Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Artykuły i telefony przez RSS!

Artykuły i telefony przez RSS!

sirmark 17 Grudnia 2004 18:38

0 0

Dla wygody naszych czytelników uruchomiliśmy kolejne kanały RSS, prezentujące nowe artykuły oraz dodane do bazy telefony.

RSS - Really Simple Syndication (z ang. Bardzo Prosta Syndykacja) to oparty na XML, alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW, sposób dostępu do zasobów Internetu, głównie wiadomości i artykułów. RSS przypomina popularne newslettery, jednak wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostaną opublikowane na stronie.

Jakie są zalety RSS?

Korzystając z RSS można zbierać w jednym miejscu informacje z różnych stron.
Nie trzeba wczytywać całych ciężkich stron z reklamami i zbędnymi dla czytelnika informacjami przed dotarciem do tego, co go naprawdę interesuje.
Korzystając z RSS użytkownik ściąga na swój komputer tylko spis treści wybranych serwisów internetowych, najczęściej zajawki całych tekstów.

Jak można korzystać z RSS na swoim komputerze?

Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami, przypominające programy pocztowe. Są także takie, które instalują się jako "wtyczka" do najpopularniejszych programów pocztowych, dzięki czemu nie trzeba uczyć się nowych programów - wiadomości odczytywane są jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już zostały przeczytane i porządkować je według wybranych przez użytkownika kryteriów.

Ponieważ RSS to standard przekazywania danych, a nie ich sposobu pokazywania, są też wymyślne czytniki wyświetlające na ekranie ruchomy pasek z najnowszymi wiadomościami albo np. okienko wyskakujące gdy na świecie wydarzy się coś ważnego związanego z wybranym tematem zainteresowań - zależy to tylko od pomysłowości twórców oprogramowania.
RSS dostępne w TELEPOLIS.PL

rss20xml - 30 najnowszych wiadomości.
rss20xml - 10 najnowszych artykułów.
rss20xml - 10 najnowszych telefonów.

Przykładowe aplikacje odczytujące wątki RSS

RssReader
NewsMonster

Inne przydatne informacje

Google: lista czytników RSS
Yahoo!: lista czytników RSS
XML.com: specyfikacja RSS

Źródło tekstu: TELEPOLIS.PL     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-117-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.