Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Argentyna bez BlackBerry i iPhone'ów

Argentyna bez BlackBerry i iPhone'ów

LuiN 29 Grudnia 2011 09:43

0 0

Rząd Argentyny czasowo zablokował sprzedaż elektroniki użytkowej produkowanej poza granicami kraju. Tym samym nie kupimy aktualnie w tym kraju iPhone'a czy smartfonów BlackBerry.

Co ciekawe, to właśnie iPhone'y i smartfony BlackBerry stanowiły do tej pory 60% rynku smartfonów w Argentynie. Inni producenci, jak Nokia, Motorola, LG czy Samsung, ominęli ograniczenia rządu otwierając lokalne fabryki.

Nowa polityka rządu Argentyny rozpoczęła się od obłożenia importowanej elektroniki dodatkowym 20,48-procentowym podatkiem (oprócz 21% VAT). Kolejnym krokiem było wprowadzenie w marcu 2011 roku nowych procedur celnych, w wyniku których RIM i Apple musiały czekać od 60 do 180 dni na zatwierdzenie przez urząd celny importu nowych urządzeń.




RIM już szuka partnera biznesowego na terenie Argentyny. Apple póki co przyjął postawę oczekiwania aż rząd Argentyny zmądrzeje.

Źródło tekstu: electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~zbyszek  2011-12-29 13:54:43  host: auto.89-22-39-252.matrix-net.pl

    @1: nie wierze w to co czytam, powiedz mi kiedy centralnie sterowana gospodarka działała, gdzie to zadziałało i jak chcesz żeby to zadziałało w UE, PL czy Argentynie, nie da się w dłuższej mecie działać przeciwko nawet najbardziej zmanierowanemu rynkowi, jeżeli Argentyna nie zmądrzeje to będzie wiecznie klepać biedę, jak robi to teraz i takimi zachowaniami będzie to robić. Poza tym mówisz Chiny, ale tak się składa że w PL ciężej jest założyć fabrykę, zatrudnić ludzi i ich opłacić niż w Chinach to dlaczego miałoby się u nas produkować, co?? Przecież durni politycy sterujący rynkiem i chore prawo pracy nas niszczy, o podatkach nie wspomnę, bo to inna bajka...

  • 0

    9.  2011-12-29 13:56:30

    @1-7 Cóż, Chiny produkują bo my polscy i unijni konsumenci to kupujemy. Sami psujemy rynek wybierając tańsze (a czasem i droższe marki) produkowane w Chinach a nie u "nas" produkty, to przez takie działania konsumentów poupadali nasi producenci bo ich wyroby były o kilka procent droższe a teraz nie mamy miejsc pracy a nasza kasa wspiera Chińską gospodarkę.

  • 0

    10. ~  2011-12-29 13:58:13  host: z22-16.opera-mini.net

    I bardzo dobrze! A swoją droga to tylko SrackBery i iZłomy są produkowane poza Argentyną? Co za bzdura.

  • 0

    11.  2011-12-29 14:01:09

    @10 czytaj ze zrozumieniem.

  • 0

    12. ~  2011-12-29 14:01:14  host: p16-11.opera-mini.net

    w psychiatrii nie ma wirusów, nie ma bakterii, geny mają nikłe znaczenie a klientów coraz więcej bo przyczyny od zawsze są takie same: konflikty wewnętrzne. O tych blokadach piszą ci którzy chcą głównie zasiłków i wierzą że po śmierci wszystko będzie darmo, odlot 24h. Więc niech jadą do chin, zobaczymy czy im się spodoba.

  • 0

    13. ~  2011-12-29 14:10:45  host: p16-11.opera-mini.net

    Ciekawe czy ktoś ma polski telefon zrobiony w kraju.

  • 0

    14. ~zbyszek  2011-12-29 14:11:14  host: auto.89-22-39-252.matrix-net.pl

    @12: świetnie podsumowałeś lamenty socjalistów:-D

  • 0

    15. ~KDt  2011-12-29 14:52:38  host: 84-10-220-144.dynamic.chello.pl

    Produkują??? Wolne żarty - na pewno są to tylko montownie, gdzie nisko opłacani robotnicy składają do kupy części przywiezione z Chin i wkładają do opakowania zrobionego w kraju...

  • 0

    16. ~  2011-12-29 15:01:22  host: z26-14.opera-mini.net

    Ktos tu chyba myli socjalizm z protekcjonizmem czy regulacja rynku ktore odpowiadaja za gwaltowny rozwoj gospodarczy paru krajow w najswiezszej historii i nie tylko :-) Zreszta na obecnym etapie rozwoju roznych nieformalnych synergicznych monopoli, patentow itp narzedzi tzw wolny rynek bardzo szybko sciagnalby nas do epoki pary i elektrycznosci :-) np, moj konik, trudno mi sobie wyobrazic sprzet audio ktory chcialbym miec, same cyfrowe grzechotki wiec jade na chinskim badziewiu wg zasady place nic za nic :-) A na rynku telekomunikacyjnym? Za chwile "wolny rynek" de facto zlikwiduje mobilne streamingowane multimedia (niekompatybilnosci, wycofywanie wsparcia, pakiety, baterie , .) Oczywiscie na zyczenie klientow bo wogole po co to komu :-)

  • 0

    17. ~  2011-12-29 17:08:02  host: 87-205-209-245.adsl.inetia.pl

    U nas jest taki jeden, Kluska się nazywa, który nie czekał aż rząd zmądrzeje, wywoził komputery za granice i po własnym wykupie wwoził ponownie i wiadomo jak skończył. Więc to czakanie aż rząd zmądrzeje to bardzo roztropne postępowanie.

