-29 14:27:53  host: abjr199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #41: Człowieku co ty bredzisz? Umiesz czytać? Już ci napisałem, że na Nokiach zęby zjadłem. I wyobraź sobie, że teraz już jest Symbian Anna a nie^3 :-) A taka np N8 muli się podobnie jak jej poprzedniczki. Jest co prawda szybsza ale nie jest pozbawiona znanych przypadłości takich jak np samoistne resetowanie się. Poczytaj sobie opinie ekspertów na temat "wspaniałego" symbiana^3 a przekonasz się sam, że w większości przypadków uważany jest on za stary Symbian v5 z kosmetycznymi zmianami. Poważniejszy przełom miał nastąpić w wersji ^4, która zapewne nigdy nie ujrzy światła dziennego. Powiedz mi dlaczego Nokia ostatecznie wycofała się z rozwoju Symbiana i weszła w WM7 skoro Symbian jest taki wspaniały? Czytaj ze zrozumieniem i włącz myślenie. Z tego co pisałem w poprzednich komentarzach jasno wynika, że nie mam zamiaru kupować kolejnej Nokii (E6) mimo, że pracuje ona na zmodyfikowanej wersji twojej trójki o nazwie Anna, bo niedługo Symbian i tak umrze śmiercią naturalną. Poza tym i tak dostatecznie zawiodła mnie już N8 i nie mam zamiaru przekonywać się czy Anna w E5 jest dużo lepsza niż trójka w N8 bo pewnie nie jest. Więc proszę cię nie wyskakuj mi tu z tekstami typu "Miales kiedys w rece telefon z tym systemem? domyslam sie ze nie. Radze wiec sie z nim zapoznac a dopiero potem komentowac", bo tylko się nimi błaźnisz.

Dodaj swoją opinię