Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ascend GX1 - 6-calowy phablet od Huawei

Ascend GX1 - 6-calowy phablet od Huawei

orson_dzi 25 Grudnia 2014 22:07

4 2

ascend gx1 Huawei zaprezentował phablet Ascend GX1 z 64-bitowym procesorem Snapdragon 410.

ascend gx1 Stanowiący 80% przedniego panelu wyświetlacz o przekątnej 6 cali wyświetla obraz o rozdzielczości 720p. Phablet został zamknięty w obudowie o wymiarach 161 x 84,5 x 9,2 mm i masie 173 gramów. Napędza go czterordzeniowy 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 taktowany zegarem 1,2 GHz, w parze z 1 GB pamięci RAM. Wbudowane 8 GB pamięci można rozszerzyć kartami microSD. Główny aparat wykona zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix, a przedni o rozdzielczości 2 Mpix. Pośród modułów łączności znalazło się miejsce dla NFC i LTE oraz dwa gniazda na karty SIM. Całością zarządza Android 4.4 z nakładką Huawei Emotion. Phablet zasila akumulator o pojemności 3500 mAh.




Huawei Ascend GX1 trafi w pierwszej kolejności na rynek chiński w cenie wynoszącej ok 255 dolarów lub 209 euro. Póki co nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie phablet miałby trafić do innych krajów.

Źródło tekstu: vmall; wł     

Dodaj do:

Tagi: huawei | huawei ascend gx1

w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2014-12-26 02:25:53  host: user-94-254-129-9.play-internet.pl

    Mój następca lumi1320

  • -4

    3.  2014-12-26 11:54:20

    Mam pomysł na promocję:
    Do dwóch phabletów stół do ping-ponga gratis!

  • -5

    4.  2014-12-26 12:40:11

    Zadziwia mnie, że są chętni na takie potwory... Przecież z tego się nie da wygodnie dzwonić. Ktoś potrzebuje funkcjonalności tabletu, to czemu nie kupi sobie tabletu? To jest ni to telefon, ni to tablet.... Już 5 cali jes przesadą i jako-tako da się z takich telefonów korzystać jak ktoś ma konkretną łapę, ale 6?

  • 1

    5.  2014-12-26 12:59:51

    4 ludzie są różni nie każdy tak myśli jak Ty.Jedni utrudniają sobie życie a drudzy ułatwiają taki jest ten świat

  • 3

    6.  2014-12-26 13:01:54

    @4: używam naprzemiennie OnePlus One (5,5"), Note 3 (5,7") i ostatnio Huawei'a Mate 7 (6 cali). Z każdego dzwonię i piszę WYGODNIE, choćby teraz :-)
    Kwestia gustu i przyzwyczajenia.

  • 1

    7. ~zulugula  2014-12-26 13:11:44  host: public-gprs516300.centertel.pl

    @4 normą był zawsze ogół, a nie margines.

  • 1

    8. ~wi  2014-12-26 13:45:37  host: xdsl.164.c68.petrotel.pl

    Super że poprzestali na rozdzielczości hd :) tak trzymać... ew. max fhd.

  • 0

    9. ~mnb  2014-12-26 13:46:16  host: ip-51-9.zax.pl

    Wszystko byłoby OK, ale 1 GB ramu to przegięcie.

  • 2

    10. ~n01knows  2014-12-26 17:43:10  host: host-79.173.1.181.tesatnet.pl

    W końcu LTE z dual sim!

  • 1

    11. ~  2014-12-26 20:27:10  host: 178-36-151-68.adsl.inetia.pl

    @na szczęście gdyby nie ten margines to świat stałby w miejscu. Może phablety nie są jakas rewolucja, ale takie pejoratywne określenie ludzi marginesem jest idiotyczne. Chyba lepiej być "marginesem" niż szarym ogółem czyż nie?

  • 0

    12. ~  2014-12-26 20:27:23  host: 178-36-151-68.adsl.inetia.pl

    @7 na szczęście gdyby nie ten margines to świat stałby w miejscu. Może phablety nie są jakas rewolucja, ale takie pejoratywne określenie ludzi marginesem jest idiotyczne. Chyba lepiej być "marginesem" niż szarym ogółem czyż nie?

  • 1

    13. ~proponuje  2014-12-26 21:02:06  host: 185.13.106.68

    zamiast phableta wolałbym smartfona zwijanego w rulonik.

  • -2

    14. ~  2014-12-27 08:22:49  host: apn-46-169-40-191.dynamic.gprs.plus.pl

    Od pół roku używam Lumki 1320 i ostatnio miałem na oku Desire 816, ze względu na fajną wagę, nieziemskie głośniki i dobry aparat foto, co do systemu to myślaem,że jakoś sie przestawię na Andka, wkońcu to już 4.4.2 więc podobno dość stabilny no i HTC podobnoż ma najmniej bloatware. Kupiłem 816 nowego wziętego na przedłużenie z TMobile, potestowałem i po dwóch dniach sprzedaniem. Okazało się, że 1320 mimo, że warta 2/3 ceny Desire jest o niebo lepiej wykonana, 816 trzeszczy niemiłosiernie! Bałem się o pęknięcie w spodniach, druga sprawa to system, uzależniłem się od prostoty WP 8.1 i android wydawał mi się nawet w wersji od HTC taki jakiś mało logiczny. Czekam na 1330 z ekranem 5,7" i aparatem 14Mpix no i lepszym głośnikiem zewnętrznym bo pierwsze leak'i już krążą po sieci. Sam byłem zdziwiony jak przywykłem do WP :)

  • 2

    15.  2014-12-27 14:48:25

    @4. Chyba sobie żartujesz? Nie porównuj 7calowego tabletu, który ma ramy jak "obrazy Rubensa", do tego smukłego i lekkiego phabletu, który jest prawie o połowę lżejszy od tradycyjnej "siódemki". Wystarczy spojrzeć na wymiary pierwszej lepszej siódemki i tego GX1.

  • 0

    17. ~Red  2014-12-27 19:24:04  host: staticline18294.toya.net.pl

    Chińczyk to chińczyk a ten w dodatku dotowany przez rząd komunistyczny. Dziwię się że ludzie kupują takie urządzenia. Coraz więcej krajów jawnie zakazuje używania sprzętu Huawei.

  • 0

    18.  2014-12-27 19:54:05

    @17: Pytanie wręcz filozoficzne: Czy lepiej kupować sprzęt dotowany przez rząd komunistyczny, czy ten, którym dotuje się rząd kapitalistyczny? A może nie warto w ogóle na to zwracać uwagi, tylko skupić ją na cenie i możliwościach?

  • 0

    19. ~Cdd  2014-12-28 07:45:27  host: 213.158.218.230.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    To co w końcu. kupic? Jaki. telefon i jakiej firmy?

  • 0

    20. ~  2014-12-28 10:21:31  host: host-80-54-151-176.bielskpodlaski.mm.pl

    720p przy 6 calach to ciut malo jak dla mnie. Jak ktos duzo czyta i nie lubi powiekszac txtu to full hd trzeba...

  • 0

    21.  2014-12-28 13:31:45

    @20. Według m.gsm.pl jest 245 ppi. To całkiem dobra średnia. Przy tej ilości ramu i przy tym akumulatorze to całkiem dobry kompromis.

  • 0

    22.  2014-12-28 20:46:41

    To wszystko zależy co się robi w życiu u mnie taki telefon nie byłby wygodny, moja Motorola to max, choć czasami muszę jednak użyć dwóch rąk to dzwonienie czy SMS robię jedną ręką, a to podstawowa sprawa poza domem.

Dodaj swoją opinię