  • 0

    18. ~zbyszek  2011-12-29 18:07:05  host: auto.89-22-39-252.matrix-net.pl

    DŻIZYSKRAJST, kiedyś straszyli Babą Jagą a Wy dziś straszycie wolnym rynkiem i tak jak wtedy straszyli, tak i teraz Ci co straszą nie mają bladego pojęcia co to jest:-D

  • 0

    19. ~...  2011-12-29 18:25:53  host: user-164-127-159-156.play-internet.pl

    @18 Niestety, ale nic nie jest czarno białe. Przykład Chin czy Indii jest tutaj bardzo dobry. Wiadomo, że tam będzie dużo taniej produkować bo ludzi można traktować nawet gorzej niż w Polsce. To samo z ekologią. To koszt. Tam części kosztów nie ma. Wolny rynek jest ok, ale pozostałe warunki muszą być podobne. Chyba logiczne jest to, że jak będę produkował telefony za pomocą niewolników w Afryce to "trochę" taniej mniej wyjdzie niż w Szwecji. Nie mówiąc już o redystrybucji dochodu i dóbr wszelakich. A ostatnia sprawa jest taka, że wolny rynek nie istnieje w żadnym państwie na świecie- Baba-jaga nie istnieje:) pzdr

  • 0

    20. ~zbyszek  2011-12-29 19:10:17  host: auto.89-22-39-252.matrix-net.pl

    @19: no właśnie, nie istnieje, więc dlaczego każdą porażkę systemów socjalnych (a jak wiadomo jest ich wieele) przypisuje się wolnemu rynkowi?? przykład Chin i Indii pokazuje właśnie to że na początku produkuje się badziewie, byle taniej, później produkuje się więcej lepszych rzeczy, a później rynek się specjalizuje, w Chinach powoli zaczyna brakować rąk do pracy i rezygnuje się z produkcji rzeczy tanich, bo dają mały przychód, powoli zaczynają robić coraz droższe rzeczy, tak jak kiedyś Niemcy:-) Ekologia to głupi argument, bo to straszne filozofowanie, nikt nie udowodnił że nieekologiczne zachowanie cokolwiek robi dla środowiska, jest to tylko krzyk przygłupich urzędasów z UE:-D

  • 0

    21.  2011-12-29 23:28:02

    "nikt nie udowodnił że nieekologiczne zachowanie cokolwiek robi dla środowiska" - w latach 80 na Śląsku widziałeś, czym oddychasz. Ale zapewne Tobie by to nie przeszkadzało. Też jestem przeciwko tym nawiedzonym ekologom, ale trzeba zachować umiar. A co do wolnego rynku - akurat zarówno EU jak i Chiny to takie liberalne twory nie są. Ktoś tutaj też napisał, że jak nie zmądrzeje to Argentyna będzie wiecznie klepać biedę - a mi się zdawało że tam właśnie teraz panuje szybki wzrost gospodarczy po kryzysie z 2002r? A na pewno jest tak w Brazylii.

  • 0

    22. ~Euro!  2011-12-30 01:39:09  host: z28-12.opera-mini.net

    No i dobrze. NATOmiast Unia Europejska powinna zamknąć nasz wspólnotowy rynek dla produktów z Chin! Wiem, wiem niestety nie może, ale pomarzyć fajna rzecz.

  • 0

    23. ~3:D  2011-12-30 11:03:57  host: user-31-174-160-131.play-internet.pl

    @Zbyszek a ja też nie wiem co TO jest co na końcu wstawiłeś-ten znaczek :-D czy to xD= 3D ? czy też chodzi o znany znacznik ;-)

  • 0

    24. ~Marcin  2011-12-31 22:41:44  host: accl67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Brawo.Tak samo powinni zrobic i u nas> Co nam z tego że chińczycy zarabiaja miliardy na kupowanych przez nas urzadzeniach

  • 0

    25. ~...  2011-12-31 22:58:15  host: user-164-127-48-104.play-internet.pl

    @24 To kupuj inne i nie zarobią. Jaki masz problem?

  • 0

    26. ~  2012-01-02 07:56:58  host: z43-06.opera-mini.net

    pokażcie mi poski telefon komórkowy! To co jest niby polskie, to made in china. Poza tym czas ''trampków z chin'' minął (powinno być 'trampek' ale tak fajniej brzmi)

  • 0

    27. ~Marcin  2012-01-07 18:15:14  host: adue36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    26 O to chodzi aby przyblokować sprzedaż sprzedaż firm które wszystko robią u Chińczyków i zmusić ich do otwarcia fabryki i stworzenia miejsc pracy w kraju na którym chcą zarabiać.Bardzo słusznie to zrobili

Dodaj swoją opinię